تالار گفتگوی میکرو رایانه - مشاهده موضوع - ۵ مورد از متداول ترین اشتباهات در طراحی وب سایت
مشاهده پست های بی پاسخ | مشاهده موضوعهای فعال تاریخ امروز یکشنبه 22 سپتامبر, 2019 9:46 amپاسخ به موضوع  [ یک پست ] 
 ۵ مورد از متداول ترین اشتباهات در طراحی وب سایت 
نویسنده پیام

عضو: شنبه 25 ژوئن, 2016 2:11 pm
پست ها: 2
پست ۵ مورد از متداول ترین اشتباهات در طراحی وب سایت
۵ مورد از متداول ترین اشتباهات در طراحی وب سایت

admin طراحی سایت 0

طراحی تعاملی هرگز آسان نبوده است. این کار نیازمند تحلیل عمیق رفتار های کاربر و برنامه ریزی دقیق می باشد. با تکنولوژی های جدید و طراحی پترن های تعاملی میتوان کار را ساده کرد.

برای اینکه آن را برای شما آسان تر شود و در اینجا خلاصه ای از رایج ترین تصورات غلط طراحی تعامل را توضیح میدهیم.

۱– غرق نوآوری

طراحان سایت بسیار خلاق هستند. ولی گاهی زیاد از حد از این مورد استفاده می کنند و باعث میشود که کار بسیار شلوغ و خلاقیت در کار گم شود!

برای مثال نگاهی به وب سایت iotorama بی اندازید. در ظاهر سایت بسیار زیبا و به همراه موسیقی آرام و خلاق هست ولی کاربر هنگام کار با این وب سایت بسیار سردرگم میشود و با حرکت های توپ ها به این طرف و آن طرف نمیداند که برای دیدن مطالب کجا را کلیک کند! باز هم تاکید می کنیم که این سایت بسیار زیبا و خلاق هست ولی طوری طراحی نشده است که کاربر به آسانی بتواند به هدف خود برسد.

1

۲- منو سرگردان:

تمام کاربران ما باهوش نیستند پس در نامگذاری منوها باید بیشتر دقت کنیم و اسم های عجیب و ناواضح استفاده نکنیم. با عنوان مثال در سایت chijoffco به جای استفاده از لغت “Services.” از لغت “Co-Create” برای صفحه خدمات استفاده کرده است که این کار باعث سردرگمی کاربر میشود.

3

۳– آشفتگی و درهم و برهمی

استفاده از باکس های بسیار و لینک های در هم نه تنها باعث برهم زدن نظم سایت و خوانا بودن سایت میشود بلکه چشم کاربر را نیز خسته و از ادامه دیدن سایت منصرف میکند. تنها باکس های تو در تو نیست که این مشکل را به وجود میاورد استفاده از رنگ های زیاد و فونت نا مناسب بسیار آشتفگی در سایت ایجاد میکند

به عنوان مثال سایت http://www.flipkart.com

6

۴– کنتراست

کنتراست یکی از مهم ترین ابزار ایجاد سلسله مراتب بصری و جلب توجه کاربر را به عناصر خاصی است. در طراحی وب سایت، کنتراست تنها استفاده از رنگ اندازه نیست بلکه شکل و موقعیت هم تاثیر گذار است.

نگاهی به سایت زیر بیاندازید طراحی سایت بسیار عالی است ولی رنگ دکمه و پس زمینه طوری هست که به چشم کاربر نمی آید و او را به خرید تشویق نمیکند

8

۵- سرسری گرفتن طراحی فرم:

طراحی فرم های یکی از بخش های مهم برای کاربر است. هر وب سایت دارای یک هدف است که منجر به تولید، فروش محصولات یا ارائه اطلاعات میشود. متاسفانه، بسیاری از فرم ها بسیار طولانی هستند و یا از کد امنیتی بسیار پیچیده ای استفاده می کنند که کاربر هیچ انگیزه ای برای پر کردن آن فرم ندارد و باعث می شود که کاربر سایت را ترک کند

11

نتیجه:

یک بار دیگر سایتتان را امتحان و بررسی کنید ولی این بار از دید کاربر به سایت خود نگاه کنید. سادگی در طراحی به همراه خلاقیت می تواند سایت شما از دیگر سایت ها بسیار متمایز نماید. در طراحی فرم ها دقت کنید و یا حتی ویدیوهایی که در سایتتان قرار میدهید سعی کنید خیلی طولانی نباشد. هدف سایت را مشخص و طراحی را بر اساس هدف سایت انجام دهید اگر هدف فروش محصولات هست دکمه خرید محصولات بسیار واضح و جلو چشم کاربر باشد و مراحل خرید را تا جایی که میتوانید آسان کنید. و در نهایت برای داشتن سایتی با بازدهی بالا مهمترین نکته این هست که نیاز های کاربرتان را برآورده کنید.

منبع: designmodo


شنبه 25 ژوئن, 2016 2:16 pm
مشخصات شخصی
مشاهده پست های قبلی:  نمایش بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ یک پست ] 

افراد آنلاین

کاربران حاضر در این تالار: - و 10 مهمان


شما نمی توانید در این تالار موضوع جدید باز کنید
شما نمی توانید در این تالار به موضوع ها پاسخ دهید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را ویرایش کنید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را حذف کنید
شما نمی توانید در این تالار ضمیمه ارسال کنید

جستجو برای:
پرش به:  
cron
استفاده و نقل از مباحث سایت، فقط با ذکر منبع و لینک سایت میکرورایانه مجاز است.
Copyright © 2006 - 2010 MicroRayaneh - Powered by phpBB © phpBB Group
Valid CSS2 Valid XHTML 1.0
طراحی سایت : میکرو رایانه