تالار گفتگوی میکرو رایانه - مشاهده موضوع - چگونه یک محتوای خوب برای وب سایت خود بنویسیم؟
مشاهده پست های بی پاسخ | مشاهده موضوعهای فعال تاریخ امروز چهارشنبه 19 فوریه, 2020 4:10 pmپاسخ به موضوع  [ یک پست ] 
 چگونه یک محتوای خوب برای وب سایت خود بنویسیم؟ 
نویسنده پیام

عضو: شنبه 25 ژوئن, 2016 2:11 pm
پست ها: 2
پست چگونه یک محتوای خوب برای وب سایت خود بنویسیم؟
چگونه یک محتوای خوب برای وب سایت خود بنویسیم؟

admin بازاریابی, سئو و بهینه سازی, طراحی سایت, وب سایت 0

طراحی یک وب سایت تاثیر به سزایی درتصمیم گیری لحظه ای بازدید کننده در ماندن در یک URL خاص و یا ترک آن را دارد. پس وب سایت ما با یک طراحی خوب میتواند کاربر را تحت تاثیر قرار داده و در وب سایت نگهدارد. طراحی شامل مواردی از قبیل طرح، سبک فونت و رنگ، و همچنین انتخاب گرافیک و تصاویر است.

با این حال، هنگامی که بازدید کننده یک سایت با طراحی اصولی آن به بازدید از وب سایت ترغیب شد، کیفیت متن های نوشته شده در وب سایت به ماندن بازدید کننده در مدت زمان طولانی تر در سایت، اثر بسزایی دارد و همچنین میتواند بازدید کننده را تشویق کند که در آینده نیز از سایت دیدن کند. البته کیفیت وب سایت چیزی فراتر از متن های نوشته شده در آن است. این مقاله درباره اصولی که توسط بهترین نویسندگان محتوای وب سایت رعایت میشود، است.

اصول اولیه
متن باید با کیفیت بالا باشد مثلا نگارش و گرامر صحیح و خالی از اشتباهات املایی داشته باشد. متن وب سایت باید مختصر و مفید باشد و مخاطب را از حوصله خارج نکند. استفاده از زیر عنوان و بولدینگ به خواننده برای جستجو عناوین مورد نظر او کمک میکند.
نوشتن محتوای وب سایت در ۵ مرحله

برای نوشتن متن برای وب سایت خود از مراحل زیر پیروی کنید:
۱- ایجاد یک طرح کلی
۲- نوشتن یک طرح کلی

۳- نوشتن نسخه پیشنویس
۴- تجدید نظر در پیش نویس
۵- اصلاح و ویرایش متن یا همان غلط گیری

مرحله۱ | ایجاد یک طرح کلی:
کلید هر فرایند طراحی این است که یک برنامه ریزی روشن مشخص پشت آن باشد. در مورد نوشتن، مرحله برنامه ریزی هر فرد عضو در تیم نویسندگی در مورد نقاط کلیدی بحث و تبادل نظر میکند. جلسه ای که بین نویسندگان سایت وجود دارد میتواند یک جلسه طوفان فکری باشد. عناوین مورد بحث در این جلسه معمولا شامل مواردی مثل : تصمیم گیری در مورد محتوا، تعیین اینکه مخاطبان اصلی محتوای تولید شده چه کسانی هستند خواهد بود جدول زمانی تولید متن و… می باشد.

طول هر مقالات نیز باید تعیین شود برای مثال در صفحه اصلی ممکن است پاراگراف های کوتاه، جملات تبلیغاتی نوشته شده شود و در صفحات دوم و سوم احتمالا متن تا حدودی طولانی تر و دقیق تر باشد .تمام این امور از پیش برنامه ریزی شده است.

مرحله۲ | نوشتن یک طرح کلی:
هنگامی که پروژه به درستی برنامه ریزی شد، طرح کلی می تواند تکمیل شود. یک طرح کلی یک لیست از نکات کلیدی است که در هر بخش و یا صفحه از سایت ساخته شده است. بولت ها در اینجا قطعا برای نشان دادن هدف در این مرحله مناسب هستند بولت ها برای دریافت یک طرح کلی از متن بکار می روند.

برای متون طولانی تر و یا مقالات منحصر به فرد، طرح کلی باید ساختاری شامل مقدمه، بدنه اصلی و یک نتیجه گیری را داشته باشد. این یک تکنیک اساسی نوشتن متن و مقاله است، اما اغلب فراموش شده و بسیاری از مقالات وب سایت ها از این فرمول پیروی نمی کنند.

مرحله۳ | نوشتن یک پیش نویس اولیه:
بهتر است که نسخه پیشنویس یک طرح کلی از متن باشد، نسخه پیشنویس سریع نوشته می شود و معمولا کیفیت آن بهتر خواهد شد.
اگر افراد متعددی در حال نوشتن نسخه پیشنویس هستند بهتر است که به یک فرد وظیفه یکی کردن تمامی محتواها و پیش نویس ها داده شود. این فرد همچنین می تواند با مقایسه پیش نویس با طرح اولیه مطمئن شود که هیچ چیز به طور اتفاقی از دست نرود.

گام ۴ | بازنگری در پیش نویس

هیچ کس بعد از نوشتن تنها یک پیش نویس یک متن کامل نمی نویسد. تا زمانی که آن را مطابق الزامات کیفیت صاحب وب سایت باشد تمام متن باید مدام بازنگری شود. در واقع، حتی برندگان جایزه پولیتزر نیز در نوشته خود بازنگری دارند.

بازبینی شامل بررسی محتوای مناسب، تایید املا و دستور زبان، بررسی استایل، و بازبینی مراجع است. چند ترفند برای بازبینی وجود دار. به عنوان مثال، خواندن متن از انتها به ابتدا یک روش موثر برای پیدا کردن غلط املایی است. یک ترفند دیگر خواندن متن با صدای بلند است. با خواندن آن با صدای بلند، میتوانید عبارات نامناسب را بهبود بخشید. ترفند سوم این است که متن را برای چند ساعت یا حتی یک شب در سایت قرار بدهید تا بازخورد از خوانندگان خود بگیرید زیرا در یک متن اغلب دیدهای تازه بیشتر اجازه خواهد داد که مصحح اشتباهات بیشتری را به پیدا کند. اگر قسمتی از متن را حذف میکنید، به خصوص بخش بزرگی از آن را، توصیه می شود که این اطلاعات را در یک فایل جداگانه ذخیره کنید کسی هرگز نمی داند شاید زمانی این قطعه حذف شده از متن برای نوشتن مقاله ای در آینده مفید باشد.

مرحله۵ | غلط گیری:
در نهایت، متن نوشته شده یک تجدید نظر نهایی یا غلط گیری می شود.
در اینجا هر جزئیات برای آخرین بار است که چک میشود پس باید دو برابر دقت نمود.
شخصی که نقش ویرایشگر را ایفا می کند و لزوما نباید کسی که متن را نوشته است، باشد حتی دید تازه این شخص اغلب می تواند مفید هم باشد. همچنین متن می تواند توسط چند نفر غلط گیری شود.

تهیه و ترجمه توسط دیارا وب

منبع: visualscope


شنبه 25 ژوئن, 2016 2:16 pm
مشخصات شخصی
مشاهده پست های قبلی:  نمایش بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ یک پست ] 

افراد آنلاین

کاربران حاضر در این تالار: - و 3 مهمان


شما نمی توانید در این تالار موضوع جدید باز کنید
شما نمی توانید در این تالار به موضوع ها پاسخ دهید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را ویرایش کنید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را حذف کنید
شما نمی توانید در این تالار ضمیمه ارسال کنید

جستجو برای:
پرش به:  
cron
استفاده و نقل از مباحث سایت، فقط با ذکر منبع و لینک سایت میکرورایانه مجاز است.
Copyright © 2006 - 2010 MicroRayaneh - Powered by phpBB © phpBB Group
Valid CSS2 Valid XHTML 1.0
طراحی سایت : میکرو رایانه