تالار گفتگوی میکرو رایانه - مشاهده موضوع - مطالبي براي وبلاگ نويس ها
مشاهده پست های بی پاسخ | مشاهده موضوعهای فعال تاریخ امروز پنجشنبه 23 می, 2019 8:12 pmپاسخ به موضوع  [ 32 پست ]  برو به صفحه 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  بعدی
 مطالبي براي وبلاگ نويس ها 
نویسنده پیام
آواتار کاربر

عضو: دوشنبه 03 دسامبر, 2007 5:35 pm
پست ها: 184
پست مطالبي براي وبلاگ نويس ها
چند كد جاوا براي وبلاگ نويس ها


تاريخ ميلادي و فارسي براي وبلاگ شما :

<!----www.javamesh.parsiblog.com--->
<br><SCRIPT LANGUAGE="JavaScript">
<br>var day="";
<br>var month="";
<br>var myweekday="";
<br>var year="";
<br>mydate = new Date();
<br>myday = mydate.getDay();
<br>mymonth = mydate.getMonth();
<br>myweekday= mydate.getDate();
<br>weekday= myweekday;
<br>myyear= mydate.getYear();
<br>year = myyear
<br>if(myday == 0)
<br>day = " يکشنبه, "
<br>else if(myday == 1)
<br>day = " دوشنبه, "
<br>else if(myday == 2)
<br>day = "سه شنبه, "
<br>else if(myday == 3)
<br>day = " چهارشنبه, "
<br>else if(myday == 4)
<br>day = " پنجشنبه, "
<br>else if(myday == 5)
<br>day = " جمعه, "
<br>else if(myday == 6)
<br>day = " شنبه, "
<br>if(mymonth == 0) {
<br>month = "ژانويه "}
<br>else if(mymonth ==1)
<br>month = "فوريه "
<br>else if(mymonth ==2)
<br>month = "مارس "
<br>else if(mymonth ==3)
<br>month = "آوريل "
<br>else if(mymonth ==4)
<br>month = "مي"
<br>else if(mymonth ==5)
<br>month = "جون "
<br>else if(mymonth ==6)
<br>month = "جولاي "
<br>else if(mymonth ==7)
<br>month = "آگوست "
<br>else if(mymonth ==8)
<br>month = "سپتامبر "
<br>else if(mymonth ==9)
<br>month = "اکتبر</font> "
<br>else if(mymonth ==10)
<br>month = "نوامبر "
<br>else if(mymonth ==11)
<br>month = "دسامبر "
<br>
<br>if ((navigator.appName == "Microsoft Internet Explorer") && (year < 2000))
<br>year="19" + year;
<br>if (navigator.appName == "Netscape")
<br>year=1900 + year;
<br>document.write("<font face=Nesf size:12px color=#333333>" + day + myweekday );
<br>document.write(month + ", " +year + "</font>");
<br></SCRIPT>
<br>کد باکس براي قرار دادن کد لوگوي خود در آن:

<!----www.javamesh.parsiblog.com--->
<br><center><textarea style="border: 1px none ; background-image:url("http://www.mihanblog.com/Files/InputBG.gif"); name="S1" rows="1" cols="10" dir="ltr" name="Logo_Code">
<br>کد لوگو يا لينک خود رو اينجا بزاريد
<br></textarea></center>
قرار دادن لوگوي فلش در وبلاگ
به جاي Adress Of Flash Logo بايد آدرس لوگوي خود رو بنويسيد:

<!----www.javamesh.parsiblog.com--->
<br><center><embed type="application/x-shockwave-flash"
<br> pluginspage="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer"
<br> name="Logo" src="Adress Of Flash Logo"
<br> swLiveConnect="true" allowScriptAccess="samedomain" width="100" height="65"
<br> ></center>
<br>

::rose::


جمعه 07 دسامبر, 2007 8:04 pm
مشخصات شخصی
آواتار کاربر

عضو: شنبه 24 نوامبر, 2007 7:39 pm
پست ها: 546
آدرس: تهران
پست نكاتي براي ساخت بهتر وبلاگ
به موضوع اهميت دهيد.
در يك وبلاگ موضوعات مختلفي مي تواند وجود داشته باشد ولي مطالب موجود در هر شاخه بايد متناسب با يك موضوع مشخص باشد. بازديد كنندگان وبلاگ شما وقتي وارد شاخه مورد علاقه خود مي شوند دوست دارند مطلبي متناسب با موضوع كه مورد پسند آنها قرار گرفته است پيدا كنند پس آنها را نااميد نكنيد. بيشتر خوانندگان وبلاگ علاقه اي به دانستن اينكه مثلاً شما براي صبحانه چه خورده ايد ندارند! اگر چه ممكن است براي آنها ميزان كالري يك صبحانه معمول جالب باشد. يك موضوع براي وبلاگ خود تعيين كنيد و به آن بچسبيد! در اين صورت مي توانيد مطمئن باشيد كه افرادي علاقه مند به موضوع انتخابي وجود دارند كه دوباره به وبلاگ شما سر مي زنند. چون شما همان چيزي را فراهم مي كنيد كه انها مي خواهند.

وبلاگ خود را آموزنده نگه داريد
اگر مي خواهيد اين احساس را در بازديدكنندگان ايجاد كنيد كه شما در يك علم يا رشته مسلط هستيد بايد هميشه در جريان اخبار در اين زمينه باشيد. اگر يك محصول را معرفي مي كنيد يا در زمينه اي مطلبي مي نويسيد آن را با حقايق بسنجيد قبل از آن كه آن را در اختيار بازديدكنندگان خود قرار دهيد. چون هميشه اعتبار شما در خطر است. اگر صحبتي داريد و مي خواهيد آن را بيان كنيد آن را خلاصه كنيد و سعي كنيد محتواي ان همانند يك سرمقاله باشد.

خبر قديمي ديگر خبر نيست
در حاليكه مي توانيد روي وبلاگ خود هر روز مطالب جديد قرار دهيد بسيار مهم است كه مطالبي كه ارائه مي دهيد به روز و دقيق باشد و نوشتن يك مقاله در مورد اتفاقي كه شش ماه پيش رويداده است مورد علاقه بسياري نخواهد بود و باز هم اعتبار وبلاگ خود را به خطر انداخته ايد.

به يك رويه وفادار بمانيد
يك برنامه تهيه كنيد و از آن پيروي كنيد. متوجه باشيد كه وبلاگ نويسي احتياج به زمان و كوشش زياد دارد. از تهيه مطالبي كه از شما انتظار نمي رود خودداري كنيد. يك انحراف موقت از موضوع كلي يا صحبت كردن در مورد يك روز تعطيل قابل درك است. اما خوانندگان با توجه به مطالبي كه قبلاً در وبلاگ شما ديده اند بازگشته اند و طبيعي است كه به دنبال مطالب مشابهي مي گردند. و همانطور كه مي دانيد هر روز وبلاگهاي جديدي بوجود مي آيند. پس مراقب بازديدكنندگان خود باشيد تا آنها را از دست ندهيد.

غني از كلمات كليدي
اگر هدف از بوجود آوردن وبلاگ بدست آوردن تعداد زيادي بازديدكننده است بايد تيتر وبلاگ شما شامل كلمات كه با موضوع وبلاگ مرتبط است باشد. براي جذب بيشتر بازديدكننده يك تيتر درشت از موضوع سايت داشته باشيد. هر آيتم بايد تيتري داشته باشد كه محاطبان را جذب كند و در عين حال گول زننده هم نباشد. توجه داشته باشيد كه تيتر شما نبايد بيش از 10 تا 15 حرف داشته باشد.

سادگي و وضوح
وبلاگ خود را طوري طراحي كنيد كه فهم آن ساده باشد و مراجعين به سادگي مطلب مورد علاقه خود را پيدا كنند خيلي ساده مطلبي را كه مي تواند باعث افزايش ميزان بازديدكنندگان سايت شما شود از چشم آنها پنهان نگه داريد.بخاطر داشته باشد كه وب يك رسانه بين المللي است و بعضي از كلمات و اصطلاحات را نمي توان به سادگي ترجمه كرد. بعضي از مواقع كه كم هم اتفاق نمي افتد براي فهميدن تيتر يك مقاله بايد مدت زيادي تلاش كرد.

تداوم
اگر محتويات وبلاگ شما به طور مداوم به روز شوند موتورهاي جستجو هم وبلاگ شما را در دوره هاي زماني كوتاهتري كند و كاو مي كنند.

تصحيح مطلب
فقط چند لحظه كوتاه لازم داريد تا از اشتباهي كه با دستپاچگي نوشته شده است جلوگيري كنيد. غلط هاي املايي را تصحيح كنيد تا در ذهن خوانندگان خود اثر منفي ايجاد نكنيد. به محتويات مطلب توجه كنيد چون هر چيزي كه شما در اينترنت قرار مي دهيد در اينترنت يافت مي شودپس قبل از قرار دادن هر مطلبي در مورد آن خوب فكر كنيد. كپي كردن مطلب از منابع اينترنتي كار قشنگي نيست و اثر مطلوبي در مخاطب ايجاد نمي كند. البته معرفي مقالات مفيد مرتبط با موضوع كيفيت كار را بالا مي برد. و شما به سادگي با قرار دادن يك لينك مي توانيد اين كار را انجام دهيد اين عمل علاوه بر اينكه كمكي به بازديدكنندگان است و اثر مثبتي در آنها مي گذارد باعث مي شود وبلاگ شما از طرف موتور هاي جستجو در رتبه بهتري قرار گيرد

RSS
RSS وبلاگ شما را غني تر مي سازد. بسيار مهم است كه محتويات وبلاگ شما به صورت RSS تغذيه شود تا توزيع و خوانندگي وبلاگ افزايش يابد.


چهارشنبه 12 دسامبر, 2007 8:22 am
مشخصات شخصی WWW
آواتار کاربر

عضو: دوشنبه 03 دسامبر, 2007 5:35 pm
پست ها: 184
پست Re: مطالبي براي وبلاگ نويس ها
ممنون از همراهي تون
مطالب خيلي مفيدي رو عنوان كردين
::rose::


چهارشنبه 12 دسامبر, 2007 12:35 pm
مشخصات شخصی
آواتار کاربر

عضو: یکشنبه 25 نوامبر, 2007 7:24 am
پست ها: 457
پست راهنمای ساخت وبلاگ
پيش درآمد:

مي دانم كه براي نوشتن راهنماي ساخت وبلاگ خيلي دير است. مي دانم که تا حالا ??درصد کامپيوتر دار هاي فارسي زبان با وبلاگ آشنا شده اند. ميدانم که کار با پرشين بلاگ خيلي آسان است و احتياج به راهنما ندارد. يا مثلا بي کلاسي است. کسي به سن و سال من الان بايد راهنماي مووبل تايپ و php بنويسد. (اين هام حتما روي چشم توضيح ميدم) ولي با همه اين ها ميخواهم يك راهنماي كامل براي ساخت وبلاگ بنويسم و وجدان خودم را راحت كنم. حالا اگر اين راهنما فقط براي ?? نفر هم مفيد باشد براي من كافي است . از دوستان حرفه اي هم خواهشمندم كه اين چند يادداشت را ناديده بگيرند.

مقدمه:

يكي از پديده هاي جديد و تاثير گذار در حيطه اينترنت، وبلاگ مي باشد. در سالهاي اخير اين پديده انقلابي در اينترنت و فرهنگ استفاده از آن به وجود آورده است. دليل اين امر قابليت هائي است كه در وبلاگ ها نهفته است.مهمترين قابليت كه تفاوت عمده وبلاگ و سايت نيز به حساب مي آيد اين است كه ايجاد يك وبلاگ احتياج به تخصص و دانش خاصي ندارد و همين امر باعث شده است كه افراد زيادي به وبلاگ نويسي روي بياورند. در ميان اين افراد مي توان طيف بسيار گسترده اي از افراد را مشاهده كرد. از پزشك و پرستار گرفته تا روزنامه نگار و دانشجو. تفاوت ديگر، رايگان بودن ايجاد و استفاده از وبلاگ هاست كه اين تفاوت نيز نقش بسيار مهمي در استقبال افراد و بخصوص جوانان از اين پديده دارد. همين استقبال گسترده باعث شده اطلاعات و مطالب بسيار مفيدي از اين رهگذر به عرصه اينترنت افزوده شود. اطلاعاتي كه ما تا پيش از اين به علت نا آشنائي اين اقشار با طراحي صفحات وب، از آنها محروم بوده ايم. اين پديده بخصوص در ايران با استقبال گسترده تري مواجه شده است. بطوري كه مطالب فارسي كه در سال 1381 به اينترنت افزوده شده از مجموع تمام مطالبي كه تا قبل از آن به زبان فارسي در اينترنت موجود بوده بيشتر است (اين را نمي دانم كجا خوانده ام).

يك تفاوت ديگر بين وبلاگ و سايت هاي معمولي، پويا بودن وبلاگ ها است. اكثر سايت ها ماهيتي ايستا و ساكن دارند و معمولا به سرعت تغير نمي كنند يا اگر تغير كنند، بخش كوچكي از آنها تغير مي كند ( به استثناي سايتهاي خبري و برخي سايتهاي ديگر). ولي اگر پس از ده روز به يك وبلاگ فعال مراجعه كنيد، ممكن است اثري از نوشته هاي قبلي نبينيد زيرا وبلاگ ها ماهيتي پويا و روز آمد شونده دارند و به تبع همين ماهيت، بازديد كنندگان وبلاگ ها هم بسيار بيشتر و در فواصل زماني كمتر به وبلاگ ها سر مي زنند ( من بعضي از وبلاگ ها را هر روز مي خوانم). در هر حال رشد اين پديده بخصوص در ايران نشانه اي ميمون از يك رويكرد مثبت به علم و دانش و به اشتراك گذاشتن آن با ديگران است . من اين رشد را به فال نيك گرفته و مي كوشم سهمي ( هرچند اندك و دير هنگام) در اوج گيري اين پديده داشته باشم.من در اين نوشته قصد دارم روش ايجاد، ارسال مطالب و همه كار هائي كه دانستن آنها براي داشتن يك وبلاگ، لازم و مفيد است را شرح دهم.


جمعه 14 دسامبر, 2007 4:28 pm
مشخصات شخصی
آواتار کاربر

عضو: یکشنبه 25 نوامبر, 2007 7:24 am
پست ها: 457
پست وبلاگ چيست؟
وبلاگ پديده اي نوپا در عرصه اينتر نت است و بيش از چند سال از پيدايش آن نمي گذرد. وبلاگ (Weblog) -كه به آن بلاگ( Blog )نيز اطلاق مي شود- تركيبي است از دو كلمه webبه معناي شبكه جهاني و log (به معناي گزارش روزانه يا روز نوشت) و به ياد داشتهائي گفته مي شود كه توسط يك يا چند نفر بصورت روزانه، هفتگي يا گاه به گاه نوشته شده و در عرصه اينترنت قرار مي گيرد. چند معني فارسي نيز براي آن ابداع شده است. مثل تارنگار يا تارنگاشت كه كمتر مورد استفاده قرار مي گيرند. هر فردي كه به اينترنت دسترسي داشته باشد و مطلبي براي نوشتن داشته باشد مي تواند بطور رايگان (يا در صورت تمايل با صرف هزينه)، صاحب يك وبلاگ شود. مطالبي كه در وبلاگ نوشته مي شوند ممكن است خاطرات شخصي ، خبر ، مقالات علمي و هرگونه مطلب قابل نگارشي باشند. علاوه برا ين نظرات خوانندگان وبلاگ ها نيز جزو مطالب وبلاگ محسوب مي شود.


جمعه 14 دسامبر, 2007 4:29 pm
مشخصات شخصی
مشاهده پست های قبلی:  نمایش بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 32 پست ]  برو به صفحه 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  بعدی

افراد آنلاین

کاربران حاضر در این تالار: - و 3 مهمان


شما نمی توانید در این تالار موضوع جدید باز کنید
شما نمی توانید در این تالار به موضوع ها پاسخ دهید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را ویرایش کنید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را حذف کنید
شما نمی توانید در این تالار ضمیمه ارسال کنید

جستجو برای:
پرش به:  
cron
استفاده و نقل از مباحث سایت، فقط با ذکر منبع و لینک سایت میکرورایانه مجاز است.
Copyright © 2006 - 2010 MicroRayaneh - Powered by phpBB © phpBB Group
Valid CSS2 Valid XHTML 1.0
طراحی سایت : میکرو رایانه