تالار گفتگوی میکرو رایانه - مشاهده موضوع - مردان پولدار چاق‌ترند، زنان پولدار لاغرتر
مشاهده پست های بی پاسخ | مشاهده موضوعهای فعال تاریخ امروز شنبه 16 فوریه, 2019 10:36 pmپاسخ به موضوع  [ 2 پست ] 
 مردان پولدار چاق‌ترند، زنان پولدار لاغرتر 
نویسنده پیام
آواتار کاربر

عضو: جمعه 30 نوامبر, 2007 2:37 am
پست ها: 357
آدرس: تهران
پست مردان پولدار چاق‌ترند، زنان پولدار لاغرتر
مردان پولدار چاق‌ترند، زنان پولدار لاغرتر

ضمیمه:
Fat-man.jpg


شما وقتي پول كافي داشته باشيد بيشتر مي‌خوريد يا وقتي فقيرتر باشيد؟ وقتي درآمدتان كافي باشد، بيشتر ورزش و فعاليت مي‌كنيد يا وقتي بايد براي يك لقمه نان به اين در و آن در بزنيد؟

تازه‌ترين مطالعات در كانادا، پاسخ‌هاي جالبي به اين پرسش‌ها مي‌دهد.

در اين مطالعه، مشخص شده كه در اين مورد زنان و مردان باهم فرق دارند. به اين ترتيب‌ مردان در محله‌هاي بادرآمد بالا، اندكي چاق‌تر از مردان محله‌هاي فقيرترند در حالي كه در مورد زنان كاملا برعكس اين موضوع صدق مي‌كند؛ يعني زنان هرچه فقيرتر، چاق‌تر.

بررسي اطلاعات به دست آمده در اين نظرسنجي، نشان مي‌دهد كه مردان ثروتمند، حدود 5 كيلوگرم چاق‌تر از مرداني هستند كه درآمدشان كمتر است اما زناني كه در محله‌هاي بالانشين زندگي مي‌كنند، تفاوت بيشتري با هم‌جنسان خود در محله‌هاي فقيرتر دارند و تا 10 كيلوگرم لاغرترند‌.

توجيه تحليل‌گران اين نتايج اين است كه مردان پولدارتر، مشاغل كم‌تحرك‌تر دارند و به همين دليل بيشتر مستعد اضافه‌وزن و چاقي‌اند؛ در حالي كه مردان بادرآمد كمتر، اغلب ناچارند براي به دست آوردن درآمد كافي، بيشتر فعاليت كنند و حتي گاهي چند شغل داشته باشند.

اما در مورد همسران اين مردان، وضعيت متفاوت است. زنان پولدارتر، كه دغدغه مالي ندارند، بيشتر در فكر حفظ تناسب اندام خود هستند و بيشتر به سالن‌هاي ورزشي مي‌روند و براي ورزش كردن، پول خرج مي‌كنند.

در حالي كه زنان فقيرتر، مديريت كافي روي مسائلي كه مستقيما به سلامت آنها مربوط مي‌شود، ندارند.

كمتر ورزش مي‌كنند و كمتر به فكر تهيه غذاي سالم و مفيد براي خود و خانواده‌شان هستند. در اين مطالعه مشخص شده اين زنان بيشتر از زنان طبقه ثروتمند تمايل به مصرف فست‌فودها و غذاهاي آماده دارند.

جزئيات اين مطالعه در نشريه «علم و بهداشت اجتماعي» منتشر شده است. مي‌توان اين مطالعه را با نتايج برخي مطالعات ديگر در همين راستا، مرتبط دانست؛ مطالعاتي كه نشان مي‌دهد جايي كه در آن زندگي مي‌كنيم و شرايط محيط زندگي ما مي‌تواند روي سلامت و بيماري ما، به‌خصوص روي چاقي يا تناسب اندام ما تأثير بگذارد.

به‌عنوان مثال برخي مطالعات نشان داده نوجواناني كه محل زندگي آنها به محل‌هاي ورزشي يا پارك‌ها نزديك است، كمتر احتمال دارد كه چاق شوند.

يك نظرسنجي ديگر نيز كه چند ماه پيش در ايالت واشنگتن آمريكا انجام شده، نشان مي‌دهد كه زندگي در محله‌هاي با سطح اقتصادي پايين‌تر، باعث مي‌شود احتمال چاقي و اضافه‌وزن افراد بالاتر برود؛ به گفته محققان مجري اين طرح در دانشگاه واشنگتن، تأثير زندگي در اين محله‌ها بر چاقي، به مراتب قوي‌تر از درآمد خود فرد و نيز ميزان تحصيلات اوست.

اين ملاحظات مي‌تواند در برنامه‌ريزي‌هاي بهداشتي و تهيه محتواهاي آموزش سلامت براي مردم با فرهنگ‌ها و ديدگاه‌هاي مختلف مؤثر باشد.

همچنين براي مديران شهري نيز مهم است تا بدانند كه طراحي فضاهاي شهري، اماكن ورزشي و پارك‌ها و بوستان‌ها، تا چه حد مي‌تواند در سلامت مردم، تأثير بگذارد.

::rose::


برای مشاهده تصاویر و دانلود فایل های ضمیمه ، لازم است در سایت ثبت نام کرده و با نام کاربری خود وارد شوید. در حال حاضر ثبت نام در سایت رایگان است.

_________________
تصویر


شنبه 05 جولای, 2008 9:01 am
مشخصات شخصی
آواتار کاربر

عضو: شنبه 16 فوریه, 2008 1:02 pm
پست ها: 150
پست Re: مردان پولدار چاق‌ترند، زنان پولدار لاغرتر
مطلب جالب بود ::biglie::

_________________
تصویر


یکشنبه 06 جولای, 2008 10:29 am
مشخصات شخصی
مشاهده پست های قبلی:  نمایش بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 2 پست ] 

افراد آنلاین

کاربر حاضر در این تالار : - و 1 مهمان


شما نمی توانید در این تالار موضوع جدید باز کنید
شما نمی توانید در این تالار به موضوع ها پاسخ دهید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را ویرایش کنید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را حذف کنید
شما نمی توانید در این تالار ضمیمه ارسال کنید

جستجو برای:
پرش به:  
cron
استفاده و نقل از مباحث سایت، فقط با ذکر منبع و لینک سایت میکرورایانه مجاز است.
Copyright © 2006 - 2010 MicroRayaneh - Powered by phpBB © phpBB Group
Valid CSS2 Valid XHTML 1.0
طراحی سایت : میکرو رایانه