مشاهده پست های بی پاسخ | مشاهده موضوعهای فعال تاریخ امروز چهارشنبه 17 اکتبر, 2018 10:44 am

پاسخ به موضوع  [ 110 پست ]  برو به صفحه قبلی  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 22  بعدی
 آموزش گام به گام فتوشاپ 
نویسنده پیام
آواتار کاربر

عضو: شنبه 24 نوامبر, 2007 7:39 pm
آدرس: تهران
پست Re: آموزش فتوشاپ (گام به گام )
البته الان دیدم که شما هم همون عدد 0 تا 255 رو نوشتین ولی اشکال من و فکر می کنم اندیشه، در این جمله است:

نقل قول:
يك تصوير Bitmap ، فقط شامل پيكسلهاي سياه و سفيد است . که مسلما" از درجه وضوح کمتری برخوردار است و تغييراتی را که مي توان روی آن داد نسبت به مدلهای ديگر کمتر ميباشد .

چهارشنبه 12 دسامبر, 2007 8:15 am
مشخصات شخصی WWW
آواتار کاربر

عضو: جمعه 30 نوامبر, 2007 2:37 am
جواب

"در تصاویر bitmap پیکسل های تصویر معمولا" با یک عمق رنگی از 1 . 4 . 8. 16. 32 . 48 یا 64 بیت در پیکسل ذخیره می شوند که پیکسل هایی از 8 بیت و کمتر Grayscale یا Indexed color را نشان می دهند ."

در فتوشاپ تصاویر bitmap در عمق های رنگی کمتر از 8 بیت ذخیره می شوند پس فقط سیاه و سفیدند . اما در paint که شما اشاره کردید تصاویر در عمق های رنگی بالا ذخیره می شوند پس کاملترین حالت رنگی برای تصاویر را دارید .

چهارشنبه 12 دسامبر, 2007 9:50 am
مشخصات شخصی
آواتار کاربر

عضو: جمعه 30 نوامبر, 2007 2:37 am
دوستانی که آموزش گام به گام را دنبال می کنند بهتره در کنارش موارد کاربردی را هم دنبال کنند چون مواردی که تا حالا آورده شده هیچ نیازی به آشنایی به ابزار فتوشاپ نداره و فقط کار با منو هاست .
تمرین موارد کاربردی باعث سهولت یادگیری فتوشاپ میشه.

::rose::

چهارشنبه 12 دسامبر, 2007 9:57 am
مشخصات شخصی
آواتار کاربر

عضو: شنبه 24 نوامبر, 2007 7:39 pm
این نکته آموزش کاربردی رو چرا زودتر نگفتین. من فکر کردم اون بحث مربوط به بزرگترهاست فقط من عکس دوستم (پوریا جون) رو نیگاه کردم دیدم چقده خوب شده. ::blushing:: ::blushing::
پیشنهاد می کنم تو وبلاگش به آموزشی که اینجا گذاشتین لینک بدین
::smiling:: ::rose::

چهارشنبه 12 دسامبر, 2007 10:25 am
مشخصات شخصی WWW
آواتار کاربر

عضو: دوشنبه 03 دسامبر, 2007 5:35 pm
سلام
اين هم يك توضيح اضافه در ادامه توضيحات كامل و خوب دوستمان آسمان:
در فتوشاپ امكان اين وجود دارد كه ما تصوير خود را با هر پسوندي به حالت هاي رنگي مختلف تبديل كنيم.كه يكي از اين حالت هاي رنگي bitmapميباشد.
تصاوير در محيط هاي paint يا Corelو... فقط يك تصوير و عكس هستند يعني در واقع تك لايه هستند. پس با پسوند bmp . هم كه باشند درجه وضوح بالايي داشته و كيفيت خوبي خواهند داشت.
مثلا يك تصوير رنگي با پسوند bmp در محيط paint يا فتوشاپ فرقي ندارد چون فقط به صورت يك تصوير است و تك لايه. ولي اگر ما عمليات حالت رنگي bitmap را روي اين تصوير رنگي در محيط فتوشاب انجام دهيم تصوير را به يك طيف رنگي سياه و سفيد تبديل مي كند.(كه با اين كار درجه وضوح تصوير هم پايين خواهد آمد) .
در واقع فتوشاپ اين امكان را به ما مي دهد تا لايه هاي رنگي تصوير را تفكيك كنيم. وbitmap هم حالت رنگي است كه رنگهاي تصوير را به دو رنگ سياه و سفيد كاهش داده و اطلاعات مربوط به رنگ تصوير را مختصر نموده و اندازه فايل را كم مي كند.

نكته: براي اينكه تصوير را با هر پسوندي به حالت رنگي bitmap تبديل كنيم ايتدا بايد آن را به grayscale تبديل كنيم و سپس عمليات bitmap را انجام دهيم.
دوستان براي درك بيشتر، فتوشاپ را باز كنند و يك تصوير انتخاب كرده و اول آن را به grayscaleتبديل كنند و سپس بهbitmap تا منظور را بهتر متوجه شوند.
مسير تبديل حالت رنگ تصوير:
Image ---- mode------bitmap
Grayscale
البته آسمان عزيز قبلا آدرس رو گفتن.
(ببخشيد استاد فضولي كردم ::blushing:: )

::rose::

چهارشنبه 12 دسامبر, 2007 12:26 pm
مشخصات شخصی
مشاهده پست های قبلی:  نمایش بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 110 پست ]  برو به صفحه قبلی  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 22  بعدی

افراد آنلاین

کاربران حاضر در این تالار: - و 4 مهمان

شما نمی توانید در این تالار موضوع جدید باز کنید
شما نمی توانید در این تالار به موضوع ها پاسخ دهید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را ویرایش کنید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را حذف کنید
شما نمی توانید در این تالار ضمیمه ارسال کنید

جستجو برای:
پرش به:  
استفاده و نقل از مباحث سایت، فقط با ذکر منبع و لینک سایت میکرورایانه مجاز است.
Copyright © 2006 - 2010 MicroRayaneh - Powered by phpBB © phpBB Group
Valid CSS2 Valid XHTML 1.0
طراحی سایت : میکرو رایانه