تالار گفتگوی میکرو رایانه - مشاهده موضوع - spam چیست ؟ ( بخش اول )
مشاهده پست های بی پاسخ | مشاهده موضوعهای فعال تاریخ امروز پنجشنبه 23 می, 2019 9:22 pmپاسخ به موضوع  [ 5 پست ] 
 spam چیست ؟ ( بخش اول ) 
نویسنده پیام

عضو: چهارشنبه 12 دسامبر, 2007 12:07 am
پست ها: 62
پست spam چیست ؟ ( بخش اول )
با سلام ؛ مطلبی دردر مورد اسپم تهیه کرده بودم که گزیده ای از آن را در بخش اول برای دوستان قرار میدهم امیدوار م مورد توجه قرار گیرد .

بخش نخست .......

اسپم چيست؟

اسپم چیست ؟(1)
اگر برای مدت طولانی است که از اینترنت استفاده می‌کنید، بدون شک تاکنون تعداد زیادی از ایمیل‌های ناخواسته دریافت کرده‌اید. بعضی ادعا می‌کنند که شما را بسرعت ثروتمند می‌کنند. بقیه قول محصولات یا خدمات جدید را می‌دهند. بعضی فضایی از صندوق پیستی شما را اشغال می‌کنند و از شما می‌خواهند که ایمیل را به بقیه ارسال کنید یا وب‌سایت مشخصی را ببینید.
کلمه spam که در فرهنگ فارسی "هرزنامه" نامیده میشود ، به معنای ایمیل ناخواسته وفرستاده شده در حجم زیاد که ایمیلهای بعضاً تجاری ناخواسته می باشد(2).
ناخواسته به این معناست که گیرنده، هیچگونه تصدیقی برای دریافت این پیغام های ارسالی نداده بوده و فرستاده شده در حجم زیاد، به این معنا که پیغام به عنوان قسمتی از مجموعه بزرگتری از پیغام ها که همگی در بر گیرنده محتوی یکسانی هستند فرستاده شده است . اسپم اثری بیش از مزاحمت برای استفاده‌کنندگان اینترنت دارد و بطور جدی بازدهی شبکه و سرویس‌دهندگان ایمیل را تحت تاثیر قرار می‌دهد. و این به این دلیل است که فرستندگان اسپم از هزینه بسیار پایین ایمیل استفاده می‌کنند و صدهاهزار یا حتی میلیون‌ها ایمیل را در یک زمان ارسال می‌کنند. حمله‌های اسپم پهنای باند زیادی را می‌گیرد، صندوق‌های پستی را پر می‌کند و زمان خوانندگان ایمیل را تلف می‌کند. گاهی می‌توان اسپم‌ها را از عناوین عجیب، غیرمنطقی و مضحکشان تشخیص داد.
پس بنا براین یک پیغام زمانی اسپم تلقی می شود که هم ناخواسته و هم فرستاده شده درحجم و تعداد زیاد باشد .ایمیل ناخواسته یک ایمل معمولی است ( بطور مثال اولین تماس با یک شرکت، آگهی های تماس، تقاضا های فروش، استخدام...) ایمیل فرستاده شده در حجم زیاد هم یک ایمیل معمولی است.( بطور مثال خبرنامه ها – تماس با مشتریان توسط یک سایت ).
------------------------------------------------------------------------------
1-Spam
Unsolicited Bulk E-mail-2
-------------------------------------------------------------------------------
تعریف علمی اسپم:
یک پیغام الکترونیکی اسپم است اگر:
1. مشخصات گیرنده ومحتوای آن نا مربوط باشد زیرا این پیغام ها می توانند برای افراد دیگری نیز به همین طریق ارسال شوند.
2. گیرنده هنوز اجازه دریافت این پیغام را بصورت روشن و قابل فسخ تایید نکرده باشد.
اسپم درحقیقت به مقوله رضایت گیرنده برمی گردد نه محتوی. یک پیغام زمانی که یک آگهی تبلیغاتی، یک نامه ناخواسته، یا یک پیشنهاد برای خریدی مجانی باشد محتوی آن نا مربوط است،که اگر پیغام ناخواسته در حجم زیاد هم فرستاده شده باشد، آنگاه اسپم است .

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
اسپم در ياهو

اسپم چیست؟

اسپم هرگونه پیامی است که به چندین نفرکه در واقع درخواستی برای دریافت ان پیام نداشته اند، فرستاده میشود. به عبارت دیگر اسپم یک "پیام چرند " (1)است.
فرستنده اسپم لیستی از ادرسهای ایمیل را به طور رمز گونه ای خریداری یا از منبعی برداشت میکند.انها پیامها را به ادرسهای مختلف زیادی در تمام محیط اینترنت میفرستند. این پیامها با آدرسهای جعلی از اینکه چه کسی واقعا این پیامها را فرستاده حمایت میکنند.{هویت فرستنده را پنهان می کند}
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
چه باید کرد که اسپم نداشته باشم؟e.

هرگز یک پیام اسپم ویا پیامی که از فرستنده ای است که نمی شناسید را باز نکنید.مگر اینکه خاصیت مصدود بودن گرافیکی فعال باشد.(1)
اگر شما تصویری (2)را مشاهده کنید ، اسپمر با جلب کردن توجه شما { یک علامت هوشیاری(3) }از شما میخواهد که بر روی ان کلیک کنید و ییام را باز کنید . در هر حال، استفاده از عملکرد Block HTML اینگونه است؟

1.روی گزینه Option درگوشه بالا سمت راست صفحه ایمیلتان کلیک کنید.
2.روی گزینه"Management " ، بروی زیرگزینه General Preferences کلیک کنید.
3.اسکرول بار را پایین کشیده و بروی قسمت "Message " برده و ودر کنار"Security " ، گزینه " Block HTML graphics in email.. " را تیک بزنید.
4.در پایین صفحه بروی گزینه Save کلیک کنید.
-------------------------------------------------------------------
1- Block HTML graphics
2- Html Image
3- Alert
--------------------------------------------------------------------
هرگز به اسپمهای آموزشی با کلمه "Remove " پاسخ ندهید مگر اینکه فرستانده میل را میشناسید و از بی خطری ان اطمینان دارید.بعضی از فرستنده های اسپم از"Remove " یا "Unsubscribe " لینک برای تحریک و ایجاد عکس العملی از سوی شما استفاه میکنند.-به عبارت ساده با قرارادادن این عبارت به صورت رنگی با این تصور که با کلیک بروی این لینک اسپم پاک میشود آدرس شما به لیست آنها افزوده میگردد.- این عمل شما(کلیک کردن بروی آن کلمات) ممکن است به فرستنده اسپم هشدار دهد که میل انها باز شده است و آدرس شما درست و قابل دسترس برای دریافت ایمیل است . که این برای اسپمر بسیار زیاد ارزشمند است. بنابراین اگر شما به میل آنها پاسخ دهید نتیجه اش افزودن ادرس میل شما به تعداد زیادی لیست است که حاصلش دریافت تعداد زیادی اسپم است.
هرگز بروری URL یا لیست ادرسهای درون اسپم کلیک نکنید . زیرا این کار سبب تصدیق ادرس ایمیل شما برای سایت فرستده اسپم شده که نتیجیه آن قطعا دریافت اسپم های فراوان است.

میکرورایانه :
ادامه در تاپیک زیر :

viewtopic.php?f=8&t=105


جمعه 14 دسامبر, 2007 11:23 pm
مشخصات شخصی
آواتار کاربر

عضو: شنبه 08 دسامبر, 2007 9:11 pm
پست ها: 119
پست Re: What Is Spam?
توصیه های خوبیه. از دست اسپمها نمیشه دررفت روزبروز هم بیشتر میشه


شنبه 15 دسامبر, 2007 8:12 am
مشخصات شخصی
آواتار کاربر

عضو: شنبه 24 نوامبر, 2007 7:39 pm
پست ها: 546
آدرس: تهران
پست Re: What Is Spam?
یه تجربه هم من دارم.
بهتره آدرس های ایمیل رو جوری بنویسیم که با جستجوگرهای ایمیل راحت تشخیص داده نشه. مثلا به جای خود (.) از کلمه (نقطه) استفاده کنیم یا به جای @ از at استفاده کنیم.
::smiling:: ::rose::


شنبه 15 دسامبر, 2007 8:25 am
مشخصات شخصی WWW
آواتار کاربر

عضو: دوشنبه 03 دسامبر, 2007 5:35 pm
پست ها: 184
پست Re: What Is Spam?
مطلب مهم و خوبي نوشتين
يعني با اين روشي كه توضيح دادين ديگه از دست اسپمها خلاص مي شويم؟
::rose::


شنبه 15 دسامبر, 2007 10:14 am
مشخصات شخصی

عضو: چهارشنبه 12 دسامبر, 2007 12:07 am
پست ها: 62
پست Re: What Is Spam?
با سلام به دوستان
از اینکه پیام گذاشتید متشکرم از اینکه دیر جواب دادم ببخشید تنها به عرض میرسانم ادامه مطالاب را نیز قرار دادم و شاید دو بخش دیگر نیز اضافه کنم البته مطلب تهیه شده بسیار زیاد است !!!! ولی گزیده آن که بصورت ترجه محض از سایت یاهو و گوگل و چند ساید دیگر است را این گونه که ملاحظه میکنید به حضور دوستان تقدیم شد. معایب آن را بر من ببخشید !؟ و این روشها تنها در کاهش اسپم کمکم میکند.!!
متشکرم


یکشنبه 16 دسامبر, 2007 9:39 pm
مشخصات شخصی
مشاهده پست های قبلی:  نمایش بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 5 پست ] 

افراد آنلاین

کاربر حاضر در این تالار : - و 1 مهمان


شما نمی توانید در این تالار موضوع جدید باز کنید
شما نمی توانید در این تالار به موضوع ها پاسخ دهید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را ویرایش کنید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را حذف کنید
شما نمی توانید در این تالار ضمیمه ارسال کنید

جستجو برای:
پرش به:  
cron
استفاده و نقل از مباحث سایت، فقط با ذکر منبع و لینک سایت میکرورایانه مجاز است.
Copyright © 2006 - 2010 MicroRayaneh - Powered by phpBB © phpBB Group
Valid CSS2 Valid XHTML 1.0
طراحی سایت : میکرو رایانه