تالار گفتگوی میکرو رایانه - مشاهده موضوع - نوع ويروس شایع شده فعلي آنفلوآنزا چیست ؟
مشاهده پست های بی پاسخ | مشاهده موضوعهای فعال تاریخ امروز چهارشنبه 22 می, 2019 2:02 amپاسخ به موضوع  [ 5 پست ] 
 نوع ويروس شایع شده فعلي آنفلوآنزا چیست ؟ 
نویسنده پیام
آواتار کاربر

عضو: شنبه 24 نوامبر, 2007 7:39 pm
پست ها: 546
آدرس: تهران
پست نوع ويروس شایع شده فعلي آنفلوآنزا چیست ؟
ويروس آنفلوآنزا كه در ميان افراد همراه با دردهاي شديد در اندام بدن، گلودرد ، تنگي نفس و شكم درد بروز مي‌كند، - نظير آنچه كه اين روزها شايع است - گاهي، نگراني از ابتلا به نوع جديد بيماري را در ميان مبتلايان به همراه دارد.

به گفته معاون درمان دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي اين تيپ جديد ويروس، از سوي متخصصان و از روي معاينات باليني بيمارستان‌هاي تابع دانشگاه تاييد شده است.

وي با بيان اين كه ويروس آنفلوآنزا با تيپ‌هاي مختلفي بروز پيدا مي‌كند، گفت: پوشش ژنتيكي ويروس آنفلوآنزا قابليت جهش‌هاي زيادي را دارد و هر بار خود را به شكل خاصي نشان مي‌دهد. وی درباره علايم اين تيپ جديد ويروس آنفلوآنزا افزود: دردهاي شديد در اندام بدن، گلودرد، تنگي نفس و شكم درد از جمله علايم بارز آن به شمار مي‌رود.

در همين حال، مسئول آزمايشگاه ملي آنفلوآنزا، شيوع تيپ B ويروس آنفلوآنزا به خصوص در جوانان را نوع جديدي از ويروس آنفلوآنزا ندانست و گفت: تب بالا، درد در اندامهاي‌ بدن، احساس بي‌حالي همراه با تهوع، استخوان درد و سرفه‌هاي شديد از جمله علايم اين بيماري به شمار مي‌رود.

وی ويروس آنفلونزا را داراي سه تيپ A,B,C دانست و با بيان اين كه تعيين تيپ جديد آنفلوآنزا، نيازمند بررسي در آزمايشگاه است،‌ گفت: در چند هفته گذشته در نمونه‌هاي آنفلوآنزاي ارسالي به آزمايشگاه، عفونت تنفسي ويروس آنفلوآنزاي B مشاهده شده، اما تعيين اين كه نوع جديدي از ويروس است، به طور قطع نيازمند بررسي مولكولي است.
وي ادامه داد: معمولا در تشخيص انواع‌ جديد، پس از جداسازي، ويروس به سازمان بهداشت جهاني ارسال مي‌شود تا با تمامي ويروس‌هاي دنيا مقايسه شده و جديد بودن آن مشخص شود.

او با بيان اين كه آنفلوآنزاي B با علايم باليني شديدي در بيماران بروز كرده است، اظهار كرد: تب بالا، درد در اندامهاي‌ بدن، احساس بي حالي همراه با تهوع، استخوان درد و سرفه‌هاي شديد از جمله علايم آن محسوب مي‌شود و سرفه‌هاي آن مدت دو تا سه هفته طول مي‌كشد. همچنين ويروس آنفلوآنزا هر چند سال يكبار تغيير شكل مي‌دهد.

انتظار بر اين است كه هميشه آنفلوآنزا به شكل جديد ظاهر شود به خصوص با تغيير فصل اين ويروس با علايم جديدي در بيماران بروز پيدا مي‌كند.
ضمیمه:
virus_h5n-am2.jpg


برای مشاهده تصاویر و دانلود فایل های ضمیمه ، لازم است در سایت ثبت نام کرده و با نام کاربری خود وارد شوید. در حال حاضر ثبت نام در سایت رایگان است.


سه شنبه 13 می, 2008 8:10 am
مشخصات شخصی WWW
آواتار کاربر

عضو: شنبه 24 نوامبر, 2007 7:39 pm
پست ها: 546
آدرس: تهران
پست Re: نوع ويروس شایع شده فعلي آنفلوآنزا چیست ؟
آنفولانزا چیست ؟

آنفلوانزا يك بيماري ويروسي مي باشد. اين بيماري در هر سني مي تواند افراد را مبتلا سازد. از علائم آن تب ناگهاني ، لرز ، سردرد و درد عضلاني مي باشد. بيماري تقريبا در تمام افراد مبتلا با سرفه خشك و گلو دردهمراه است.
اگر چه گاهي اوقات اكثر مردم يك سرماخوردگي شديد را با آنفلوانزا اشتباه مي گيرند اما در واقع انفلوانزا بسيار شديدتر از سرماخوردگي مي باشد. انفلوانزا غالبا سبب ضعف و ناخوشي كامل در فرد مي گردد اما پس از 2 تا 7 روز حال شخص بهبود مي يابد. با اين وجود اين بيماري را بايد بويژه نزد سالخوردگان و افراد مبتلا به ناراحتي هاي مزمن ،‌جدي تلقي كرد.
انفلوانزا يك بيماري شديدا واگيردار است كه از شخصي به شخص ديگر توسط سرفه يا عطسه منتقل مي گردد. علائم بيماري 1 تا 4 روز پس از ورود ويروس به بدن تظاهر مي يابد.


سه شنبه 13 می, 2008 8:14 am
مشخصات شخصی WWW
آواتار کاربر

عضو: شنبه 24 نوامبر, 2007 7:39 pm
پست ها: 546
آدرس: تهران
پست Re: نوع ويروس شایع شده فعلي آنفلوآنزا چیست ؟
در صورت ابتلا به بيماري چه بايد كرد؟

براي مقابله با انفلوانزا معمولا راههاي ساده اي وجود دارد:
نوشيدن مايعات به مقدار زياد، استراحت و تغذيه خوب بسيار موثر است. ( نظر عمومي در مورد پرهيز غذايي صحيح نيست ) .
از داروههاي مسكن مانند استامينوفن كه در كاهش بي و درد موثر است، مي توان استفاده نمود. البته از مصرف بيش از حد آن نيز بايد پرهيز نمود.
اگر شخص جوان و در سلامت كامل باشد نيازي به مشورت با پرشك معلاج خود ندارد مگر آنكه نسبت به روزهاي قبل حالش بدتر شود و يا هنوز پس از يك هفته سرفه اش قطع نشده باشد.
در صورتيكه فرد مبتلا از قبل نيز دچار برخي بيماريهاي ديگر باشد، بايد فورا پزشك معالج خود را در جريان قرار دهد. در اين مواقع ممكن است انجام آزمايش و يا در صورت لزوم ، عكسبرداري از قفسه سينه نياز باشد. اين بيمارهاي دیگر عبارتند از: - بيماريهاي ريوي از قبيل آسم، برونشيت مزمن ، آمفيزم ،‌ برونشكتازي و تنگي نفس- بيماريهاي قلبي – بيماريهاي كليوي – ديابت ( مرض قند )‌ و نارسايي هاي هورموني – نقص سيستم ايمني كه ممكن است ناشي از بيماريهاي اوليه يا به علت درمان دارويي خاص باشد. اين مشكل زماني بروز مي نمايد كه ويروس انفلوانزا سبب ضعف سيستم دفاعي بدن خصوصا ريه شود.


سه شنبه 13 می, 2008 8:15 am
مشخصات شخصی WWW
آواتار کاربر

عضو: شنبه 24 نوامبر, 2007 7:39 pm
پست ها: 546
آدرس: تهران
پست Re: نوع ويروس شایع شده فعلي آنفلوآنزا چیست ؟
ديگر خطرات ناشي از انفلوانزا

انفلوانزا مي تواند مشكلات حاد و جدي را براي سلامت فرد كند. اين مسئله زماني رخ مي دهد كه سيستم دفاعي بدن در مقابل عفونت هاي ديگر ، بويژه عفونت ريوي ،‌ توسط ويروس انفلوانزا ضعيف شده باشد.
شايع ترين عارضه ، ذات الريه مي باشد. اگر شخصي عليرغم بيماريهاي ريوي مانند آسم ،‌ برونشيت مزمن و بروتشكتازي ، ‌به انفلوانزا نيز مبتلا شود، بيماريهاي زمينه اي تشديد مي يابند. سالخوردگان بيش از همه در معرض خطر اين عوارض هستند.
در زمستان 1989 كه انفلوانزاي شديدي سراسر انگلستان را فرا گرفته بود به مرگ بيش از 20000 تا 30000 نفر ( اضافه بر مرگ و مير معمولي ساليانه ) منجر شد كه مرگ نيمي از آنان به دليل بيماريهاي ريوي بود. مابقي بر اثر بيماريهاي قلبي ،‌ سكته و ديابت جان خود را از دست دادند.


سه شنبه 13 می, 2008 8:16 am
مشخصات شخصی WWW
آواتار کاربر

عضو: شنبه 24 نوامبر, 2007 7:39 pm
پست ها: 546
آدرس: تهران
پست Re: نوع ويروس شایع شده فعلي آنفلوآنزا چیست ؟
واكسن انفلوانزا

واكسن انفاوانزا از يك نوع ويروس زنده ضعيف شده كه در تخم مرغ رشد مي كند تهيه مي گردد.
واكسيناسيون از طريق تزريق به قسمت بالايي بازو انجام مي گيرد. بزرگسالان تنها سالي يك بار به واكسيناسيون نياز دارند كه از زمان تزريق دو هفته طول مي كشد تا شخص را در مقابل انفلوانزا حفاظت نمايد. كودكان زير 12 سال كه براي اولين بار واكسينه مي شوند نياز به دو بار تزريق ، ‌در فواصل 4 تا 6 هفته دارند. چون فصل ابتلا بيشتر در اواخر پاييز مي باشد پزشكان واكسيناسيون را در اوايل پاييز توصيه مي كنند.


چه افرادي بايد مقابل انفلوانزا واكسينه شوند؟

واكسن انفلوانزا براي تمام افراد قويا توصيه مي شود (‌به ويژه سالخوردگان مبتلا به بيماري هاي ديگر و افرادي كه بيماريهاي همراه ديگر كه به آن اشاره شده را دارند.) زير اين گونه افراد در صورت ابتلا به انفلوانزا بيشتر در معرض خطرات جدي هستند. واكسيناسيون همچنين برای افرادي كه در آسايشگاه سالمندان و در مكان هايي به مدت طولاني اقامت دارند نيز توصيه مي گردد.


آيا واكسن انفلوانزا بي خطر است ؟

واكسن انفلوانزا كاملا بي خطر مي باشد. اما در افرادي كه حساسيت به پروتئينهاي تخم مرغ دارند مي تواند حساسيت ايجاد نمايد. فردي كه مي داند به تخم مرغ آلرژي دارد،‌ نبايد اين واكسن را تزريق كند. گاهي اوقات محل تزرق دردناك مي شود و گاهي عارضه شبيه انفلوانزا خفيف ، ‌12 ساعت پس از تزريق شروع مي شود و تا 48 ساعت به طول مي انجامد.


تا چه حد واكسيناسيون انفلوانزا موثر است ؟

اگر شخصي از سلامتي مناسبي برخوردار باشد واكسيناسيون ، امكان ابتلا به بيماري انفلوانزا را تا حدود 60 درصد كاهش مي دهد . در افراد ضعيف تر درجه حفاظت واكسن كمتر است ولي اگر تزرق صورت گيرد، ‌شدت انفلوانزا كمتر مي شود.
با توجه به اينكه ويروس آنفلوانزا هر ساله شكل ژنتيكي خود را تغيير مي دهد ،‌ اثرات مثبت واكسيناسيون تنها براي يك فصل (‌ زمستان ) ‌باقي مي ماند .
سازمان بهداشت جهاني سعي دارد تا خصايص ژنتيكي ويروس را كه هر ساله تغيير مي كند تشخيص دهد. تا بدين وسيله واكسن جديد ، هر ساله بر پايه همين پيش بيني ها ، تهيه شود.


سه شنبه 13 می, 2008 8:24 am
مشخصات شخصی WWW
مشاهده پست های قبلی:  نمایش بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 5 پست ] 

افراد آنلاین

کاربران حاضر در این تالار: - و 7 مهمان


شما نمی توانید در این تالار موضوع جدید باز کنید
شما نمی توانید در این تالار به موضوع ها پاسخ دهید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را ویرایش کنید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را حذف کنید
شما نمی توانید در این تالار ضمیمه ارسال کنید

جستجو برای:
پرش به:  
cron
استفاده و نقل از مباحث سایت، فقط با ذکر منبع و لینک سایت میکرورایانه مجاز است.
Copyright © 2006 - 2010 MicroRayaneh - Powered by phpBB © phpBB Group
Valid CSS2 Valid XHTML 1.0
طراحی سایت : میکرو رایانه