تالار گفتگوی میکرو رایانه
http://www.microrayaneh.com/forum/

آموزش اتصال به اینترنت از طریق adsl
http://www.microrayaneh.com/forum/viewtopic.php?f=92&t=1789
صفحه 1 از 1

نویسنده:  golestan [ شنبه 27 سپتامبر, 2008 8:54 am ]
موضوع پست:  آموزش اتصال به اینترنت از طریق adsl

برای استفاده از اینترنت ADSL شما ابتدا به یک سرویس دهنده خوب اینترنت ADSL نیاز دارید (نگرد گشتیم نبود!) که شاید سرعت اندازه نصف دایال آپ به شما بده ::sad:: اون هم مجبورید از اونهایی که فقط در مرکز مخابراتی شما سرویس می دهند
بعد نیاز به یک مودم ADSL دارید که باید آن را تهیه کنید.
پس از باز کردن جعبه ی مودم , در ابتدا مودم و اتصالات آن را بر اساس کاتالوگ داخل جعبه به کامپیوتر خود متصل می نماییم. سپس مودم را به وسیله ی دکمه ی Power روشن می نماییم .

حالا به چراغ های روی مودم دقت میکنیم :

1- چراغ Power : این چراغ نشان دهنده ی روشن بودن مودم به صورت صحیح می باشد .این چراغ باید به صورت ثابت روشن باقی بماند . در صورات خاموش بودن چراغ اتصال مودم با برق قطع است .در صورت چشمک زن بودن این چراغ از صحت مودم و آداپتور برق آن اطمینان حاصل کنید.

2- چراغ ADSL : در برخی از مودم ها این چراغ با نام Status می باشد. این چراغ نشان دهنده ی ارتباط صحیح مودم شما با مرکز ارائه ی سرویس ADSL می باشد .توجه شود که این چراغ باید به صورت ثابت روشن باقی بماند . در صورت خاموش بودن یا چشمک زدن این چراغ از سالم بودن خط تلفن وصحت کابل های مورد استفاده اطمینان حاصل کنید اگر به نتیجه نرسیدید احتمالا خط شما ( به اصطلاح ) رانژه نشده است یعنی خط شما برای اتصال ADSL سالم نمی باشد و باید با مزکز سرویس دهنده تماس بگیرید . ( توجه کنید که برای اتصال از خط تلفن مورد استعلام خود استفاده کنید . )

3- چراغ LAN : این چراغ نشان دهنده ی اتصال صحیح کابل UTP شما با کارت شبکه ی کامپیوتر شما می باشد . در صورت خاموش بودن آن از اتصال صحیح کابل شبکه و همچنین از نصب بودن کارت شبکه ی خود اطمینان حاصل کنید.

4- چراغ USB : در صورت تمایل , شما می توانید به جای استفاده از کابل شبکه از کابل USB داخل جعبه برای اتصال مودم با کامپیوتر استفاده کنید. در این صورت به جای چراغ LAN , باید این چراغ روشن شود . در صورات خاموش بودن این چراغ شما باید از اتصال صحیح کابل USB با کامپیوتر و همچنین سالم بودن پورت USB خود اطمینان حاصل کنید .


در صورتی که موارد بالا همگی OK بودند شما آماده ی اتصال به اینترنت هستید اما قبل از آن شما باید مودم خود را با توجه به نکات گفته شده ی زیر Config کنید ( با توجه به خصوصیات سرویس دهنده ی ADSL ) تا مودم شما با شرایط سرویس دهنده سازگار شود .همچنین به کارت شبکه ی خود ip مناسب بدهید .


نحوه ی دادن ip به کارت شبکه :

شما باید ابتدا از روی دفترچه ی مودم از ip مودم خود مطلع شوید ( معمولا 192.168.1.1 می باشد ). سپس ip کارت شبکه ی خود را به 192.168.1.X (X یک عدد بین 2 تا 254 ( تغییر دهید و در قسمت Default Gateway , ip مودم خود را وارد کنید ( 192.168.1.1 ) , Subnet Mask نیز باید 255.255.255.0 ست شود . ( اگر تا کنون این کار را انجام نداده اید به مسیر روبرو بروید :Show all connections Start / Connect to / حالا روی Local Area Connection کلیک راست کنید و Properties را انتخاب کنید . در پنجره ی باز شده Internet Protocol ( tcp/ip ) را انتخاب و روی Properties کلیک کنید .حالا گزینه ی use the following ip address را انتخاب کنید و ip ها را همان گونه که گفته شد ست کنید . )


نحوه ی Config کردن مودم :

برای Config کردن مودم یک پنجره ی Explorer باز کنید و در قسمت Address bar , ip مودم خود ( 192.168.1.1 ) را وارد کنید حالا از شما یک User name و password پرسیده می شود که شما باید آن را از دفترچه ی مودم استخراج کنید.پس از دادن User name و password مناسب پنجره ی Config کردن مودم نمایش داده می شود . در این صفحه شما باید برای Config کردن مودم Connection type را از نوع Bridge انتخاب کنید و همچنین مقادیر VPI و VCI را به صورت صحیح وارد کنید ( مقادیر VPI و VCI را از مرکز ارائه دهنده ی سرویس ADSL می توانید بپرسید ) .حالا مقادیر مربوطه را Save کرده وپنجره ی Config را Log Out کنید .

حالا باید یک Connection از نوع Broadband ایجاد کنید و Username و Password مربوط به Account خود را وارد کنید و متصل شوید .

نویسنده:  ASDE [ یکشنبه 25 ژانویه, 2009 4:59 pm ]
موضوع پست:  سلام لطفا کمکم کنید ساخت کانکش ای دی اس ال

من ای دی اس ال ایا تک دارم کانکشنش رو ساختم قبلا یه چی زی داشت به نام لوکالل اریا اما الان نداره ونمیتونم برم اینترنت با ای دی اس ال حالا میشه بهم بگید چطور لو کال اریا رو بسازم

نویسنده:  andyishe [ یکشنبه 25 ژانویه, 2009 7:55 pm ]
موضوع پست:  Re: آموزش اتصال به اینترنت از طریق adsl

اگر می خواهید لوکال اریا (local Area) رو ببینید به شرح زیر عمل کنید:

روی start ویندوز کلیک کنید و بعد روی Control Panel تا صفحه کنترل پانل ظاهر بشه . بعد روی آیکن Network and Internet Connections و بعد روی آیکن Network Connections کلیک کنید تا آیکن local Area رو ببینید

::rose::

نویسنده:  fmka2f [ سه شنبه 18 آگوست, 2009 11:57 am ]
موضوع پست:  Re: آموزش اتصال به اینترنت از طریق adsl

سلام
مدل مودم منtp-link td-8811 هست.قبلا که مودم تنظیم بود من بدون استفاده از کانکشن با روشن شدن کامپیوتر به طور اتوماتیک به اینترنت وصل می شدم.اما الان چون مودم ریست شد دیگه نمیتونم به صورت پروتکل pppoe تنظیمش کنم فقط تونستم به حالت bridge تنظیمش کنم و با ساختن کانکشن به اینترنت وصل شم.من میخوام بدونم چرا مودمم دیگه به حالت pppoe تنظیم نمیشه؟؟؟اگه کمک کنید به حالت قبل برش گردونم ممنون میشم

صفحه 1 از 1 همه زمانها به صورت UTC + 3:30 hours تنظیم شده.
طراحی سایت از میکرو رایانه