تالار گفتگوی میکرو رایانه - مشاهده موضوع - MMS از منظر خدمات ارزش افزوده
مشاهده پست های بی پاسخ | مشاهده موضوعهای فعال تاریخ امروز شنبه 16 فوریه, 2019 10:58 pmپاسخ به موضوع  [ 8 پست ]  برو به صفحه 1, 2  بعدی
 MMS از منظر خدمات ارزش افزوده 
نویسنده پیام
آواتار کاربر

عضو: یکشنبه 25 نوامبر, 2007 7:24 am
پست ها: 457
پست MMS از منظر خدمات ارزش افزوده
سرويس MMS يا پيام‌هاي چندرسانه‌اي، به عنوان نسل بعدي سرويس SMS و به منظور برطرف كردن محدوديت‌هاي موجود در آن، و ارائه سرويس مناسب‌تر به كاربران شبكه تلفن همراه ارائه و ايجاد شد. به عبارت ديگر، اين سرويس، با ايجاد امكان ارسال پيام‌هاي(در تئوري) بدون محدوديت در اندازه، و همچنين بدون محدوديت در نوع محتويات، امكان بسيار مناسبي را براي كاربران فراهم مي‌كند.

اما همان‌طور كه در سرويس ‌پيام کوتاه در كنار خدمات شخص به شخص(Person to Person Messaging) خدمات ارزش‌افزوده (Value Added Services) نيز از محبوبيت خاصي برخوردار شده‌اند، ايجادكنندگان و ارائه‌دهندگان MMS نيز امكان قراردهي خدمات ارزش‌افزوده (علاوه بر سرويس ارسال پيام شخص به شخص) را در اين سرويس در نظر گرفته‌اند. پس از گذشت چند سال از ارائه سرويس MMS در مناطق مختلف جهان، نقش خدمات ارزش‌افزوده در ميزان موفقيت اين سرويس، به مرور پررنگ‌تر شده است.
در واقع همان‌طور كه در ادامه خواهيم گفت، به علت عدم استقبال گسترده مشتركين خدمات از سرويس MMS شخص به شخص، اپراتورهاي شبكه تغییر روش داده و حالا اميد زيادي به ايجاد موفقيت در اين سرويس و ترغيب مشتركين شبكه به استفاده از آن از طريق ارائه خدمات ارزش‌افزوده روي آن دارند. اين در حالي است كه در مورد SMS همواره حجم اصلي پيام‌هاي ارسالي، متعلق به پيام‌هاي شخص به شخص بوده و پيام‌هاي ارزش‌افزوده، نسبت بسيار كمي از پيام‌هاي ارسال مشتركين را به خود اختصاص داده‌اند. البته به علت اينكه تعداد پیام کوتاههاي ارسالي مشتركين، معمولا عدد بسيار بالايي است، به همان نسبت، ميزان استفاده از خدمات ارزش‌افزوده نيز بسيار بالا است و در نتيجه اين نوع خدمات نيز بسيار موفق و سودزا بوده‌اند.


شنبه 15 مارس, 2008 9:59 pm
مشخصات شخصی
آواتار کاربر

عضو: یکشنبه 25 نوامبر, 2007 7:24 am
پست ها: 457
پست مفهوم ارزش‌افزوده
هر چند كه شايد بسياري از خوانندگان اين مطلب، با اين مفهوم آشنا باشند، بد نيست در ابتدا يك تعريف كلي از مفهوم خدمات ارزش‌افزوده ارائه كنيم.
«خدمات ارزش‌افزوده» در مقابل «خدمات پايه» مطرح مي‌شوند. در واقع اگر كمي به عقب برگرديم و سرويس پايه در شبكه تلفن همراه را سرويس مكالمه در نظر بگيريم، خود خدماتي نظير SMS و MMS به نوعي خدمات ارزش‌افزوده هستند. به عبارت ديگر، شبكه تلفن همراه از ابتدا به منظور ارائه سرويس مكالمه ايجاد شده است و همچنان سرويس اصلي آن سرويس مكالمه است، اما اپراتورهاي شبكه و همچنين تدوين‌كنندگان استانداردهاي اين شبكه با استفاده از تجهيزات اين شبكه و يا اضافه كردن بخش‌هاي كوچكي(در مقايسه با كل شبكه) به آن امكان ارائه خدمات ديگر به مشتركين و به اين ترتيب به دست آوردن سود بيشتر توسط اپراتور شبكه را فراهم مي‌آورند. در نتيجه، اين خدمات به نوعي ارزش بيشتري را نسبت به خدمات پايه ايجاد كرده و به همين دليل خدمات ارزش‌افزوده ناميده مي‌شوند.
حال اگر خدمات SMS و MMS شخص به شخص را به عنوان خدمات پايه در نظر بگيريم، خدماتي كه باعث شوند ارزش بيشتري براي اين خدمات نسبت به حالت پايه ايجاد شوند، خدمات ارزش‌افزوده محسوب مي‌شوند. يعني ارائه اين خدمات باعث مي‌شود كه از طريق خدمات SMS و MMS علاوه بر درآمد پيام‌هاي شخص به شخص درآمد ديگري نيز ايجاد شده و علاوه بر افزايش درآمد و سود اپراتورهاي شبكه، موجب ايجاد موسسات و شركت‌هاي ديگري كه در سود اين خدمات شريك هستند نيز خواهد شد.


شنبه 15 مارس, 2008 10:00 pm
مشخصات شخصی
آواتار کاربر

عضو: یکشنبه 25 نوامبر, 2007 7:24 am
پست ها: 457
پست مقايسه SMS و MMS از نظر خدمات پايه
همان‌طور كه گفتيم MMS به عنوان نسل بعد از سرويس SMS و به نوعي با هدف جايگزين كردن آن ايجاد شده است. اما نوع نياز كاربران شبكه و ملاحظاتي نظير قيمت خدمات، كيفيت آنها و سهولت استفاده از آنها باعث شده است كه با وجود گذشت چند سال از ارائه سرويس MMS و پشتيباني اكثر گوشي‌هاي موجود در بازار از اين سرويس، كاربران همچنان ترجيح دهند كه براي اكثر ارتباطات شخص به شخص خود از سرويس SMS استفاده كنند و تنها در كاربردهاي بسيار محدودي استفاده از MMS را براي اين منظور ترجيح دهند.
اين موضوع باعث شده است كه تمامي محاسبات اوليه ايجادكنندگان سرويس MMS و همچنين ارائه‌كنندگان آن (اپراتورهاي شبكه تلفن همراه) در مورد موفقيت MMS اشتباه از آب در بيايد.


شنبه 15 مارس, 2008 10:01 pm
مشخصات شخصی
آواتار کاربر

عضو: یکشنبه 25 نوامبر, 2007 7:24 am
پست ها: 457
پست راه چاره
پس از مواجه شدن با اين وضعيت، سرمايه‌گذاران روي سرويس MMS به فكر پيدا كردن چاره‌اي براي حل اين مشكل و ترغيب كاربران به استفاده از سرويس MMS افتادند. پس از مطالعات گسترده در اين زمينه و بررسي علايق كاربران، اين نتيجه به دست آمد كه بهترين روش براي تحريك كاربران به استفاده از اين سرويس، نه در سرويس‌هاي شخص به شخص كه در سرويس‌هاي ارزش‌افزوده است. در نتيجه، حركت گسترده‌اي در ايجاد و ارائه سرويس‌هاي ارزش‌افزوده MMS ايجاد شد. تا جايي كه بيشتر حجم كنفرانس‌ها و نمايشگاه‌هاي مرتبط با اين موضوع، به ارائه سرويس‌هاي متنوع از اين نوع اختصاص يافت. مشابه با SMS عمده سرويس‌ها مربوط به بخش سرگرمي يا Entertainment مي‌شود.
در واقع اين نوع از سرويس‌ها هستند كه با استقبال بسيار بالايي از سوي مشتركين مواجه مي‌شوند و درآمد زيادي را به سوي سرمايه‌گذاران و ارائه‌دهندگان سرازير مي‌كنند.

اما در كنار سرويس‌هاي سرگرمي، سرويس‌هاي اطلاع‌رساني، تجاري و صنعتي نيز در اين زمينه مطرح شده و بخشي از بازار را به خود اختصاص داده‌اند. در ادامه به مرور انواع مختلف اين خدمات و مثال‌هايي از هريك از آنها خواهيم پرداخت.


شنبه 15 مارس, 2008 10:01 pm
مشخصات شخصی
آواتار کاربر

عضو: یکشنبه 25 نوامبر, 2007 7:24 am
پست ها: 457
پست خدمات سرگرمي
همان‌طور كه گفتيم با توجه به علاقه كاربران، عمده خدمات ارزش‌افزوده ايجاد شده براي MMS در دسته خدمات سرگرمي قرار مي‌گيرند. از ايجاد بازي‌هاي يك‌نفره و چندنفره گرفته تا سرويس‌هاي به اشتراك‌گذاري عكس، ارائه كارتون‌هاي كوچك به مشتركين، و خدماتي از اين نوع همه در دسته خدمات سرگرمي هستند. در حال حاضر سرمايه‌گذاري فراواني در اين زمينه صورت گرفته است و شركت‌هاي كوچك و بزرگ زيادي هستند كه در اين زمينه فعاليت مي‌كنند تا در آينده نزديك به نوعي در سودهاي پيش‌بيني شده براي اين خدمات شريك باشند.


شنبه 15 مارس, 2008 10:02 pm
مشخصات شخصی
مشاهده پست های قبلی:  نمایش بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 8 پست ]  برو به صفحه 1, 2  بعدی

افراد آنلاین

کاربر حاضر در این تالار : - و 1 مهمان


شما نمی توانید در این تالار موضوع جدید باز کنید
شما نمی توانید در این تالار به موضوع ها پاسخ دهید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را ویرایش کنید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را حذف کنید
شما نمی توانید در این تالار ضمیمه ارسال کنید

جستجو برای:
پرش به:  
cron
استفاده و نقل از مباحث سایت، فقط با ذکر منبع و لینک سایت میکرورایانه مجاز است.
Copyright © 2006 - 2010 MicroRayaneh - Powered by phpBB © phpBB Group
Valid CSS2 Valid XHTML 1.0
طراحی سایت : میکرو رایانه