مشاهده پست های بی پاسخ | مشاهده موضوعهای فعال تاریخ امروز شنبه 18 نوامبر, 2017 9:58 am

پاسخ به موضوع  [ 4 پست ] 
 کامپیوتر من روشن میشه اما مونیتور روشن نمیشه!کمکم کنید 
نویسنده پیام

عضو: سه شنبه 15 دسامبر, 2009 9:03 pm
پست کامپیوتر من روشن میشه اما مونیتور روشن نمیشه!کمکم کنید
سلام دوستان،

کامپیوترم چند تا ویروس داشت اما کار میکرد.
امروز که خواستم سیستم رو روشن کنم دیدم سیستم روشن میشه اما مانیتور فعال نمیشه و بصورت مکرر از داخل کیس صدای بوق میاد!

نمیدونم اشکال از چیه لطفاً کمک کنید خیلی گیرم.

مرسی

سه شنبه 15 دسامبر, 2009 9:14 pm
مشخصات شخصی

عضو: چهارشنبه 19 نوامبر, 2008 7:05 am
پست Re: کامپیوتر من روشن میشه اما مونیتور روشن نمیشه!کمکم کنید
دهها علت میتونه باعث این کار بشه با یه جستجو در تالار به مقالات عیب یابی میتونی دسترسی پیدا کنی مثلا یکیشو ببین صفحه اول ممکنه به دردت نخوره ولی صفحات بعدیشو بخون مخصوصا بحث بوقهای کامپیوتر

viewtopic.php?f=91&t=338

چهارشنبه 16 دسامبر, 2009 7:16 am
مشخصات شخصی
آواتار کاربر

عضو: دوشنبه 11 آگوست, 2008 12:38 pm
معمولا اين مشكل دو تا دليل داره يا كارت گرافيك مشكل پيدا كرده و يا اينكه مادربورد نمي تونه هارد رو detect كنه. البته اگر موقع روشن كردن از كامپوتر صداي بوق ممتد بياد رم مشكل داره.

اگه ویندوز به درستی بالا اومد یعنی مثل همیشه با بوق های معمولی ویندوز بوت شد ولی اصلا مانیتور روشن نشد (یعنی چراغ نارنجی به چراغ سبز تبدیل نشد ،البته معمولا،)چهار تا احتمال وجود داره:

یکی این که یک یا چند تا از پین های کابلی که مانیتور رو به گارت گرافیک وصل می کنه شکسته باشه در این حالت بعد از اینکه هر دو طرف کابل رو بازدید کردی اگه همین جوری بود خوب باید کابل رو عوض کنی.(حتما این رو بررسی کن )

حالت دوم اشکال مربوط به کارت گرافیک هست. یعنی یا از جای خودش جابجا شده یا یه مشکل فنی باسش پیش اومده .در حالت اول بهتره که پس از اینکه کامپیوترت رو خاموش کردی یک بار کارت گرافیکت رو در بیاری و دوباره اون رو جا بزنی .
در حالت دوم هم باید کارت گرافیکت رو در صورت امکان با یک کامپیوتر دیگه امتحان کنی اگه باز هم مشکل داشت خوب باید اون رو به خدمات کامپیوتری ماهر بدی تا اگه شد اشکالش رو برطرف کنه اگه نشد هم یکی نو بخری.

در حالت سوم هم اگه کارت گرافیکت آن برد (On Board) هست باید مادربرد ت رو یا عوض کنی یا تعمیر .

در حالت چهارم هم شاید اشکال از مانیتورت باشه پس اگه امکان داره مانیتورت رو با یک کامپیوتر دیگه امتحان کن ببین کار میکنه یا نه .این هم مثل بقیه یا باید تعمیر بشه یا عوض

شنبه 03 آوریل, 2010 7:34 pm
مشخصات شخصی

عضو: چهارشنبه 04 ژانویه, 2012 11:50 pm
دوست عزیز احتمالا رم کامپیوتر درست جا نیافتاده

پنجشنبه 05 ژانویه, 2012 12:03 am
مشخصات شخصی
مشاهده پست های قبلی:  نمایش بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 4 پست ] 

افراد آنلاین

کاربران حاضر در این تالار: - و 4 مهمان

شما نمی توانید در این تالار موضوع جدید باز کنید
شما نمی توانید در این تالار به موضوع ها پاسخ دهید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را ویرایش کنید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را حذف کنید
شما نمی توانید در این تالار ضمیمه ارسال کنید

جستجو برای:
پرش به:  
استفاده و نقل از مباحث سایت، فقط با ذکر منبع و لینک سایت میکرورایانه مجاز است.
Copyright © 2006 - 2010 MicroRayaneh - Powered by phpBB © phpBB Group
Valid CSS2 Valid XHTML 1.0
طراحی سایت : میکرو رایانه