تالار گفتگوی میکرو رایانه - مشاهده موضوع - آموزش نحوه ايجاد يک برنامه وب در دات نت ASP.Net
مشاهده پست های بی پاسخ | مشاهده موضوعهای فعال تاریخ امروز جمعه 24 می, 2019 4:47 pmپاسخ به موضوع  [ 8 پست ]  برو به صفحه 1, 2  بعدی
 آموزش نحوه ايجاد يک برنامه وب در دات نت ASP.Net 
نویسنده پیام

عضو: یکشنبه 03 آگوست, 2008 10:00 am
پست ها: 15
پست آموزش نحوه ايجاد يک برنامه وب در دات نت ASP.Net
بخش رابط کاربر ، يکی از عناصر اصلی و بسيار مهم در يک نرم افزار است . در برنامه های وب دات نت ، اين مسئوليت بزرگ به فرم های وب واگذار شده است . با استفرار متن و يا کنترل های مورد نياز با توجه به سياست طراحی نرم افزار بر روی يک فرم وب ، زمينه ارتباط با کاربر و استفاده از پتانسيل های ارائه شده توسط يک برنامه وب دات نت ، فراهم می گردد. فرم های وب شباهت بسيار زيادی با فرم های ويندوز در يک برنامه ويندوز دارند . بر خلاف برنامه های ويندوز ، برنامه های وب بر روی يک سرويس دهنده اجراء و از طريق زير ساخت اينترنت ( و يا اينترانت ) خدمات خود را در اختيار متقاضيان ( سرويس گيرندگان ) قرار می دهند .بديهی است که نحوه ايجاد و سازماندهی يک پروژه برنامه وب دارای تفاوت های محسوسی نسبت به برنامه های ويندوز است . در اين مقاله قصد داريم به بررسی ماهيت يک پروژه برنامه وب پرداخته و در ادامه با نحوه ايجاد يک برنامه وب با استفاده از امکانات ويژوال استوديو دات نت ، آشنا شويم .


شنبه 09 آگوست, 2008 10:38 am
مشخصات شخصی

عضو: یکشنبه 03 آگوست, 2008 10:00 am
پست ها: 15
پست Re: آموزش نحوه ايجاد يک برنامه وب در دات نت ASP.Net
ايجاد يک برنامه وب جديد

اولين مرحله بمنظور ايجاد يک برنامه وب ، شروع يک پروژه جديد در ويژوال استوديو دات نت است . ويژوال استوديو دات نت در اين رابطه تمپليت های متفاوتی را ارائه نموده است .زمانيکه پروژه ای جديد با استفاده از تمپليت انتخابی ، ايجاد می گردد ، ويژوال استوديو دات نت يک فايل پروژه ، يک فرم وب جديد ( خالی) و ساير فايل های مورد نياز برنامه را بصورت اتوماتيک ايجاد می نمايد . بمنظور ايجاد يک پروژه برنامه وب از طريق ويژوال استوديو دات نت ، مراحل زير را دنبال می نمائيم :

مرحله يک : در صفحه شروع ويژوال استوديو دات نت ، گزينه New Project را انتخاب می نمائيم. در ادامه، جعبه محاوره ای New Projecr نمايش داده می شود. ويژوال استوديو دات نت ، برنامه های وب را در دايرکتوری مجازی Localhost مستقر می نمايد .

مرحله دوم: در جعبه محاوره ای New Project ، تمپليت ASP.NET Web Application را انتخاب و در ادامه نام مورد نظر برای پروژه جديد را در فيلد اطلاعاتی Location مشخص و در نهايت بمنظور تائيد عمليات فوق ، بر روی دکمه OK ، کليک نمائيد.

مرحله سوم : زمانيکه پروژه ای جديد وب در ويژوال استوديو دات نت ، ايجاد می گردد محيط برنامه نويسی يک فولدر جديد با نام مشابه پروژه را ايجاد و فولدر فوق را در فولدر ريشه وب سايت پيش فرض ( تحت IIS ) مستقر می نمايد. محل فوق ، در فيلد اطلاعاتی Location مربوط به جعبه محاوره ای New Project مثلا بصورت زیرhttp://localhost/SrcoSamples/WebApplication1
در نظر بگیرید.


شنبه 09 آگوست, 2008 10:43 am
مشخصات شخصی

عضو: یکشنبه 03 آگوست, 2008 10:00 am
پست ها: 15
پست Re: آموزش نحوه ايجاد يک برنامه وب در دات نت ASP.Net
سازماندهی پروژه ها بهمراه IIS

در ابتدا لازم است به اين نکته اشاره گردد که برنامه های وب صرفا" قادر به استقرار در محلی می باشند که توسط IIS بعنوان فولدر مجازی تعريف و مشخص شده است . فولدر مجازی ، منبعی اشتراکی است که توسط نامی مستعار که نشاندهنده يک آدرس فيزيکی بر روی يک سرويس دهنده است ، مشخص می گردد . درصورتيکه يک فولدر فيزيکی از طريق جعبه محاوره ای New Project انتخاب گردد ، نظير C:\Mylocation ، ويژوال استوديو دات نت ، دکمه OK را غير فعال می نمايد ( عمليات انجام شده صحيح نبوده و نمی توان يک برنامه وب را در آدرس مشخص شده ، ايجاد کرد) .

فولدر مجازی Localhost // ، فولدر ريشه وب است . IIS ، موقعيت فيزيکی فولدر ريشه وب را مشخص می نمايد. IIS ، بصورت پيش فرض ، بر روی درايو بوت ( درايوی که عمليات راه اندازی سيستم از آنجا ، آغاز می گردد ) و درآدرس Inetpub\wwwRoot \ مستقر می گردد.در مقابل استفاده از پيش فرض فوق و ممانعت از آشفتگی و شلوغی استقرار پروژه های نمونه ، کد توليد شده و ساير موارد ، می توان بمنظور سازماندهی پروژه ها، فولدرهائی مجازی را ايجاد و پروژه های مورد نظر بهمراه فايل های مرتبط را در آنان مستقر نمود. درادامه و قبل از ايجاد پروژه های جديد ، می توان فولدرهای فوق را با وب به اشتراک گذاشت . لازم است به اين نکته توجه گردد که ويژوال استوديو دات نت برای هر پروژه يک فولدر جديد را ايجاد می نمايد


شنبه 09 آگوست, 2008 10:44 am
مشخصات شخصی

عضو: یکشنبه 03 آگوست, 2008 10:00 am
پست ها: 15
پست Re: آموزش نحوه ايجاد يک برنامه وب در دات نت ASP.Net
ايجاد فولدرهای مجازی بمنظور سازماندهای برنامه های وب

با استفاده از IIS می توان فولدرهای مجازی جديدی را ايجاد و از آنان بمنظور مديريت وب سايت های ميزبان شده بر روی کامپيوتر، استفاده نمود. ايجاد يک فولدر مجازی بمنظور استفاده در ويژوال استوديو دات نت ، مستلزم انجام دو فعاليت اصلی است :

ايجاد فولدر مجازی . فولدرهای مجازی ، مکانی را که پروژه های برنامه های وب بصورت فيزيکی ذخيره می گردند را مشخص می نمايند .بنابراين می توان از آنان بمنظور سازماندهی پروژه های مورد نظر خود درزمان پياده سازی استفاده کرد.

افزودن Frontpage Server Extentions به فولدر مجازی بمنظور ايجاد يک Subweb . يک Subweb ، فولدری مجازی است که شامل يک وب سايت است . افزودن Frontpage server extentions به يک فولدر مجازی ،امکان ايجاد و پشتيبانی برنامه های وب موجود در فولدر مربوطه را برای ويژوال استوديو دات نت ، فراهم می نمايد .


شنبه 09 آگوست, 2008 10:45 am
مشخصات شخصی

عضو: یکشنبه 03 آگوست, 2008 10:00 am
پست ها: 15
پست Re: آموزش نحوه ايجاد يک برنامه وب در دات نت ASP.Net
ايجاد يک فولدر مجازی

بمنظور ايجاد يک فولدر مجازی در IIS ، مراحل زير را دنبال می نمائيم .
مرحله يک : بر روی Default Web Site کليک سمت راست نموده و از طريق منوی New ، گزينه Virtual Directory انتخاب گردد.

مرحله دوم : IIS ، در ادامه ويزارد ( برنامه کمکی ) ايجاد يک فولدر مجازی را فعال تا زمينه ايجاد يک فولدر مجازی جديد فراهم گردد .پس از فشردن دکمه Next و استقرار در صفحه Virtual Directory Alias ، نام مستعار دلخواه برای فولدر مجازی را تايپ می نمائيم ( SrcoSamples ) .

مرحله سوم : نام مستعار تايپ شده در حقيقت اشاره گری است که بکمک آن منابع موجود در فولدر ، مشخص می گردند. در ويژوال استوديو دات نت ، نام فوق بمنظور مشخص نمودن محل و موقعيت پروژه استفاده می گردد . با فشردن دکمه Next ، ويزارد فوق ، صفحه Web Site Content Directory را نمايش خواهد داد.

مرحله چهارم : مسير مورد نظر برای مرتبط نمودن فولدر فيزيکی به فولدر مجازی را مشخص می نمائيم . فولدر فوق ، محل استقرار فولدرهای پروژه را مشخص می نمايد. با فشردن دکمه Next ، ويزارد فوق ، صفحه Access Permission را نمايش خواهد داد.

مرحله پنجم : مجوزهای پيش فرص در نظرگرفته شده را پذيرفته و با فشردن دکمه Next به عمليات ايجاد يک فولدر مجازی خاتمه می دهيم .


شنبه 09 آگوست, 2008 10:47 am
مشخصات شخصی
مشاهده پست های قبلی:  نمایش بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 8 پست ]  برو به صفحه 1, 2  بعدی

افراد آنلاین

کاربران حاضر در این تالار: - و 3 مهمان


شما نمی توانید در این تالار موضوع جدید باز کنید
شما نمی توانید در این تالار به موضوع ها پاسخ دهید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را ویرایش کنید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را حذف کنید
شما نمی توانید در این تالار ضمیمه ارسال کنید

جستجو برای:
پرش به:  
cron
استفاده و نقل از مباحث سایت، فقط با ذکر منبع و لینک سایت میکرورایانه مجاز است.
Copyright © 2006 - 2010 MicroRayaneh - Powered by phpBB © phpBB Group
Valid CSS2 Valid XHTML 1.0
طراحی سایت : میکرو رایانه