مشاهده پست های بی پاسخ | مشاهده موضوعهای فعال تاریخ امروز یکشنبه 19 نوامبر, 2017 2:50 am

پاسخ به موضوع  [ 4 پست ] 
 سوال در مورد شناسایی افراد از روی آی پی ( IP ) 
نویسنده پیام

عضو: چهارشنبه 10 ژوئن, 2009 4:43 pm
پست سوال در مورد شناسایی افراد از روی آی پی ( IP )
سوال در مورد ای پی دارم
1_ ای پی کسانی که وارد یک سایت میشوند کجا نگهداری میشود
در واقع سوالم در مورد این است که اگر کسی وارد سایتی بشه و پستی ایجاد کنه ایا ایپی اون فرد و نویسنده اون تاپیک قابل استخراج است
در واقع اگر کسی متنی بنویسه که جرم باشه و قابل پیگیری ایا امکان پیگیری قضایی از طریق ای پی شخص وجود دارد
2 این ای پی تا چه زمانی بر روی شبکه سایت یا سیستم مخابرات یا ای اس پی می ماند
یعنی بعد از چند ماه از نوشتن متن قابل پیگیری از روی ای پی و دادگاه وجود داره؟؟؟
3 ایا در این موردی که سوال کردم نحوه اتصال به نت یعنی ای دی اس ال با دایل اپ فرقی داره؟؟؟
ایا اگر با فیلتر شکن یا از طریق سایت ایینه وارد سایت بشیم و متنی را بنویسیم با ای پی ما قابل استخراجه؟؟؟
منتظر نظرات دوستان هستم

چهارشنبه 10 ژوئن, 2009 5:23 pm
مشخصات شخصی
آواتار کاربر

عضو: شنبه 24 نوامبر, 2007 7:39 pm
آدرس: تهران
پست Re: سوال در مورد شناسایی افراد از روی آی پی ( IP )
این سوال را کاربرها زیاد پرسیدن من مفصل توضیح می دم :

کسانی که نمی دانند آی پی چیست اول مقاله زیر رو بخونن:

http://www.microrayaneh.com/forum/viewtopic.php?f=14&t=596

در همه سایت ها و از جمله در این سایت میکرورایانه آی پی ( ip ) کاربرها هم در زمان ثبت نام و هم در زمان پست و ارسال هر مطلب به همراه زمان پست آن مطلب در سیستم ثبت می شود و این موضوع در قوانین سایت میکرو رایانه (و منطقا" در قوانین بقیه سایت ها ) که کاربرها در موقع ثبت نام آن قوانین را می پذیرند آمده است.

و تقریبا تا آنجایی که من اطلاع دارم همه سایتها این اطلاعات را ثبت می کنند (سایتهایی که امکان ارسال مطلب در انها وجود دارد) حتی وقتی شما ایمیل یا مطلبی از طریق یک سایتی برای کسی ارسال می کنید آی پی شما ثبت می شود. (حتی در سایتهایی مثل یاهو و گوگل ) و یا مثلا در فرمهای تماس با ما و این آپی پی هیچ وقت حذف نمیشه و تا وقتی پست و مطلب شما باقی است آی پی شما هم همراه آن باقی است

و معمولا در سایت ها پست ها را هم هیچ وقت حذف نمی کنند و حتی پست های خلاف مقررات سایت ها را هم در جای مخصوص نگه داری می کنند در سایت میکرورایانه هم این طور است و این پست ها در trash نگهداری می شود .
از روی IP ، آی اس پی ( ISP ) شما معلوم است و در آی اس پی ( ISP )زمان ورود و خروج شما و آدرس سایتهایی که رفته اید و شماره تلفن شما که از طریق آن شماره تلفن به آی اس پی متصل هستید ثبت می شود . (در اینجا اینترنت دایال آپ DIAL UP فرقی با ای دی اس ال adsl نداره)

و تمامی این اطلاعات هیچ وقت حذف نمی شود و در آرشیو ها همیشه باقی می ماند چون از نوع متن و TEXT است و اصولا فضایی اشغال نمی کند بنابراین از نظر قضایی همیشه سایت هایی که شما رفته اید قابل رد یابی و پیگیری است فرقی هم نمی کند که از فیلتر شکن استفاده کرده باشید یا خیر ؟! چون آدرس ها ذخیره می شود.

چون این اطلاعاتی که ذخیره می شود از نوع متن و text است بنابراین به سادگی قابل جستجو کردن است و مثلا اگر کسی بخواهد روزی شماره تلفن شما را به همراه سایتهایی که رفته اید از این فایل استخراج کند فقط یک سرچ ساده لازم است!

ضمنا در کل کشور ، راه های ورود و خروج به سایت ها از طریق گیت وی های gateway کاملا مشخصی که در اختیار مخابرات است انجام می گیرد و قبلا من خودم در اخبار شنیدم که اعلام کرده اند آی پی تمام افراد به همراه آدرس تمام سایتها ثبت می شود. این موضوع کاملا عملی و امکان پذیر است چون اصولا فضایی نمی گیرد و فایلهای آنها هم متن و قابل جستجوست
آخرین مطلب در این مورد اینکه خیلی از سایت ها حتی آی پی بازدیدکنندگان سایت ها هم را به همراه صفحاتی که بازدید کرده اند و اینکه از چه طریقی وارد سایت شده اند نیز ذخیره می کنند و آنها را مورد ارزیابی و پردازش قرار می دهند چون بررسی آماری این موضوع می تواند برای مدیران سایت ها بسیار مفید باشد که مراجعه کنندگان آنها چه کسانی هستند و از چه طریق به سایتشان آمده اند .در همین سایت میکرورایانه مطالب زیادی در این مورد ذکر شده است. خلاصه اینکه در اینترنت همه معلوم و قابل شناسایی هستند و خیلی ساده تر از بیرون می توان آدم ها را شناسایی کرد.
::smiling::

چهارشنبه 10 ژوئن, 2009 8:53 pm
مشخصات شخصی WWW
آواتار کاربر

عضو: شنبه 24 نوامبر, 2007 7:39 pm
آدرس: تهران
اگه لینک بالا رو بخونین ریحانه اونجا سایتی معرفی کرده که آی پی شما رو میده
الان که رفتم دیدم نقشه رو هم گذاشته احتمالا چند وقت دیگه اون سایت بریم آدرس خونه مون رو هم زیر ای پی می نویسه ::surprise::

::smiling:: ::rose::

چهارشنبه 10 ژوئن, 2009 9:08 pm
مشخصات شخصی WWW

عضو: سه شنبه 07 فوریه, 2012 12:31 pm
golestan نوشته بود:
این سوال را کاربرها زیاد پرسیدن من مفصل توضیح می دم :

کسانی که نمی دانند آی پی چیست اول مقاله زیر رو بخونن:

http://www.microrayaneh.com/forum/viewtopic.php?f=14&t=596

در همه سایت ها و از جمله در این سایت میکرورایانه آی پی ( ip ) کاربرها هم در زمان ثبت نام و هم در زمان پست و ارسال هر مطلب به همراه زمان پست آن مطلب در سیستم ثبت می شود و این موضوع در قوانین سایت میکرو رایانه (و منطقا" در قوانین بقیه سایت ها ) که کاربرها در موقع ثبت نام آن قوانین را می پذیرند آمده است.

و تقریبا تا آنجایی که من اطلاع دارم همه سایتها این اطلاعات را ثبت می کنند (سایتهایی که امکان ارسال مطلب در انها وجود دارد) حتی وقتی شما ایمیل یا مطلبی از طریق یک سایتی برای کسی ارسال می کنید آی پی شما ثبت می شود. (حتی در سایتهایی مثل یاهو و گوگل ) و یا مثلا در فرمهای تماس با ما و این آپی پی هیچ وقت حذف نمیشه و تا وقتی پست و مطلب شما باقی است آی پی شما هم همراه آن باقی است

و معمولا در سایت ها پست ها را هم هیچ وقت حذف نمی کنند و حتی پست های خلاف مقررات سایت ها را هم در جای مخصوص نگه داری می کنند در سایت میکرورایانه هم این طور است و این پست ها در trash نگهداری می شود .
از روی IP ، آی اس پی ( ISP ) شما معلوم است و در آی اس پی ( ISP )زمان ورود و خروج شما و آدرس سایتهایی که رفته اید و شماره تلفن شما که از طریق آن شماره تلفن به آی اس پی متصل هستید ثبت می شود . (در اینجا اینترنت دایال آپ DIAL UP فرقی با ای دی اس ال adsl نداره)

و تمامی این اطلاعات هیچ وقت حذف نمی شود و در آرشیو ها همیشه باقی می ماند چون از نوع متن و TEXT است و اصولا فضایی اشغال نمی کند بنابراین از نظر قضایی همیشه سایت هایی که شما رفته اید قابل رد یابی و پیگیری است فرقی هم نمی کند که از فیلتر شکن استفاده کرده باشید یا خیر ؟! چون آدرس ها ذخیره می شود.

چون این اطلاعاتی که ذخیره می شود از نوع متن و text است بنابراین به سادگی قابل جستجو کردن است و مثلا اگر کسی بخواهد روزی شماره تلفن شما را به همراه سایتهایی که رفته اید از این فایل استخراج کند فقط یک سرچ ساده لازم است!

ضمنا در کل کشور ، راه های ورود و خروج به سایت ها از طریق گیت وی های gateway کاملا مشخصی که در اختیار مخابرات است انجام می گیرد و قبلا من خودم در اخبار شنیدم که اعلام کرده اند آی پی تمام افراد به همراه آدرس تمام سایتها ثبت می شود. این موضوع کاملا عملی و امکان پذیر است چون اصولا فضایی نمی گیرد و فایلهای آنها هم متن و قابل جستجوست
آخرین مطلب در این مورد اینکه خیلی از سایت ها حتی آی پی بازدیدکنندگان سایت ها هم را به همراه صفحاتی که بازدید کرده اند و اینکه از چه طریقی وارد سایت شده اند نیز ذخیره می کنند و آنها را مورد ارزیابی و پردازش قرار می دهند چون بررسی آماری این موضوع می تواند برای مدیران سایت ها بسیار مفید باشد که مراجعه کنندگان آنها چه کسانی هستند و از چه طریق به سایتشان آمده اند .در همین سایت میکرورایانه مطالب زیادی در این مورد ذکر شده است. خلاصه اینکه در اینترنت همه معلوم و قابل شناسایی هستند و خیلی ساده تر از بیرون می توان آدم ها را شناسایی کرد.
::smiling::

با سلام

میخواستم بدونم که چطور میشه این فایل text رو بدست آورد و اینکه این فایل مشخصات خود شخص رو نشون میده یا
isp مشخصات ای که شخص از اون استفاده میکنه رو نشون میده ؟ اگر مشخصات isp رونشونمیده چطور میتونیم مشخصات خود شخص رو بفهمیم ؟
با تشکر

شنبه 18 فوریه, 2012 8:41 pm
مشخصات شخصی
مشاهده پست های قبلی:  نمایش بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 4 پست ] 

افراد آنلاین

کاربران حاضر در این تالار: - و 7 مهمان

شما نمی توانید در این تالار موضوع جدید باز کنید
شما نمی توانید در این تالار به موضوع ها پاسخ دهید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را ویرایش کنید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را حذف کنید
شما نمی توانید در این تالار ضمیمه ارسال کنید

جستجو برای:
پرش به:  
استفاده و نقل از مباحث سایت، فقط با ذکر منبع و لینک سایت میکرورایانه مجاز است.
Copyright © 2006 - 2010 MicroRayaneh - Powered by phpBB © phpBB Group
Valid CSS2 Valid XHTML 1.0
طراحی سایت : میکرو رایانه