تالار گفتگوی میکرو رایانه - مشاهده موضوع - مقایسه ابزارهای بورلند و RUP
مشاهده پست های بی پاسخ | مشاهده موضوعهای فعال تاریخ امروز چهارشنبه 22 می, 2019 2:53 amپاسخ به موضوع  [ 6 پست ]  برو به صفحه 1, 2  بعدی
 مقایسه ابزارهای بورلند و RUP 
نویسنده پیام
آواتار کاربر

عضو: یکشنبه 16 دسامبر, 2007 11:14 am
پست ها: 126
پست مقایسه ابزارهای بورلند و RUP
عنوان اصلی : Mapping Borland Tools to the RUP

نویسنده : Yuri Marx

منبع اصلی مقاله: http://www.bdn.borland.com

برگرداننده به فارسی : ابوذر نوذری

منبع فارسی مقاله : شرکت نرم افزاری الگو پارس http://www.algopars.irاشاره
مطلب پیش رو به معرفی ابزارهای شرکت بورلند که در قالب راه حل های نرم افزاری ALM یا Application Lifecycle Management مطرح شده است می پردازد.ALM مجموعه ابزارهای نرم افزاری، برای توسعه نرم افزار مبتنی بر متدولوژی RUP می باشد.

در ترجمه این مقاله، ابتدا بخشی از جداول هم به فارسی برگردانده شدند، ولی بعداً متوجه شدم که به دلیل عدم وجود واژه های فارسی گویا و معادل با عبارات انگلیسی، احتمال ابهام آمیز شدن مقاله وجود دارد، که در نهایت جداول مقاله اصلی عیناً به همراه ترجمه فارسی بخش های ابتدایی و انتهایی آن تنظیم و ارائه شد.برای کسانی که با متدولوژی RUP آشنایی دارند، چرخه های کاری و دست آوردهای هر مرحله از فرآیند توسعه که در جدول به زبان انگلیسی آورده شده است کاملا واضح و آشنا می باشد. در ستون های ابزارها یا Tools هم تنها اسامی نرم افزارها نوشته است.بنابراین برگردان جداول به زبان فارسی ضرورتی نداشته است.


جمعه 11 ژانویه, 2008 8:10 pm
مشخصات شخصی
آواتار کاربر

عضو: یکشنبه 16 دسامبر, 2007 11:14 am
پست ها: 126
پست مقدمه
متدولوژی RUP در حال حاضر پر استفاده ترین مورد در فرآیندهای مهندسی نرم افزار می باشد.گرچه در استفاده از ابزارهای حرفه ای شواهد دال بر استفاده از ابزارهای شرکت Rational برای درک فعالیت ها (Activities) و تولید دست آوردها (Artifacts) می باشد؛ ولی در این مقاله نشان خواهیم داد که چگونه از ابزارهای شرکت بورلند بجای رشنال، استفاده نماییم. که این جایگزینی اخیرا بوسیله ابتکار جدید بورلند با نام ALM امکان پذیر شده است.


جمعه 11 ژانویه, 2008 8:11 pm
مشخصات شخصی
آواتار کاربر

عضو: یکشنبه 16 دسامبر, 2007 11:14 am
پست ها: 126
پست ساختار RUP
فرآیندهای مهندسی نرم افزار در قالب چرخه های کاری یا Workflow ها بیان می گردند. یک چرخه کاری یک بخش یا یک مقطع از فعالیت هایی است که منجر به تولید نتایجی با اثرهای مشهود و قابل ملاحظه می شود. این فعالیت ها بوسیله نقش ها یا Role ها اجرا می گردند.یک نقش رفتارها و مسئولیت های یک شخص یا شیئ منفرد و یا مجموعه ای از اشخاص یا اشیا منفرد که در قالب یک تیم در زمینه ساختار مهندسی نرم افزار، با هم کار می نمایند را معرفی می کند. یک نقش مسئول تولید دست آوردها (Artifacts) به عنوان نتایج حاصل از اجرای فعالیت ها می باشد.یک دست آورد ورودی و خروجی فعالیت ها محسوب می گردد.دست آوردهایی که بوسیله تیم [توسعه نرم افزار] تولید می شوند در واقع همان محصولات نهایی هستند که مورد انتظار کاربر می باشد (اجزا و مستندات نرم افزار).برای اطمینان از تولید با کیفیت بالا، نقاط کنترلی (Checkpoints)، قالب ها (Templates) و گزارش ها (Reports) بوسیله RUP برای دست آوردها فراهم شده است.معمولا دست آوردها، راهکارها و نقاط کنترلی را به هم مرتبط کرده و پیوند می دهند؛ که این امر موجب ارائه اطلاعات در مورد چگونگی توسعه، صحت سنجی (evaluate) و استفاده از دست آوردها می گردد.در واقع قالب ها بوسیله توضیح یک دستاورد، یک یا بیش از یک الگو را برای ساخت دستاوردهای مشابه و مورد انتظار در آینده، ایجاد می نمایند.یک گزارش اطلاعاتی را در مورد یک یا بیش از یک دست آورد، از یک ابزار ارائه می نماید.برای مثال یک گزارش می تواند یک دست آورد یا مجموعه ای از دست آوردها را برای استفاده در یک بررسی تکنیکی معرفی نماید.بنابراین جهت امکان پذیر شدن ساخت دست آوردها لازم است تا از ابزارها استفاده شود.که در این زمینه ابزارهای شرکت بورلند برای توسعه نرم افزار به صورت تیمی بهترین گزینه می باشد.

در قسمت بعد برای هر Artifact مهم، یک ابزار از ابزارهای بورلند انتخاب شده است و اگر هم برای آن مورد ابزاری موجود نباشد از گزینه های جایگزین استفاده شده است.


جمعه 11 ژانویه, 2008 8:12 pm
مشخصات شخصی
آواتار کاربر

عضو: یکشنبه 16 دسامبر, 2007 11:14 am
پست ها: 126
پست جداول تناظرسازی ابزارهای بورلند و RUP
برای بررسی جداول به این آدرس مراجعه نمایید:

http://www.bdn.borland.com


جمعه 11 ژانویه, 2008 8:13 pm
مشخصات شخصی
آواتار کاربر

عضو: یکشنبه 16 دسامبر, 2007 11:14 am
پست ها: 126
پست ضمیمه
متدولوژی RUP بر اساس مقرارت یا Disciplines و فرآیند های مهندسی نرم افزار بر اساس فازها یا مراحلی که بیش از یک تکرار (Iteration) دارند بنا نهاده شده است. در شکل زیر نمودار معروف RUP که نشان دهنده مقرارت، فازها و تکراراها می باشد، دیده می شود

ضمیمه:
RUP.jpg
یک پروژه به چهار مرحلهُ : آغاز یا Inception، تفصیل یا Elaboration، ساخت یا Construction و انتقال یا Transition تقسیم شده است.در هر فاز از پروژه یک یا بیش از یک دستور العمل (Discipline) مورد استفاده قرار می گیرد. هر فاز حداقل به یک تکرار یا Iteration تقسم می گردد.تعداد تکرارها به پیچیدگی و میزان ریسک پروژه بستگی دارد.اکثر خطرها ممکن است در تکرارهای اولیه بروز نمایند.

فازهای متدولوژی RUP بدین شرحند :
فاز شروع (Inception Phase) : اهداف، نیاز مندی های اولیه و محدوده پروژه را تعریف می نماید.
فاز تفصیل (Elaboration Phase) : در این مرحله نیاز مندی ها پالایش و کامل می گردند.معمار سیستم، راه حل های نرم افزاری را برای نیازمندی ها در این فاز طراحی می نماید (راه حل های تابعی).
فاز ساخت (Construction Phase) : راه حل نرم افزاری بوسیله توسعه دهنده گان در این فاز ساخته می شوند.
فاز انتقال (Transition Phase) : اجزا نرم افزاری ساخته شده استقرار یافته [نصب می گردند] و کاربران برای استفاده از سیستم آموزش می بینند.


برای مشاهده تصاویر و دانلود فایل های ضمیمه ، لازم است در سایت ثبت نام کرده و با نام کاربری خود وارد شوید. در حال حاضر ثبت نام در سایت رایگان است.


جمعه 11 ژانویه, 2008 8:16 pm
مشخصات شخصی
مشاهده پست های قبلی:  نمایش بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6 پست ]  برو به صفحه 1, 2  بعدی

افراد آنلاین

کاربران حاضر در این تالار: - و 3 مهمان


شما نمی توانید در این تالار موضوع جدید باز کنید
شما نمی توانید در این تالار به موضوع ها پاسخ دهید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را ویرایش کنید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را حذف کنید
شما نمی توانید در این تالار ضمیمه ارسال کنید

جستجو برای:
پرش به:  
cron
استفاده و نقل از مباحث سایت، فقط با ذکر منبع و لینک سایت میکرورایانه مجاز است.
Copyright © 2006 - 2010 MicroRayaneh - Powered by phpBB © phpBB Group
Valid CSS2 Valid XHTML 1.0
طراحی سایت : میکرو رایانه