تالار گفتگوی میکرو رایانه - مشاهده موضوع - ICDL6 - آموزش کامپیوتر گام به گام ( 6 ) - آموزش Power Point
مشاهده پست های بی پاسخ | مشاهده موضوعهای فعال تاریخ امروز سه شنبه 28 ژانویه, 2020 4:54 pm



این موضوع قفل شده است، نمی توانید آن را ویرایش کنید یا به آن پاسخ دهید.  [ 27 پست ]  برو به صفحه قبلی  1, 2, 3, 4, 5, 6  بعدی
 ICDL6 - آموزش کامپیوتر گام به گام ( 6 ) - آموزش Power Point 
نویسنده پیام
آواتار کاربر

عضو: شنبه 19 آوریل, 2008 3:02 pm
پست ها: 431
پست Re: ICDL6 - آموزش کامپیوتر گام به گام ( 6 ) - آموزش Power Point
مراحل ايجاد يك Wizard

در اين پنجره 5 گزينه ديده مي شود كه در مرحله ي اول در Start قرار مي گيريم و با زدن next به مرحله ي Presentation Type مي رويم كه مي توانيم يكي از انواع مختلف اسلايد كه هر كدام براي موضوع خاصي ساخته شده را انتخاب كنيم ، به طور مثال از Sales/marketing گزينه ي Marketing plan را انتخاب مي كنيم .
با زدن Next به قسمت Presentation Slide وارد مي شويم كه براي تعيين نوع خروجي مي باشد .
كه با انتخاب هر كدام مي توانيم نحوه ي نمايش خروجي اسلايدها را تعيين كنيم كه سيستم به طور پيش فرض گزينه ي On-Screen Presentation را انتخاب كرده يعني نمايش روي صفحه نمايش سيستم .(مانيتور) با زدن Next وارد مرحله ي Presentation Option مي شويم كه در اين قسمت تعيين عنوان مناسب براي اسلايدها مي باشد كه عنوان مربوطه را در قسمت Presentation title وارد مي كنيم . همچنين اگر در قسمت Footer نامي را وارد كنيم اين نام در تمامي اسلايدها در قسمت پايين مشاهده مي شود . با فعال كردن دو گزينه ي پايين تاريخ جاري سيستم و همچنين شماره ي اسلايدها نيز در دو سمت راست و چپ اسلايد قابل مشاهده هستند . در اين قسمت با زدن Next كار به پايان رسيده و دكمه ي Finish فعال مي شود .

حال مي توانيم اسلايدهايي را همراه با طراحي گرافيكي و متن داخل آن مشاهده كنيم . در قسمت نوار وضعيت برنامه تعداد كل اسلايدها نشان داده مي شود كه با قرار گرفتن روي هر اسلايد شماره ي اسلايد جاري هم ديده مي شود . در اين اسلايدها مي توان با انتخاب موضوعات داخل اسلايد حذف آنها متن هايي را كه مي خواهيم جايگزين كنيم كه قالب بندي اين كار با توجه به تنظيم قبلي مي باشد يعني اگر موضوعات را حذف كنيم و متن خودمان را بنويسيم با همان نوع فونت ، رنگ ، اندازه مواجه مي شويم .

در قسمت چپ اسلايدها نواري ديده مي شود كه در آن دو Tab با نامهاي Out line و Slide است كه براي ديدن نماي اسلايد از Slide و براي مشاهده ي متن داخل اسلايد از Outline استفاده مي كنيم . سعي كنيد بعد از وارد نمودن يكي از سري اسلايدهاي Wizard آن را در نماهاي مختلفي كه قبلا توضيح داديم مشاهده كنيد تا بيشتر با نحوه ي كار اسلايد آشنا شويد . به طور مثال وارد Slide Sorter شويد و كاري كنيد كليه ي اسلايدها را در يك صفحه ببينيد آيا مي توانيد اين كار را انجام دهيد ؟


دوشنبه 12 می, 2008 3:21 pm
مشخصات شخصی
آواتار کاربر

عضو: شنبه 19 آوریل, 2008 3:02 pm
پست ها: 431
پست Re: ICDL6 - آموزش کامپیوتر گام به گام ( 6 ) - آموزش Power Point
آشنايي با انواع فايل هاي ايجاد شده در Power-Point

- هنگاميكه اسلايدهاي خود را به طور معمولي ذخيره مي كنيم در حقيقت فايلي با پسوند .ppt ايجاد كرده ايم ، از خصوصيت اين نوع فايل ها اين است كه هنگام اجرا حتما بايد برنامه ي Power-Point روي سيستم موجود باشد و فايل ذخيره شده در برنامه ي اصلي باز مي شود و زماني كه بخواهيم فايل خود را ويرايش كنيم از اين نوع ذخيره سازي استفاده مي كنيم .

- پسوند ديگري كه مي توان فايل هاي Power-Point را ذخيره كرد .PPS مي باشد كه به فايل ها حالت اجرايي مي دهد يعني براي باز كردن چنين فايل هايي نيازي به وجود خود برنامه نيست و مي توان آن را به راحتي نمايش داد . همانطور كه قبلا اشاره شد يكي از نماهاي Power-Point Slide Show است كه وظيفه صرفا نمايش را بر عهده دارد و در اين حالت اجازه ي هيچ گونه تغييري در محتواي اسلايد نخواهد داشت و حالت امنيتي به فايل مي دهد .

- نوع سوم ذخيره سازي پسوند pot. است كه فايل حالت Template يا الگو را ذخيره مي كند . از اين قالب وقتي استفاده مي كنيم كه بخواهيم فايل را با فرمت خاصي كه ساخته ايم نگه داريم . منظور از قالب بندي تعيين Background ، نوع Font ، اندازه و ... مي باشد .

سوال :

1- آيا ذخيره كردن فايل در دو حالت PPS وPPT تاثيري در حجم آن دارد ؟
جواب: بله فايل هاي pps حجم كمتري دارند.

2- آيا مي توان يك فايل PPS را در خود برنامه ي Power-Point باز كرد ؟ چرا ؟
جواب: خير چون اين يك فایل اجرائي است.

3- فايل هاي ذخيره شده با پسوند pot در كجا ذخيره مي شوند ؟
جواب: در پوشه Template

4- آيا شكل آيكن ها با پسوندهاي مختلف با هم فرق مي كند ؟
جواب: بله


دوشنبه 12 می, 2008 3:25 pm
مشخصات شخصی
آواتار کاربر

عضو: شنبه 19 آوریل, 2008 3:02 pm
پست ها: 431
پست Re: ICDL6 - آموزش کامپیوتر گام به گام ( 6 ) - آموزش Power Point
شماره گذاري اسلايد :

بهتر است هنگام طراحي اسلايدها آنها را شماره گذاري كنيم ، اين كار به ما كمك مي كند هنگام ايجاد پيوند بتوانيم سريع تر اين كار را انجام دهيم ، هميشه سعي مي كنيم براي هر اسلايد جداگانه عنواني را در نظر بگيريم و اسلايدها را از روي عنوان آنها بشناسيم كه اين امر نيز در ايجاد پيوند تاثير به سزايي دارد . براي انجام اين كار دو راه وجود دارد :

الف ) انتخاب منوي Insert و سپس گزينه ي Slide Number

ب ) انتخاب منوي View و سپس گزينه ي header r& Footer

كه هر دو يك پنجره را باز مي كنند .

با فعال كردن گزينه ي Slide Number اسلايدها به طور اتوماتيك شماره گذاري مي شوند همچنين مي توان تنظيماتي را انجام داد كه تاريخ جاري سيستم در كليه ي اسلايدها ديده شود .
متن نوشته شده در قسمت Footer باعث مي شود كه تكرار اين متن را در قسمت مياني در پايين اسلايد در كليه اسلايدها مشاهده كنيم .
با فعال كردن گزينه ي Don’t Show on title slide به سيستم مي گوييم كه شماره ي اسلايد را در اسلايد عنوان نمايش ندهد . البته اين باعث نمي شود كه اسلايد عنوان شمارش نشود بلكه از نظر نمايش ، شماره را نشان نمي دهد .

نكته :در اكثر پنجره هاي Power-Point دو گزينه ي Apply و Apply to all به چشم مي خورد كه جهت اعمال كردن تنظيمات به اسلايد جاري يا كليه ي اسلايدها صورت مي گيرد .


دوشنبه 12 می, 2008 3:27 pm
مشخصات شخصی
آواتار کاربر

عضو: شنبه 19 آوریل, 2008 3:02 pm
پست ها: 431
پست Re: ICDL6 - آموزش کامپیوتر گام به گام ( 6 ) - آموزش Power Point
طراحي اسلايد

اگر بخواهيم اسلايدهاي شناخته شده را طراحي كنيم روش هاي مختلفي وجود دارد كه يكي از آنها طراحي به صورت دستي است ، براي اين كار در زمينه ي اسلايد ( خارج از فضاي Place holder ) كليك سمت راست ماوس را فشرده و گزينه ي Background را انتخاب مي كنيم . همچنين مي توانيم اين گزينه را از منوي Format نيز داشته باشيم
با انتخاب اين گزينه پنجره ي background باز مي شود كه از قسمت منوي باز شونده مي توانيم رنگ دلخواهي را از ميان رنگهاي پيشنهادي انتخاب كنيم و براي دسترسي به رنگهاي بيشتر گزينه ي More Color را مي زنيم . اگر بخواهيم رنگ انتخاب شده به همه ي اسلايدها اضافه شود گزينه ي Apply to all و اگر بخواهيم فقط به اسلايد جاري اعمال شود گزينه ي Apply را مي زنيم . رنگ سطح اسلايد را مي پوشاند و در حقيقت پشت زمينه اسلايد قرار مي گيرد .

مسير بالا را دنبال مي كنيم و اين بار از پنجره ي Background گزينه ي Fill Effect را انتخاب مي كنيم . پنجره اي به همين نام باز مي شود كه چهار Tab در آن ديده مي شود كه هر كدام از اين قسمت ها را توضيح مي دهيم :


- Gradient ( طيف نور ) :
در اين قسمت مي توان با انتخاب يكي از سه گزينه ها در قسمت Colors جلوه هاي زيبايي را به اسلايدهاي خود بدهيم . همچنين شش گزينه ي واقع در Shading Styles موقعيت قرار گرفتن طيف نور اسلايد را تعيين مي كند .


- Texture ( بافت ) :
در اين قسمت نمونه هايي از قبل ديده مي شود كه با انتخاب و اعمال بر روي اسلايد مشاهده مي كنيم كه با قرار گرفتن اين نمونه ها در كنار هم بافت منسجمي روي اسلايد تشكيل مي شود و با نمونه هاي موجود مي توان توسط گزينه ي Other Texture تصاويري را به اين مجموعه اضافه نمود كه هنگام اعمال تصاوير آورده شده مي بينيم كه به صورت Tile ( كاشي ) تصاوير كنار هم چيده مي شوند .


- Pattern ( الگو ) :
با دادن دو رنگ دلخواه در Background و Foreground مي توان از الگوهاي اين قسمت كه با انتخاب هر كدام نام آن نيز در پايين قسمت Pattern ديده مي شود براي ايجاد پشت زمينه ي اسلايد استفاده نمود . در اين قسمت 48 نمونه به چشم مي خورد .


- Picture :
با انتخاب گزينه ي Select Picture تصويري را به عنوان پشت زمينه اسلايد قرار مي دهيم . فرق اين قسمت با وارد كردن تصوير در اسلايد اين است كه در اين قسمت امكان جابجايي و تغيير اندازه ي تصوير وجود ندارد بلكه تصوير روي اسلايد كشيده شده و ثابت مي ماند .


دوشنبه 12 می, 2008 3:30 pm
مشخصات شخصی
آواتار کاربر

عضو: شنبه 19 آوریل, 2008 3:02 pm
پست ها: 431
پست Re: ICDL6 - آموزش کامپیوتر گام به گام ( 6 ) - آموزش Power Point
استفاده از طرح هاي پيش فرض PowerPoint

با Right Click در زمينه اسلايد با استفاده از منوي Format و انتخاب Slide Design نيز مي توانيم طرح هاي زيبايي را به اسلايدهاي خود بدهيم.
در اين حالت در قسمت Task Pan اين طرح ها مشاهده مي شوند كه با انتخاب يك نمونه مشاهده مي كنيم كليه اسلايدها تحت تاثير قرار گرفته و طرح موردنظر رابه خود مي گيرند.
اگربخواهيم اين اتفاق نيفتدو طرحي را فقط براي يك اسلايد داشته باشيم يا كاري كنيم هر اسلايد طرح مجزايي داشته باشد كافي است منوي طرح مورد نظر را باز كرده و گزينه Apply to selected slides را انتخاب كنيم.


دوشنبه 12 می, 2008 3:31 pm
مشخصات شخصی
مشاهده پست های قبلی:  نمایش بر اساس  
این موضوع قفل شده است، نمی توانید آن را ویرایش کنید یا به آن پاسخ دهید.   [ 27 پست ]  برو به صفحه قبلی  1, 2, 3, 4, 5, 6  بعدی

افراد آنلاین

کاربران حاضر در این تالار: - و 11 مهمان


شما نمی توانید در این تالار موضوع جدید باز کنید
شما نمی توانید در این تالار به موضوع ها پاسخ دهید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را ویرایش کنید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را حذف کنید
شما نمی توانید در این تالار ضمیمه ارسال کنید

جستجو برای:
پرش به:  
cron
استفاده و نقل از مباحث سایت، فقط با ذکر منبع و لینک سایت میکرورایانه مجاز است.
Copyright © 2006 - 2010 MicroRayaneh - Powered by phpBB © phpBB Group
Valid CSS2 Valid XHTML 1.0
طراحی سایت : میکرو رایانه