تالار گفتگوی میکرو رایانه - مشاهده موضوع - روش های حفظ امنیت دستگاه های موبایل
مشاهده پست های بی پاسخ | مشاهده موضوعهای فعال تاریخ امروز شنبه 16 فوریه, 2019 11:33 pmپاسخ به موضوع  [ یک پست ] 
 روش های حفظ امنیت دستگاه های موبایل 
نویسنده پیام
آواتار کاربر

عضو: یکشنبه 25 نوامبر, 2007 7:24 am
پست ها: 457
پست روش های حفظ امنیت دستگاه های موبایل
در حالیکه اولین تمرکز استفاده mobile computing دستیابی ایمیل است، افزایش تعداد شرکت ها امکان دسترسی به دیتا در برنامه های شرکتی مهمی چون سیستم های مالی، CRM و ERP را افزایش می دهد.

مدیران اجرایی احتمالا گاهی لپ تاپ های حاوی اطلاعات مهم را با خود از دفتر بیرون می برند اما ابزارهای موبایل آنها همیشه و همه جا با آنها خواهند بود. این دستگاه ها بسیار سریع و آسان مورد سرقت قرار می گیرند. مثلا امکان جا گذاشتن آنها در یک محل و یا به سرقت رفتن آنها از جیب اشخاص بسیار زیاد است. گلد توصیه می کند که شرکت ها با در پیش گرفتن مجموعه ای از راه حل ها احتمال خطر در حوزه لپ تاپ ها و دستگاه های موبایل کوچکتر را کاهش دهند:

1) کاربران را در زمینه اهمیت امنیت و روش های محافظت از دستگاه های موبایل و لپ تاپ هایشان آموزش دهند.

2) از فعال بودن حفاظت اسم رمز برای تمامی دستگاه های موبایل اطمینان حاصل نمایند. اکثر دستگاه ها به همراه حفاظت اسم رمز داخلی عرضه می شوند. در ضمن امکان افزودن سطوح بالاتری از امنیت دستیابی از طریق برنامه های جانبی فراهم می باشد.

3) یک سیستم مدیریت موبایل که سیاست های امنیت دیتای معقولانه ای را بر روی وسیع ترین برد دستگاه های بی سیم موبایل اعمال می کند، نصب نمایید.

4) مشخص نمایید کدام فایل ها می توانند و کدام فایل ها نمی توانند دانلود شوئد، کدام کاربر باید فایل ها را دانلود کنند. این قوانین را به منظور حفاظت اطلاعات مهم شرکت از طریق هر نوع وسیله قابل دسترس از جمله قفل پورت اعمال نمایید.

5) فایل های شخصی یا کل محتوای دستگاه موبایل را بسته به نیازهای امنیتی شرکت، هم برای ارسال و هم برای ذخیره سازی اطلاعات حساس روی دستگاه های موبایل، رمزگذاری کنید.

6) برای حصول اطمینان از امنیت ارسال، استانداردهای امنیتی اتصال / VPN را برای تمامی ارسال ها به دستگاه های موبایل اعمال نمایید.

7) برنامه های حفاظت فایروال و حفاظت در برابر ویروس را در تمامی دستگاه های موبایل نصب نموده و آنها را از طریق دانلود از یک سرور مرکزی به روزرسانی کنید.

8) عملکردهای Kill و Lockdown دستگاه را فعال سازید تا اگر به طور مثال دستگاه برای 24 یا 48 ساعت به شبکه شرکت و صل نشود یا بعد از مفقود شدن برای اتصال تلاش نماید دیتا به طور اتوماتیک از حافظه پاک شود.

9) استفاده از دستگاه به منظور دستیابی به هر نوع دیتا که در قوانین شرکت به عنوان دیتای آسیب پذیر تعریف شده را ثبت نمایید. (به عنوان مثال، مسائل مالی شرکت، نتایج تحقیقات و اطلاعات مشتری)


سه شنبه 15 آوریل, 2008 2:17 pm
مشخصات شخصی
مشاهده پست های قبلی:  نمایش بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ یک پست ] 

افراد آنلاین

کاربران حاضر در این تالار: - و 2 مهمان


شما نمی توانید در این تالار موضوع جدید باز کنید
شما نمی توانید در این تالار به موضوع ها پاسخ دهید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را ویرایش کنید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را حذف کنید
شما نمی توانید در این تالار ضمیمه ارسال کنید

جستجو برای:
پرش به:  
cron
استفاده و نقل از مباحث سایت، فقط با ذکر منبع و لینک سایت میکرورایانه مجاز است.
Copyright © 2006 - 2010 MicroRayaneh - Powered by phpBB © phpBB Group
Valid CSS2 Valid XHTML 1.0
طراحی سایت : میکرو رایانه