تالار گفتگوی میکرو رایانه - مشاهده موضوع - mobile agent
مشاهده پست های بی پاسخ | مشاهده موضوعهای فعال تاریخ امروز شنبه 25 می, 2019 2:27 pmپاسخ به موضوع  [ 10 پست ]  برو به صفحه 1, 2  بعدی
 mobile agent 
نویسنده پیام

عضو: چهارشنبه 25 ژوئن, 2008 2:15 am
پست ها: 1
پست mobile agent
سلام
من يه سري اطلاعات در موردmobile agrnt
مي خواهم


پنجشنبه 26 ژوئن, 2008 3:19 pm
مشخصات شخصی

عضو: پنجشنبه 03 آوریل, 2008 12:29 pm
پست ها: 146
پست Re: mobile agent
سلام
اینجا رو خوندید؟
http://en.wikipedia.org/wiki/Mobile_agent

من یه مقاله دارم براتون اینجا میذارم


پنجشنبه 26 ژوئن, 2008 6:52 pm
مشخصات شخصی

عضو: پنجشنبه 03 آوریل, 2008 12:29 pm
پست ها: 146
پست عاملهای هوشمند
به دليل ورود تجارت به بازارهاي مجتمع و يکپارچه که از کانال­هاي ارتباطي بدون سيم و وسيله‌هاي ارتباطي قابل حمل از جمله تلفن­هاي موبايل استفاده مي­کنند، محيط تجارت الکترونيک هر روز در حال پيچيدگي و پويايي بيشتر است. ايده­هاي نو و بديع تجارت الکترونيک پوياي امروز مي­تواند روشها و مدلهاي کارا و مفيدي در معاملات تجاري، مخصوصا در مرحله شناسايي نياز، تبليغات، شناسايي محصول و عرضه­کننده آن، انجام مذاکره و توافق، ارائه دهد. يکي از راه­حلهاي تجارت الکترونيک، به‌کارگيري عاملهاي نرم­افزاري با قابليت يادگيري و تصميم­گيري هوشمندانه است، که مي­توانند در خريد و فروش، ارائه پيشنهاد در مناقصه­ها و حراجها، مذاکره و عقد قرارداد به‌كار گرفته شوند. عاملهاي نرم­افزاري هوشمند، واسطه­هايي هستند که آرزوي بشر را براي انجام خودکار بسياري از فعاليتها در تجارت محقق نموده­اند. عاملها براي انجام خودکار کارهاي وقت­گير و تکراري کاربران، جستجوها، توصيه­ها و همچنين بازيابي و مديريت اطلاعات کسب­شده براي فرايند خريد و فروش به‌کار گرفته مي‌شوند و همچنين در توسعه و گذار مراحل گوناگون فرايند رفتار خريد مشتري، از روش سنتي به روشهاي سازگار با تجارت مدرن الكترونيك بسيار موثر بوده­اند. در اين مقاله سعي بر تعريف عاملهاي هوشمند و کيفيت فعاليت آنها در زمينه تجارت الکترونيک است. همچنين با تمرکز بر تجارت الکترونيک در انواع فروشگاههاي اينترنتي، حراجهاي برخط و تجارت b2b حضور عاملهاي نرم­افزاري هوشمند در هر کدام از اين فرايندها تشريح مي‌شود­.


پنجشنبه 26 ژوئن, 2008 6:54 pm
مشخصات شخصی

عضو: پنجشنبه 03 آوریل, 2008 12:29 pm
پست ها: 146
پست Re: mobile agent
مقدمه
تجارت الکترونيک از جمله فرايندهاي جامعه اطلاعاتي دنياي امروز است که در سالهاي اخير با حضور اينترنت بسيار توسعه يافته است. تجارت الكترونيك، شامل به اشتراك گذاشتن اطلاعات كسب­وكار، برقراري ارتباطات تجاري و هدايت معاملات تجاري به‌وسيله شبكه­هاي ارتباطي است. تجارت الكترونيك شامل طيف گسترده­اي از فعاليتها و تخصصها از جمله امنيت در معاملات، اعتماد و اعتبار در معاملات، قانون­گذاري، مكانيزم پرداخت، چگونگي تبليغات، كاتالوگ­هاي الكترونيك، حضور واسطه­ها، عملکرد فروشگاههاي چندرسانه­اي و ... است.
تجارت الكترونيك عبارت است از تعامل سيستم­هاي ارتباطي، سيستم‌هاي مديريت داده­ها و امنيت كه به‌واسطه آنها امكان مبادله اطلاعات تجاري در رابطه با فروش محصولات و يا خدمات ميسر مي­شود. البته در اين تعاملات، حمايت و حفظ اسرار مصرف‌کنندگان و همچنين محافظت از داده‌ها و اطلاعات شخصى در تجارت الکترونيک، ايجاد قوانين روشن تجارى به‌منظور ايجاد يک بازار الکترونيک معتبر و در نهايت تدوين قوانين بسيار با اهميت است.
در تجارت الکترونيک سه بعد اصلي تجارت، که شامل محصول يا خدمات مورد مبادله، فرآيند فروش، تحويل و خدمات پس از فروش است، مي‏توانند از حالت فيزيكي و كاملا ملموس تا حالت الكترونيك و نرم­افزاري و يا اصطلاحاً مجازي‌ تغيير كنند. تركيبات گوناگون از حالتهاي فيزيكي و الكترونيك ابعاد تجارت، تعيين­کننده سطوح تجارت الكترونيك بوده و در صورتي‌که هر سه بعد حالت الكترونيك داشته باشند، بالاترين سطح در تجارت الكترونيك شکل مي­گيرد. اين در حالي است كه در تجارت سنتي هر سه عامل، فيزيكي و كاملا قابل لمس هستند و در نتيجه تجارت الكترونيك مي‏تواند در تمام يا بخشي از مراحل چرخه تجاري به‌كار گرفته شود. چرخه تجاري از جستجوي كالاها و خدمات متناسب با نيازها، جستجوي عرضه­کننده و انجام مذاكره، سفارش، حمل و پرداخت بها، فعاليتها و خدمات پس از فروش مثل گارانتي تشكيل شده است.
از جمله دستاوردهاي تجارت الكترونيك؛ حضور عرضه­کنندگان در يك بازار جهاني قابل رويت براي کليه خريداران است كه مزاياي فراواني دارد، ولي از سوي ديگر امکان مقايسه با ساير رقبا را نيز براي تقاضاکننده به‌وجود مي‌آورد و عرضه­کننده را از انحصار خارج مي­كند. دستاورد ديگر، انجام مذاكرات هوشمند در محيط اينترنت است که به‌وسيله آن عرضه­کنندگان مي­توانند قيمتهاي متفاوتي براي شرايط گوناگون ارائه دهند و محصولاتي كه داراي سود کمتر يا بدون سود بوده­اند، با اين نوع مذاکره ممکن است با قيمت مناسب معامله شوند و بفروش برسند. با اين مقدمه به نظر مي­رسد که شرکتها و عرضه­کنندگان در صورت داشتن شرايط لازم براي بهره­گيري از دستاوردهاي تجارت الكترونيك مزاياي زيادي کسب خواهند کرد. از جمله اين مزايا مي­توان موارد زير را نام برد:
* دستيابي به يک بازار فروش 24 ساعته در سطح جهان
* فروش سريع‌تر به‌علت وجود امکانات مکانيزه فروش و انجام معامله
* هزينه کمتر فروش به‌علت اتوماسيون فرايند آن در اينترنت
* هزينه پرسنل فروش کمتر به‌علت اتوماسيون فرايند آن در اينترنت
* امکان تماس مستقيم و بدون واسطه با مشتريان
* امکان جلب بيشتر رضايت مشتريان
* حجم فروش و سودآوري بيشتر (افزايش فروش تا سال 2002 ، 10 تا 20 درصد و کاهش هزينه­ها تا 45 درصد (احمدي، 1381 )


به‌دليل وابستگي زياد تجارت الكترونيك به تعامل مستقيم با مشتري، مسئله برقراري خدمات مناسب براي مشتري يکي از مهم­ترين مسائلي است که شرکتها و عرضه­کنندگان بايد در نظر گيرند که از جمله اين مسائل مي­توان فعاليت­هاي مرتبط با توصيه محصولات و تبليغات برخط را نام برد. تجارت الكترونيك علاوه بر سودمندي براي فروشندگان براي مشتريان نيز سودمند است. مشتري مي­تواند با صرف كوشش كمتر براي پيداكردن محصول و خدمت، با پايين­ترين قيمت و اجناس به روز و جديد، سود بيشتري از تجارت الكترونيك ببرد. فايده ديگر اين است كه مغازه­هاي روي اينترنت 24 ساعته باز هستند و 7 روز هفته به مشتريان خدمات تجاري ارائه مي­دهند.
شناسايي نيازهاي مشتريان، شناسايي نيازهاي بازار و بهره­گيري از بازاريابي و بازارسنجي علمي، از مواردي هستند که براي موفقيت در تجارت الكترونيك و بهره­گيري از سودمنديهاي آن، ضروري بوده و نقش بسزايي در کسب منافع بيشتر توسط مشتريان و جلب رضايت بيشتر آنان داراست. به جهت تحقق شناسايي نيازهاي مشتريان و بازار و در نتيجه پيش­بيني تكنولوژي و برنامه­ريزي­هاي مورد نياز، بايستي ساختار و جنبه­هاي تجارت الكترونيك و ارائه­دهندگان خدمات و ملزومات آن، به طور گسترده‌اي شناسايي شوند. برنامه­ريزي صحيح اين فعاليتها همه در ايجاد سود بيشتر براي بازرگانان موثرند. همچنين به‌کارگيري عاملهاي هوشمند نرم­افزاري در تجارت الکترونيک، مي­تواند پاسخگوي بسياري از اين نيازها بوده و علاوه بر خودکارساختن فرايندهاي مختلف، تحليل و بررسي داده­هاي مشتريان و در نتيجه فرايند فروش يک­به­يک کالا را محقق كند.


پنجشنبه 26 ژوئن, 2008 6:55 pm
مشخصات شخصی

عضو: پنجشنبه 03 آوریل, 2008 12:29 pm
پست ها: 146
پست Re: mobile agent
عاملهاي نرم­افزاري هوشمند

در فعاليتهاي خريد و فروش سنتي، خريدار در مراحل تفسير اطلاعات و داده­هاي کسب شده در مورد محصولات و خدمات، اتخاذ تصميم بهينه خريد و در نهايت انجام مذاکره و معامله و پرداخت، نيازمند صرف وقت و تلاش بسيار است. همچنين فروشنده نيز در اين فرايند به بررسي پيشينه مشتريان؛ ارائه اطلاعات مناسب به مشتري در مورد محصول و خدماتي که به خريد منتهي شود به صرف وقت و هزينه بالا در انجام مذاکره و معامله و مراحل تحويل نياز دارد. هدف اصلي تجارت الكترونيك حداقل کردن حضور فيزيکي و فعاليت خريدار و فروشنده در کليه مراحل خريد و فروش و بهينه کردن اين فرايند است. عاملهاي هوشمندي كه در تجارت الكترونيك به‌كار برده مي­شوند، هدايت و اداره كسب­وكار در تمامي زمينه­هاي تجارت الكترونيك را به‌طور شگرفي منقلب نموده­اند. عاملهاي هوشمند به مکانيزه كردن فعاليتهاي مختلف، کاهش زمان كار و در نتيجه كاهش هزينه­هاي انتقال كمك مي­كنند. در اين راه تجارت الكترونيك با افزايش پذيرش ابزارهاي جديد و انجام معاملات مالي و تجاري از طريق اينترنت، هزينه­ها را شديدا کاهش مي­دهد و موجب بهينه شدن كل تجربيات خريد و فروش مي‌شود. تكنولوژي عامل هوشمند ابزار جديدي براي غلبه بر بعضي كاستيهاي تجارت الكترونيك است که البته به جهت توسعه و کاربرد بيشتر به دانش و نظر كارشناساني از جمله خريداران، مذاكره­كنندگان قرادادها و متخصصان بازاريابي نياز دارد.
همانطور که ذکر شد سودمند ساختن فرايندهاي تجارت الکترونيک از کاربردهاي مختلف عاملهاي هوشمند است. عاملها برنامه­ها را درک مي كنند و وظايف خواسته شده را به‌طور مستقل از کاربر انجام مي­دهند. عاملهاي نرم­افزاري هوشمند مي­توانند در گستره وسيعي از کاربردها، از جمله: پست الكترونيك، حراجها، کنترل و نظارت در تجارت الكترونيك و تسهيل فرايندهاي طرف مشتري استفاده شوند. عاملهاي نرم­افزاري هوشمند بايستي خودگردان و مستقل، داراي قابليت برقراري ارتباط، حساس و باهوش بوده و همانند انسانها بتوانند شايستگي انجام وظيفه خاص و ويژه را داشته باشند. با توجه به توانايي استقلال عاملها در انجام کارها، ارجاع کارهاي عادي، برنامه­ريزي شده و دوره­اي به آنها بسيار سودمند است، عاملها نماينده و وکيل کاربر خود هستند و در نتيجه در اين نوع وظايف باعث صرفه­جويي در وقت و هزينه کاربر خواهند شد.

تعريف عاملهاي نرم­افزاري هوشمند
تعاريف متعددي براي عاملهاي نرم­افزاري هوشمند بر اساس روشهاي مختلف، انتظارات و ديدگاهها ارائه مي­شود. يک تعريف (shoham,1997)، عامل نرم­افزاري را واحدي هوشمند معرفي مي­کند که به طور مستمر و خودکار در يك محيط خاص اغلب مملو از عاملهاي ديگر در حال فعاليت است. نياز به فعاليت مستمر و مستقل از کاربر، از آرزوي انسان ناشي مي­شود، اينكه يك عامل نرم­افزاري بتواند وظايف برنامه­ريزي شده را به‌صورت منعطف و با واكنشهاي رفتاري هوشمند در هنگام تغيير شرايط محيط، بدون نظارت هميشگي انسان انجام دهد. همچنين يك عامل نرم­افزاري كه بيش از يك دوره زماني اجرا مي­شود، بايستي توانايي يادگيري و استنتاج از تجربياتش را داشته باشد. به‌علاوه عامل نرم­افزاري هوشمندي که در يك محيط با انواع عاملها و فرايندها استقرار يافته است، بايستي بتواند با ديگران ارتباط داشته باشد و حتي با حركت از يك مكان به مكان ديگر براي انجام وظايف همكاري كند.

به‌طور کلي عامل نرم­افزاري با توجه به وظايف خواسته شده مي­تواند داراي خصوصيات زير باشد:
- واكنش­پذيري: توانايي درک­كردن و عمل­كردن به‌طور انتخابي و گزينشي
- استقلال: قابليت تصميم­گيري در مورد رسيدن به هدف، توانايي شروع و پيش­رفتن
- رفتار مشاركتي: توانايي كار در جمع با ساير عاملها براي نيل به هدف مشترك
- توانايي برقراري ارتباط با سطوح دانش: توانايي برقراري ارتباط با انسان، ساير عاملها و با زبان­هاي مشابه به گفتار انسان نسبت به پروتكل­هاي سطح سمبليك.
- استعداد استنتاج: توانايي درک دستورات با استفاده از دانش اوليه و همچنين امکان توسعه دانش.
- شخصيت: توانايي بيان خصوصيات و حالاتي از صفات و احساسات
- استنتاجي: توانايي يادگيري و پيشرفت با تجربيات
- پويايي: توانايي تغيير مسير توسط خود، از يك خط­مشي فعلي به خط مشي ديگر


پنجشنبه 26 ژوئن, 2008 6:56 pm
مشخصات شخصی
مشاهده پست های قبلی:  نمایش بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 10 پست ]  برو به صفحه 1, 2  بعدی

افراد آنلاین

کاربران حاضر در این تالار: - و 2 مهمان


شما نمی توانید در این تالار موضوع جدید باز کنید
شما نمی توانید در این تالار به موضوع ها پاسخ دهید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را ویرایش کنید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را حذف کنید
شما نمی توانید در این تالار ضمیمه ارسال کنید

جستجو برای:
پرش به:  
cron
استفاده و نقل از مباحث سایت، فقط با ذکر منبع و لینک سایت میکرورایانه مجاز است.
Copyright © 2006 - 2010 MicroRayaneh - Powered by phpBB © phpBB Group
Valid CSS2 Valid XHTML 1.0
طراحی سایت : میکرو رایانه