مشاهده پست های بی پاسخ | مشاهده موضوعهای فعال تاریخ امروز چهارشنبه 21 فوریه, 2018 4:12 pm

پاسخ به موضوع  [ 110 پست ]  برو به صفحه قبلی  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22  بعدی
 آموزش گام به گام فتوشاپ 
نویسنده پیام
آواتار کاربر

عضو: جمعه 30 نوامبر, 2007 2:37 am
آدرس: تهران
پست Re: آموزش فتوشاپ (گام به گام )
پسوندهای قابل قبول در فتوشاپ :

فتوشاپ می تواند قالب بندی های مختلفی را باز و یا ذخیره نمايد . قالب بندی در واقع روش ذخيره سازی اطلاعات موجود در فايل می باشد.
این قابلیت فتوشاپ این امکان را می دهد که تصاویر ایجاد شده در این محیط را در برنامه های دیگر و همچنین در شبکه مورد استفاده قرار داد و یا آنها را چاپ کرد .

( Photoshop Document(.psd
پسوند (.psd) قالب بندی فايل در فتوشاپ بطور خاص می باشد که ما فقط با اين پسوند می توانيم روی تصوير دو مرتبه کار کرده و آن را ويرايش نماييم.

(Bitmap(.bmp
قالب بندی استاندارد برای فايلهای گرافيکی در ويندوز است.

(Graphical Interchange format (.gif
اين قالب بندی از متداولترین قالب بندیهایی است كه ميتوان برای وب استفاده نمود . از آن جايی كه فايلهای ذخيره شده با اين قالب حجم كمتری دارند برای ارسال آن از طريق مودم ، زمان كمتری صرف ميشود .

(Joint photographic Experts Group(.jpg
يكی ديگر از قالب بندی های مطلوب برای وب می باشد .

(Portable Document Format(.pdf
اين پسوند مربوط به برنامه Adobe Acrobat می باشد.

(Portable Network Graphic (.png
اين نوع قالب بندی برای گرافيک وب ، جديدتر و بهتر می باشد اما Browser قديمی آن را پشتيبانی نمی کنند.

(TIFF Tagged– Image File Format (.tif
در هر دو سيستم ويندوز و مکينتاش مورد استفاده قرار می گيرد و بيشتر برای بر نامه های نشر روميزی استفاده می شود.

(Encapsulated postscript(.eps
اين قالب بندی از زبان تفسير صفحه پست اسکريپت post script استفاده می کند و اغلب برای نشر روميزی استفاده می شود .

(RAW (.raw
اين قالب بندی اطلاعات فايل را به صورتی ذخيره ميكند كه برای انتقال بين برنامه ها و كامپيوترهای مختلف بيشترين انعطاف پذيری را داشته باشد .

::rose::

دوشنبه 10 دسامبر, 2007 11:22 am
مشخصات شخصی
آواتار کاربر

عضو: شنبه 24 نوامبر, 2007 7:39 pm
ممنون. بسیار عالی توضیح می دید.
::rose:: ::smiling:: ::smiling:: ::rose::

دوشنبه 10 دسامبر, 2007 12:15 pm
مشخصات شخصی WWW
آواتار کاربر

عضو: شنبه 24 نوامبر, 2007 1:08 pm
سلام
ضمن خسته نباشید از توضیحات بسیار جامع و کامل
احتمالا منظور شما از توضیح Bitmap آیا فقط در فتوشاپه؟ (که من در فتوشاپ اطلاع ندارم) چون در بعضی برنامه ها مثل paint کامل ترین حالت رنگ را داریم.

دوشنبه 10 دسامبر, 2007 8:15 pm
مشخصات شخصی
آواتار کاربر

عضو: جمعه 30 نوامبر, 2007 2:37 am
جواب

دوست عزیز اندیشه

سئوال شما مربوط به بحث مدلهای رنگی در فتوشاپ است .

بله . تصاویر Bitmap در فتوشاپ از پیکسل های تصویری با کمترین عمق های رنگی برخوردار هستند .

توضیح بیشتر :

در گرافیک کامپیوتری یک bitmap یا pixmap نوعی Memory organization یا Image file format می باشد که برای ذخیره تصاویر دیجیتال استفاده می شود .

وازه bitmap از اصطلاحات برنامه نویسی کامپیوتری است ( شما بهتر می دونید ::blushing:: ) که معنی نقشه ای از بیت ها را میدهد .

در تصاویر bitmap ( که به عنوان تصاویر Raster هم نامیده می شوند ) غیر متراکم[*] تیپیک
پیکسل های تصویر معمولا" با یک عمق رنگی از 1 . 4 . 8. 16. 32 . 48 یا 64 بیت در پیکسل ذخیره می شوند که پیکسل هایی از 8 بیت و کمتر Grayscale یا Indexed color را نشان می دهند .

تصاویر bitmap وابسته به Resolution (تعداد پیکسل ها در تصویر ) هستند که معمولا" با (dpi(dost per inch یا ppi(pixel per inch بیان می شوند .

Image uncompression [*]
Image compression :
فشردگی داده ها در تصاویر دیجیتال که هدف کاهش تکرار اطلاعات داده های تصویری به یک شکل خوب و کارآمد که قابل ارسال و ذخیره باشد .

این برداشتی است که من از تصاویر bitmap دارم حال اگر دوستان اطلاعات کاملی در این زمینه دارند ,خوشحال میشم بنویسن . ::smiling::

سه شنبه 11 دسامبر, 2007 1:24 pm
مشخصات شخصی
آواتار کاربر

عضو: شنبه 24 نوامبر, 2007 7:39 pm
سلام
راستش برای من هم همین سوال اندیشه پیش اومد ولی روم نشد سوال کنم ::blushing::

چون من شنیده بودم که بهترين فرمت فايل تصویر همون فایل bmp. هستش كه کامل ترین فرمت تصویری رو داره و لذا حجم زياد و كيفيت بالا هم داره و البته میشه اونو به بقیه تبدیل کرد.
یعنی مثلا در فرمت های jpg یا gif چون تعداد زیادی از رنگهای پیسکلها تغییر کرده (بعضی ها اصطلاح فشرده سازی در این مورد بکار می برند که به نظرم من فشرده سازی نیست بلکه حذف اطلاعاتیه که دقت و رزولوشن تصویر رو بالا برده) بنابراین به فرمت bmp قابل تبدیل نیست.و لی bmp رو میشه به بقیه تبدیل کرد
به هرحال در فتوشاپ من هم اطلاع ندارم شاید این فرمت bmp در فتوشاپ با بقیه جاها فرق داره؟!

مثلا من در همون paint که اندیشه گفته می تونم برای تک تک پیکسل ها رنگ دلخواهم رو انتخاب کنم (که عددی بین 0 تا 255) هستش و کامل ترین تصویر ممکن رو به دست میده در صورتی که شما قبلا نوشتین در فتوشاپ عددی بین 0 تا 100 به رنگها تخصیص پیدا می کنه پس با اون فرق داره

::smiling:: ::rose::

چهارشنبه 12 دسامبر, 2007 8:01 am
مشخصات شخصی WWW
مشاهده پست های قبلی:  نمایش بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 110 پست ]  برو به صفحه قبلی  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22  بعدی

افراد آنلاین

کاربران حاضر در این تالار: - و 4 مهمان

شما نمی توانید در این تالار موضوع جدید باز کنید
شما نمی توانید در این تالار به موضوع ها پاسخ دهید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را ویرایش کنید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را حذف کنید
شما نمی توانید در این تالار ضمیمه ارسال کنید

جستجو برای:
پرش به:  
استفاده و نقل از مباحث سایت، فقط با ذکر منبع و لینک سایت میکرورایانه مجاز است.
Copyright © 2006 - 2010 MicroRayaneh - Powered by phpBB © phpBB Group
Valid CSS2 Valid XHTML 1.0
طراحی سایت : میکرو رایانه