تالار گفتگوی میکرو رایانه - مشاهده موضوع - 10نکته مهم در ارسال نامه های اینترنتی ( ایمیل )
مشاهده پست های بی پاسخ | مشاهده موضوعهای فعال تاریخ امروز چهارشنبه 22 می, 2019 2:22 amپاسخ به موضوع  [ یک پست ] 
 10نکته مهم در ارسال نامه های اینترنتی ( ایمیل ) 
نویسنده پیام
آواتار کاربر

عضو: یکشنبه 25 نوامبر, 2007 7:24 am
پست ها: 457
پست 10نکته مهم در ارسال نامه های اینترنتی ( ایمیل )
بهتره همهمون مطالب عمومیو اینجا بنویسیم.

10نکته مهم در ارسال نامه های اینترنتی ( ایمیل )

1. يادتان باشد که سرويسهايي چون Hotmail و... در خصوص حجم فايلي که مي توانيد ارسال و يا دريافت کنيد محدوديت دارند , پس هميشه نامه ها و ضمايم آن ها را از لحاظ محدوديت هاي حجمي آن کنترل کنيد .


2. فشرده کردن ضميمه نامه مدت زمان ارسال آن را کوتاه مي کند , پس سعي کنيد هميشه قبل از پيوست فايل به نامه آن را فشرده کنيد .

3. نميتوان تمام محتواي يک فولدر را به نامه ضميمه کرد بلکه بايد آن را زيپ کرد تا به صورت يک فايل در آيد و بعد آن را به نامه ضميمه کرد , با اين کار حجم نهايي فايل نيز بسيار کاهش مي يابد.

4. اگر عکسي را به نامه ضميمه ميکنيد براي کاهش حجم آنها را به jpeg تبديل کنيد و به اين نکته هم توجه داشته باشيد تصاويري با فرمت jpeg به خودي خود کوچک هستند و فشرده کردن و زيپ کردن دو باره آن کمکي به کاهش حجم آن نخواهد کرد .


5. بعضي از Mail Server ها در مورد اندازه فايل هاي ضميمه نامه محدوديت هايي را در نظر مي گيرند .شما ميتوانيد با شکستن فايل و تکه تکه کردن فايل از برخي محدوديت هاي آن عبور کنيد .

6. ممکن است در زمان ارسال نامه خطايي رخ داده باشد و Mail Server پيغام خطايي را به شما نشان دهد و پيغام خطا گويا نباشد در اين حالت شما اول صحت آدرس گيرنده را چک کنيد .

7. اگر فايلي را با فرمت خاصي تهيه کرده و به نامه تان ضميمه کرده ايد حتما نام برنامه اي که قادر به شناسايي و باز کردن فايل است را در اصل نامه قيد کنيد تا گيرنده نامه براي باز کردن آن به زحمت نيفتد .

8. براي اين که متن نامه هايتان در همه جا و تمام مرورگر ها به صورت صحيح نشان داده شود بايد تمام متن خود را به Unicode تبديل کرده باشيد. با اين کار ديگر خيالتان راحت باشد که گيرنده نامه متن نامه را به صورت صحيح خواهد ديد .


9. از آنجايي که فايلهاي Office خصوصا Microsoft Word زياد از طريق ايميل رد و بدل مي شوند و خود نرم افزار Microsoft Office نيز براي عموم شناخته شده است , اگر فايلي را به فرمت Word به نامه ضميمه ميکنيد اين امکان را بدهيد که گيرنده نرم افزار Word را در سيستم ندارد , شما ميتوانيد لينک Viewer اسناد ورد را براي گيرنده در اصل نامه تان قيد کنيد .

10. ارسال اسناد به صورت pdf ( که سازنده آن Adobe Acrobat و باز کننده آن Adobe Acrobat Reader است ) شما قادر خواهيد بود حتي يک کتاب را ارسال کنيد در کمترين حجم ممکن بدون اين که ديگر نگران به هم ريختگي فونت هاي آن و ساير مشکلاتي از اين دست باشيد .


سه شنبه 18 دسامبر, 2007 10:03 am
مشخصات شخصی
مشاهده پست های قبلی:  نمایش بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ یک پست ] 

افراد آنلاین

کاربران حاضر در این تالار: - و 5 مهمان


شما نمی توانید در این تالار موضوع جدید باز کنید
شما نمی توانید در این تالار به موضوع ها پاسخ دهید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را ویرایش کنید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را حذف کنید
شما نمی توانید در این تالار ضمیمه ارسال کنید

جستجو برای:
پرش به:  
cron
استفاده و نقل از مباحث سایت، فقط با ذکر منبع و لینک سایت میکرورایانه مجاز است.
Copyright © 2006 - 2010 MicroRayaneh - Powered by phpBB © phpBB Group
Valid CSS2 Valid XHTML 1.0
طراحی سایت : میکرو رایانه