تالار گفتگوی میکرو رایانه - مشاهده موضوع - آموزش نرم افزار easyphp
مشاهده پست های بی پاسخ | مشاهده موضوعهای فعال تاریخ امروز پنجشنبه 25 آوریل, 2019 10:05 amپاسخ به موضوع  [ 10 پست ]  برو به صفحه 1, 2  بعدی
 آموزش نرم افزار easyphp 
نویسنده پیام
آواتار کاربر

عضو: شنبه 24 نوامبر, 2007 1:08 pm
پست ها: 107
پست آموزش نرم افزار easyphp
.
مقدمه – برنامه شبیه ساز اینترنت چیست و چرا به آن نیازداریم؟


برنامه easyphp یکی از برنامه های جالب و خوب برای شبیه سازی server اینترنت بر روی کامپیوتر شخصی خودمان می باشد. در این مجموعه بحث ها که در چندین قسمت تقدیم دوستان خواهم کرد نحوه کار با این نرم افزار و نکات مرتبط با آن را توضیح خواهم داد. از دوستانی که علاقمند به این بحث هستند تقاضا دارم که با سوال یا جواب یا توضیحات لازم بحث را تکمیل کنند

آگاهی یک :
حتما اطلاع دارید که در دنیای اینترنت تعداد بسیار زیادی کامپیوتر وجود دارد که وظیفه نگهداری و کنترل اطلاعات سایت ها را برعهده دارند. این کامپیوترها که هیچ وقت خاموش نمی شوند به عنوان severهای اینترنت نامیده می شوند. مثلا اطلاعات و نوشته هایی را که هم اکنون می خوانید بر روی یکی از این کامپیوترها قرار گرفته و شما با اتصال به اینترنت (از هر طریقی) در واقع به این کامپیوتر ها متصل می شوید.

آگاهی دو:
صفحات سایت های اینترنتی که شمابا مراجعه به آدرس سایت موردنظرتان مشاهده می کنید به طور کلی در دو فرمت نوشته و در کامپیوترهای sever ذخیره می شوند.

فرمت اول :
از نوع صفحات ایستا (STATIC) هستند. (مشابه صفحات مقالات این سایت) این صفحات با فرمت html به صورت یک صفحه ساده طراحی و نوشته شده و بر روی شبکه اینترنت قرار می گیرند. مزیت این گونه صفحات ان است که به راحتی توسط موتورهای جستجو شناسایی شده و توسط استفاده کنندگان هم به سادگی قابل ذخیره سازی در کامپیوترشان بوده و همیشه قابل استفاده است. معمولا صفحاتی ساده و بدون زرق و برق هستند . دلیل اینکه مقالات این سایت در این نوع صفحات نوشته شده، این است که به راحتی دانشجویان بتوانند آنها را در کامپیوترهای خودشان ذخیره کرده و به سادگی و بدون هیچ دغدغه ایی به مطالعه آنها بپردازند. ولی معمولا کنترل و مدیریت این گونه صفحات کاری سخت و طاقت فرساست.

فرمت دوم:
صفحات پویا یا دینامیکی هستند. این نوع صفحات در واقع وجود خارجی ندارند و فقط بر اساس درخواست بازدید کننده سایت، شکل می گیرند و نمایش داده می شوند. (مثل صفحات این تالار گفتگو که الان در حال مطالعه آن هستید) در واقع برای دیدن این نوع صفحات برنامه هایی در کامپیوترserver اجرا می شود. به عبارت دیگر در طراحی این صفحات دو عامل مهم دست به دست هم می دهند تا صفحه مورد نظر به وجود آید:

1- پایگاه داده
2- برنامه آن صفحه.

مزیت این گونه صفحات آن است که به سادگی می توان در آنها تغییرات ایجاد نمود. آنها را ساده تر ایندکس کرد و عملیات مختلف رو به سادگی روی آنها انجام داد. فضای لازم برای ذخیره این گونه صفحات هم بسیار کوچک است زیرا فایل های متنی به صورت جداگانه در پایگاه داده ذخیره می شوند و قالب ها و ظاهر صفحات هم جداگانه. البته برای اجرای برنامه آنها نیاز به sever های خوبی هم وجود دارد.

پس در این نوع صفحات، اطلاعات متن سایت و نوشته های آن در پایگاه داده ذخیره