تالار گفتگوی میکرو رایانه - مشاهده موضوع - نکات مهم برای انتخاب یک میزبان اینترنتی(Web Hosting)
مشاهده پست های بی پاسخ | مشاهده موضوعهای فعال تاریخ امروز پنجشنبه 21 مارس, 2019 10:01 pmپاسخ به موضوع  [ 23 پست ]  برو به صفحه 1, 2, 3, 4, 5  بعدی
 نکات مهم برای انتخاب یک میزبان اینترنتی(Web Hosting) 
نویسنده پیام
آواتار کاربر

عضو: دوشنبه 18 فوریه, 2008 1:41 pm
پست ها: 383
پست نکات مهم برای انتخاب یک میزبان اینترنتی(Web Hosting)
خدمات :
خدمات برای کسب و کار شما جنبه حیاتی دارد ؛ مثلاً شما نامه فروش خوبی را نوشته اید و آماده اید که آن را به وب هاست خودتان پست کنید . بنابر این روز بعد آن را امتحان می کنید . در اجرا به مشکلی برمی خورید و نیاز دارید که وب هاست به کمک شما بیاید . مشکل در اینجاست که ساعت 10 شب است و شرکت مورد بحث تا 9 صبح فردا کار را شروع نخواهد کرد . بنابراین مجبورید تا ساعت 9 صبح منتظر بمانید ؛ تازه در این وقت هم با یک خط شلوغ روبرو می شوید .حالا شما مجبور شده اید که این برنامه کاریتان را به تعویق بیاندازید . اگر از این موارد چند بار و به اشکال مختلف رخ دهد کافیست تا هر کسی را از کوره بدر کند .

امنیت :
آیا در مورد اینکه یک متجاوز اینترنتی تا چه حد می تواند به سایت شما خسارت وارد کند ایده ای دارید ؟ اگر یک متجاوز اینترنتی راهش را به سوی سیستم شما باز کند و آن را از کار بیاندازد ، یا اگر آدمهای بی انصافی وارد اطلاعات مشتریان شما شده و شماره کارتهای اعتباری را بربایند، تصور می کنید چه اثری می تواند بر کسب و کار شما داشته باشد . این موضوع بسیاری از کابوسهای شبانه است! مشکل در اینجاست که بسیاری از شرکت های کوچک ارائه دهنده وب هاست و حتی بعضی از شرکتهای بزرگ هم اهمیتی به مسایل امنیتی نمی دهند . آنها منابع و پرسنل این کار را ندارند ؛ شما هم ندارید . شما باید وقتتان را صرف بازاریابی برای کالا و خدماتتان نمایید و خدمات مناسب را برای مشتریان خود فراهم آورید ؛ نه اینکه تبدیل به یک کارشناس مسائل امنیتی گردید . شما باید به دنبال یک شرکت Web Host بگردید که تمام موضوعات امنیتی عمده را بکار گرفته باشد تا دیگران نتوانند وارد سایت شما شده ، به اطلاعات شما خسارت وارد آورند .
وب هاست شما اولاً باید از آخرین روشهایی که مزاحمین اینترنتی استفاده می کنند آگاهی داشته باشد ؛ ثانیاً برای مبارزه بموقع با مشکلات و مسائل امنیتی ، باید آخرین ابزار حفاظتی مناسب را در دسترس داشته باشد .

سرعت :
برقراری سریع ارتباط باصفحات وب شما در اینترنت نیز در حد خود بسیار مهم است . حتی سریعترین اجرای صفحات ، از سطحی از ارتباط متاثر می شوند که Web Host شما در اینترنت دارا می باشد . اگر بازدیدکنندگان مجبور شوند که برای مشاهده یک صفحه 30 ثانیه صبر کنند ، دچارمشکل می شوید و پس از مدتی هیچ مشتری نخواهید داشت ؛ چرا که 30 ثانیه انتظار در اینترنت معادل 30 دقیقه زمان عادی است .

استقرار شبکه های فیبر نوری در اتصالات اینترنت باعث افزایش و اعتبار ارتباطات اینترنتی شده است . این شبکه فیبر نوری به منزله ستون فقرات شبکه ارتباطی شناخته می شود . Web Host شما باید به این شبکه فیبر نوری متصل باشد . میلیونها وب سایت به این ستون فقرات متصل هستند ؛ اما اگر وب هاست شما به آن متصل نباشد ، شما ممکن است کسب و کارتان را از دست بدهید .

_________________
مقاله های من از مجموعه 1000 مقاله رایانه انتخاب شده
جمع آوری این مقالات از منابع مختلف اینترنت و همچنین کتابهاست
این مجموعه در آینده به صورت کتاب الکترونیک منتشر خواهد شد.


شنبه 15 مارس, 2008 10:08 am
مشخصات شخصی
آواتار کاربر

عضو: دوشنبه 18 فوریه, 2008 1:41 pm
پست ها: 383
پست Re: نکات مهم برای انتخاب یک میزبان اینترنتی(Web Hosting)
شرایط یک میزبانی وب مناسب

از زماني كه اينترنت و سايتهاي وب به جمع خانواده بزرگ علوم كامپيوتر پيوستند، ميزباني وب مفهوم پيدا كرد. هر وب سايت فضايي را روي يكي از سرورها در شبكه اينترنت نياز دارد كه محتويات سايت روي آن سرور قرار گيرد. شركتهايي كه اين خدمات را ارائه مي دهند شركتهاي "ميزبان وب" Web Hosting companies نام دارند.
در ظاهر تمام اين شركتها خدمات مشابهي ارائه مي دهند،‌اجاره دادن فضايي معين براي اينكه شخص يا شركت صفحات سايت خود را براي مدت معيني بر روي سرورهاي آن شركت قرار دهد. اما اين كل ماجرا نيست، دهها پارامتر در نوع سرويس دهي اين شركتها دخيل هستند كه بي توجهي به هر يك از اين پارامترها و توجه به شعارهاي بي پايه و قيمتهاي بسيار پايين برخي از شركتها ضررهاي جبران ناپذيري را به اشخاص و وب سايتهاي آنها مي رساند. در اين مقاله سعي بر آن شده كه مهمترين پارامترها را معرفي كرده و به توضيح مختصري از هريك بسنده نماييم. ذكر اين نكته ضروري است كه از ميان تمامي موارد ذيل دو اصل كلي مهمترين نقش را در انتخاب شركت مناسب دارند كه هيچ يك به تنهايي قادر به راضي كردن مشتري نخواهد بود:‌ كيفيت سرويس و پشتيباني مشتري.

قابليت اطمينان
هنگام انتخاب شركت ميزبان،‌ بايد به سرعت، سخت افزار، نرم افزار و تنوع ارتباطات اينترنت آن شركت توجه داشت. قابليت اطمينان يك سرور، يعني زمان بالا بودن سرور و بالطبع سايت شما بيشتر از زمان پايين بودن آن باشد.
سؤال مهم:تركيب سخت افزاري سرورهاي شما چيست؟

زمان بالا بودن سرور
داشتن تنوع ارتباطهاي اينترنتي در شركتهاي ميزبان(محل استقرار سرورها) نكته مهمي است كه بايد حتما مد نظر داشت. هر چه تعداد ارتباطهاي اينترني بيشتر باشد، اندازه و سرعت سرورها بيشتر بوده و در نتيجه با قطع شدن احتمالي يك ارتباط اينترنتي، سرور و سايت شما همچنان ارتباط خود با اينترنت را برقرار مي بيند و بالا خواهد بود. (اين پارامتر براي شركتهاي ايراني كه اكثر قريب به اتفاق آنها سرورهايشا ن در خارج از ايران است براي محل استقرار سرورها مصداق دارد.) شركتهايي در كشورهاي پيشرفته آمريكايي و اروپايي وجود دارند كه بصورت تخصصي فعاليتشان تامين اماكني است كه ويژگيهاي لازم براي استقرار سرورهاي ميزبان را داشته باشد كه اصطلاحا مراكز داده (Data Center ) ناميد مي شوند.
سؤال مهم: سرور شما در كدام مركز داده قرار دارد؟

پهناي باند سرور server
پهناي باند سرور يكي از پارامترهايي است كه در ميزان قابل دسترس بودن سايت شما تاثير به سزايي دارد. بسياري از شركتها براي اينكه از پهناي باندي كه در اختيار دارند بتوانند بدرستي استفاده كنند، ‌مشتريهاي خود را محدود به استفاده از پهناي باند معيني در ماه مي كنند. برخي شركتها نيز ادعا مي كنند كه پهناي باند نامحدودي دارند كه اين قضيه تا حد زيادي غير واقعي است زيرا هيچ شركتي نمي تواند پهناي باند نامحدودي بصورت رايگان در اختيار شما قرار دهد،‌ ولي ذكر اين نكته ضروري است كه برخي از شركتها از پهناي باند قابل توسعه(Burst mode band width) استفاده مي كنند كه اين سرويس حداقل اين مزيت را دارد كه فعاليت سرور هيچگاه متوقف نمي شود و در ازاي پرداخت مبلغ بيشتر پهناي باند بيشتر در اختيار شركت ميزبان قرار مي گيرد.
سؤال مهم:از چه ميزان پهناي باندي در ماه مي توانم استفاده كنم؟

حفاظت در برابر قطعي برق
حفاظت در برابر قطعي برق نيز پارامتر مهمي است كه بايد حتما آنرا در نظر داشت، هر چند كه در خارج از ايران و خصوصا در مراكز داده در كشورهاي آمريكايي و اروپايي امكان قطعي برق كمتر از 5% است ولي وجود باتري يا ژنراتور براي در دسترس بودن دائم سايت شما حائز اهميت مي باشد.
سؤال مهم:آيا سرورهاي شما به UPS مجهز هستند؟

حفاظت در برابر بلاياي طبيعي
وقوع بلاياي طبيعي هيچوقت قابل پيش بيني نيست و حتي شايد براي يك شخص فني اين فاكتور خيلي مهم نباشد ولي براي صاحب يك سايت مهم تجاري بايد اين مساله مهم باشد كه محل نگهداري سرورها چه وضعيتي دارد. مسلما مراكز داده،‌ با توجه به تخصصشان در اينگونه امور، در هنگام ساخت محلهاي نگهداري سرورها به اين مسائل توجه كافي دارند.
سؤال مهم:سرورها در چه محلي نگهداري مي شوند؟

خدمات پشتيباني
ارائه خدمات پشتيباني بصورت 24 ساعت يك شعار غير واقعي است،‌ مگر اينكه افراد پاسخگو به مشكلات (حتي در ساعت 4 صبح) افراد حرفه اي در علم كامپيوتر باشند. نكته مهم در پشتيباني مشتريان اين است كه وي هنگام برقراري ارتباط با مسئولين پشتيباني اطمينان داشته باشد كه به وي و مشكلاتش توجه و اهميت داده مي شود. اين پارامتر را نبايد كم اهميت قلمداد كرد. مهمترين اصل در انتخاب شركت ميزبان مناسب، نحوه پشتيباني آن شركت از شما و سايت شماست. براي حصول به اين اطمينان مي توانيد از ساير مشتريان اين شركت در مورد نحوه پشتيباني شركت مشورت بگيريد. حتي مي توانيد از مسئولين شركت بخواهيد كه آدرس چند مشتري را به شما بدهند تا بدين ترتيب ميزان صداقت شركت با مشتري را نيز بيابيد. همچنين داشتن يك وب سايت تخصصي و حرفه اي امتياز مهمي براي شركتهاي ميزبان به حساب مي آيد.
سؤال مهم:آيا مي توانم در مورد خدمات پشتيباني شما از ساير مشتريان شما مشورت بگيرم ؟

زمان پاسخگويي
بسياري از شركتهاي ميزبان،‌ علاوه بر خدمات پشتيباني تلفني بصورت الكترونيكي نيز خدمات پشتيباني ارائه مي دهند كه در صورتي كه اين نوع پشتيباني بصورت صحيح و بموقع انجام شود روش بسيار مناسبي براي حل مشكلات مشتريان مي باشد. براي امتحان مي توانيد يك نامه الكترونيكي به مسئولين فني شركت بفرستيد يا از طريق وب سايت آن شركت يك نامه به بخش پشتيباني بفرستيد،‌ اگر زمان پاسخگويي به نامه شما كمتر از 2 ساعت بود اين شركت را در بالاي ليست خود قرار دهيد.
سؤال مهم:نحوه پاسخگويي به مشكلات مشتري در روزهاي تعطيل به چه ترتيب خواهد بود؟

تنوع خدمات
تنوع خدمات يك شركت، پارامتري است كه براي مشتري اهميت دارد. هر چه خدماتي كه شركت ميزبان ارائه دهد متنوع تر و كامل تر باشد، مشتري در انتخاب سرويس خود راحتتر تصميم مي گيرد. قيمت مناسب سرويسها نيز مي تواند قابل ذكر باشد.
سؤال مهم:آيا امكان تغيير سرويس خود را در هر زمان از سال خواهم داشت؟

ميزان امنيت سرور
امن بودن سرورها از نظر مشتري بسيار مهم است. تنظيمات سرورها، وجود سرورهاي مجزاي مخصوص هر سرويس،‌ وجود ديواره هاي آتش، وجود نرم افزارهاي ضد ويروس، سياستهاي مقابله با خرابكاران و مدت زمان عكس العمل پس از حملات احتمالي خرابكاران، پارامترهايي است كه بايد به آنها توجه داشت. اين نكته را هم در نظر داشته باشيد كه هيچگاه سراغ شركتي كه ادعا مي كند هيچوقت مورد حمله قرار نخواهد گرفت نرويد چون يا با شما صادق نيستند و يا اصلا هيچ تخصصي در زمينه فعاليتي كه مي كنند ندارند.
سؤال مهم:آيا در سرورهاي خود از سرور Firewall استفاده مي شود؟

_________________
مقاله های من از مجموعه 1000 مقاله رایانه انتخاب شده
جمع آوری این مقالات از منابع مختلف اینترنت و همچنین کتابهاست
این مجموعه در آینده به صورت کتاب الکترونیک منتشر خواهد شد.


شنبه 15 مارس, 2008 10:18 am
مشخصات شخصی
آواتار کاربر

عضو: دوشنبه 18 فوریه, 2008 1:41 pm
پست ها: 383
پست Re: نکات مهم برای انتخاب یک میزبان اینترنتی(Web Hosting)
آیا پهنای باند نامحدود داریم؟

وقتي می خواهيد ميزباني را (Host) برای سايت خود انتخاب کنيد که گفته است پهناي باند نامحدودي در اختيارتان قرار مي‌دهد، احتمالا شما به طور دقيق به دنبال اجراي مفهوم پهناي باند نامحدود بر روي سايت خود هستيد. اما هيچ ميزباني نمي‌تواند يک پهناي باند نامحدود را در اختيارتان قرار دهد. اگر واقعا اين امکان‌پذير باشد که شما بتوانيد پهناي باند نامحدودي براي سايت خود و با اين مبالغ ناچيز تهيه کنيد، به چه علت سايتهاي ياهو و يا مايکروسافت خود را بر روي اين ميزبانها منتقل نمي‌کنند؟
شما باید بدانید که هيچ چيز نامحدودي وجود ندارد. به عبارت ديگر اينگونه تعريفها نسبي هستند و براي دوره‌اي خاص مفهوم دارند. در برابر اين ادعا، يکي از حالات زير را پيش رو داريد:

1- سايت شما در يک بازه داراي پهناي باند نامحدود است: تعداد زيادي از هاستها مشمول اين حالت هستند. اگر سايت شما مثلا کمتر از 5 گيگابايت در ماه را مورد استفاده قرار مي‌دهد، اصطلاحا به شما گفته مي‌شود که شما پهناي باند نامحدود داريد. ممکن است که پس از مدتي ترافيک سايت شما بيشتر از بازه مشخص‌ شده شود و اين شما را مجبور خواهد کرد که به هاست ديگري اسباب‌کشي کنيد. به‌عبارت ديگر، نامحدود در بازه مشخص.

2- پهناي باند مشروط: در اين حالت هاست شما به شرطي پهناي باند نامحدود در اختيارتان مي‌گذارد که شما قبول کنيد فايلهاي صوتي همچون mp3، فشرده مثل zip و tar، اجرايي مانند exe و تعدادي ديگر از فرمتهاي معمول بزرگتر از حد استاندارد يک فايل گرافيکي يا HTML را استفاده نکنيد. بعلاوه، آنها اغلب از شما مي‌خواهند که تمامي فايلهاي شما روي فضاي خودتان مصرف شوند و شما نمي‌توانيد اجازه دهيد که سايتهاي ديگر لينک مستقيمي به فايلهاي شما داشته باشند.

3- کذب محض: در برخي از موارد آنها چيزي را تبليغ کرده اند که هيچگاه توانايي انجام آنرا ندارند. آنها معمولا چيزي شبيه اين را مي‌گويند: «ما نتيجه را تضمين نمي‌کنيم». و در صورت محبوبيت سايتتان شما خواهيد ديد که پهناي باند مورد نظر برايتان غيرقابل دسترس است. تعداد زيادي از سايتها مفاد قرارداد خود را ناديده گرفته و به راحتي موانعي را در مقابل شما ايجاد مي‌کنند. تعداد اندکي هم از آنها اين عدم دسترسي را جبران کرده و يا وجه‌تان را به شما مسترد مي‌کنند.
البته هاستهاي دسته سوم نمي‌توانند مدت زيادي در رقابت پايدار بمانند مگر اينکه سياست خود را قبل از ازدياد مشتريهايشان عوض کنند.

_________________
مقاله های من از مجموعه 1000 مقاله رایانه انتخاب شده
جمع آوری این مقالات از منابع مختلف اینترنت و همچنین کتابهاست
این مجموعه در آینده به صورت کتاب الکترونیک منتشر خواهد شد.


چهارشنبه 02 آوریل, 2008 10:55 am
مشخصات شخصی
آواتار کاربر

عضو: دوشنبه 18 فوریه, 2008 1:41 pm
پست ها: 383
پست Re: نکات مهم برای انتخاب یک میزبان اینترنتی(Web Hosting)
به نظر شما اینجا همزمان چند نفر جا می شود:
ضمیمه:
Bandwidth03.gif


برای مشاهده تصاویر و دانلود فایل های ضمیمه ، لازم است در سایت ثبت نام کرده و با نام کاربری خود وارد شوید. در حال حاضر ثبت نام در سایت رایگان است.

_________________
مقاله های من از مجموعه 1000 مقاله رایانه انتخاب شده
جمع آوری این مقالات از منابع مختلف اینترنت و همچنین کتابهاست
این مجموعه در آینده به صورت کتاب الکترونیک منتشر خواهد شد.


چهارشنبه 02 آوریل, 2008 11:00 am
مشخصات شخصی
آواتار کاربر

عضو: یکشنبه 16 مارس, 2008 5:54 pm
پست ها: 301
پست Re: نکات مهم برای انتخاب یک میزبان اینترنتی(Web Hosting)
معیار شما برای انتخاب میزبان سایت، قیمت ارزان است؟


هرگز بر اساس قيمت، ميزبان خود را انتخاب نکنيد. سه دليل زير نشان خواهد داد که چرا قيمت معيار مناسبی برای انتخاب ميزبان نيست. پيشنهاد قيمت برخی از شرکتهای ميزبانی سايت ممکن است شما را وسوسه کند. حتی آنها برای تبليغ خود ممکن است وانمود کنند که امکانات و سرويسهای عجيبی به شما ارائه خواهند کرد.
اما اگر دقت کنيد، امکانات زيادی را به خاطر ذخيره مبلغ اندکی از دست خواهيد داد. تصور کنيد که در راه اندازی يک سايت بزرگ صرفه جويی 5$ يا حتی 15$ مبلغ زيادی نخواهد بود. اما انتخاب نادرست ميزبان سايت می تواند باعث سقوط تجارت شما شود. به 3 علت زير در هنگام انتخاب ميزبان نبايد فقط به قيمت توجه کرد.

1. قابليت استفاده
زمان اعتراف فرا رسيده است: من اولين ميزبان سايت خود را بر اساس قيمت ارزان انتخاب کردم. صفحه کنترل سايت که در اختيار من بود به آسانی قابل استفاده نبود و معمولا برای ورود به آن دچار سردرگمی می شدم.
اما ميزبان دوم خود را بر اساس کارايی و قابليتهای آن انتخاب کردم و اکنون يکی از طرفداران آن هستم. زيرا به راحتی می توانم آدرس های پست الکترونيک سايت خود را مديريت کنم. ترافيک سايت خود را کنترل کنم و فايل های html سايت خود را روی سرور تغيير دهم. در حالی که در سرور ميزبان قبلی حتی نمی توانستم فايلهای سايت خود را پيدا کنم.

2. سرويس دهی
گمان می کردم که ميزبان دوم سرويسهای خوبی ارائه می کند. آنها به نامه های الکترونيکی من پاسخ می دادند. تا روزی که فردی شکايتی بر عليه من تنظيم کرد و آنها ديگر به نامه ها جواب ندادند و حتی حاضر نشدند با من صحبت کنند. در حالی که ميزبان بعدی من سريعاً به شکايت پاسخ داد، آنها نسخه ای از آنرا در اختيار من گذاشت تا بتوانم با آن مقابله کنم. پول بيشتری برای ميزبانی خرج می کنم اما سرويس شخصی آنها به اين قيمت می ارزد.

3. قابليت اعتماد
بعد از آن شکايت« سايت من برای 4 روز از کار افتاد. دلايل ديگری نيز برای ظاهر نشدن سايت وجود دارد.
ميزبان شما چقدر قابل اعتماد است؟ آيا گزارشات درستی از وضعيت سايت به شما می دهد؟
اتفاقات کوچک ممکن است ضررهای بزرگی به شما وارد کند: مثلا عمل نکردن يک فرم که باعث از دست دادن مشتری خواهد شد. از همه بدتر اگر google زمانی که سايت شما کار نمی کند برای پيمايش آن سر برسد، مسلماً موتورهای جستجو مردم را به سايتهای غير قابل اعتماد نخواهد فرستاد. پولی که شما می پردازيد قابل مقايسه با از دست دادن فروش و مشتريان نيست.
برای يک صرفه جويی کوچک در انتخاب ميزبان بايد هزينه زيادی برای از دست دادن فروش و افزايش نگرانی و اضطراب بپردازيد. ميزبان سايت شما در واقع صاحب خانه شما در اينترنت محسوب می شود. پس بايد به اندازه پيدا کردن محلی برای زندگی، برای انتخاب ميزبان سايت خود وقت بگذاريد. قيمت به تنهايی ملاک خوبی برای انتخاب نخواهد بود.

_________________
مقیم بر سر راهش نشسته ام چون گرد
بـدان هـوس کـه بدیــن رهـگـذار بــاز آیــد


چهارشنبه 16 آوریل, 2008 12:09 pm
مشخصات شخصی
مشاهده پست های قبلی:  نمایش بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 23 پست ]  برو به صفحه 1, 2, 3, 4, 5  بعدی

افراد آنلاین

کاربران حاضر در این تالار: - و 3 مهمان


شما نمی توانید در این تالار موضوع جدید باز کنید
شما نمی توانید در این تالار به موضوع ها پاسخ دهید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را ویرایش کنید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را حذف کنید
شما نمی توانید در این تالار ضمیمه ارسال کنید

جستجو برای:
پرش به:  
cron
استفاده و نقل از مباحث سایت، فقط با ذکر منبع و لینک سایت میکرورایانه مجاز است.
Copyright © 2006 - 2010 MicroRayaneh - Powered by phpBB © phpBB Group
Valid CSS2 Valid XHTML 1.0
طراحی سایت : میکرو رایانه