تالار گفتگوی میکرو رایانه - مشاهده موضوع - توصیه هایی برای دارندگان پرینتر رنگی
مشاهده پست های بی پاسخ | مشاهده موضوعهای فعال تاریخ امروز پنجشنبه 21 مارس, 2019 6:58 amپاسخ به موضوع  [ 2 پست ] 
 توصیه هایی برای دارندگان پرینتر رنگی 
نویسنده پیام
آواتار کاربر

عضو: یکشنبه 16 مارس, 2008 6:17 pm
پست ها: 81
پست توصیه هایی برای دارندگان پرینتر رنگی
در صورتی که شما پرینتر رنگی دارید اکیدأ به شما پیشنهاد میکنیم این 5 نکته اساسی و مهم را مطالعه کنید چرا که در صورتی که به این 5 ترفند اهمیت دهید و به آنها عمل کنید عمر پرینتر و جوهر آن را تضمین خواهید کرد.

مشکل خطوط اضافی در عکس چاپ شده

مشكل:
عكسی را چاپ كرده‌ايد ولی می‌بينيد كه در آن خطوط اضافی ديده می‌شوند. اين خطوط از كجا آمده‌اند و چگونه از بين می‌روند؟

راه حل:
در هنگام چاپ و عكس بيشترين تعداد سوزن‌های جوهرافشان به كار گرفته می‌شوند. اگر همه آنها درست نباشند، حاصل سريعا مشهود خواهد بود كه چشم سريعا به آنها پی خواهد بود. اين مشكل وقتی بيشتر خواهد شد كه به جای برگه معمولی از برگه‌های مخصوص عكس كه چند لايه بوده و جوهر به صورت كنترل شده به آنها وارد می‌شود، استفاده كنيد. ايجاد خطوط اضافی را به روش زير می‌توانيد از بين ببريد:

قبل از چاپ عكس، تستی از سوزن‌های جوهرافشان بر روی كاغذ معمولی به عمل آوريد. برای اين منظور می‌توانيد توسط گزينه‌های زير اقدام كنيد:

Controlpanel->Printers and Faxes->Properties->General->Print Test page

به برگه تستی چاپ شده نگاهی بياندازيد، اگر خطوط دارای حفره‌هايی بودند، مجبوريد كه سوزنهای جوهرافشان را پاك كنيد و سپس دوباره تست كنيد. "البته فراموش نكنيد كه تمام اينكارها را قبل از تست كردن بر روی برگه چاپی مخصوص عكس كه گران می‌باشد انجام دهيد".


با وجود پاك كردن سوزن‌ها هنوز كيفيت چاپ بد است. چكار بايد كرد؟

مشكل:
از پرينتر جوهری خود تنها گاهی وقت‌ها استفاده می‌كنيد. متاسفانه هنگام استفاده چنان كيفيت بدی به شما می‌دهد كه حتی نمی‌توانيد، متوجه چيزی بر روی صفحه چاپ شده شويد. مطمئنا بخاطر مخزن‌های خالی از جوهر نمی‌باشد چرا كه آنها را امتحان كرده‌ايد.

راه حل:
در آن دسته از چاپگرهای جوهری كه مغزی و هد چاپگر يك قسمت واحد را تشكيل می‌دهند، مشكل خشك شدن جوهر در هد چاپگر در حالتی كه از دستگاه زياد استفاده نشود، ديده می‌شود.

اگر ميزان كثيفی سوزن‌های چاپگر از يك حد مخصوص گذشته باشد، ديگر حتی با پاك كردن سوزن‌ها نيز كاری از دست شما ساخته نيست. در بهترين حالت، كارتريج مورد نظر را از دستگاه خارج كرده و هد چاپگر را با دستمال تميز و خيسی پاك كنيد. برای خيس كردن دستمال از آب معدنی استفاده كنيد، چرا كه مواد درون آب لوله می‌توانند دوباره باعث گرفتگی سوزن‌ها شوند. اگر اين كار هم به شما كمك نكرد، با مسئوليت خودتان می‌توانيد كمی خشن‌تر پيش برويد:

دستكاری و پاكسازی درونی با مواد پاك كننده شيشه يا نگه داشتن هد چاپگر در آب گرم.

سوزن‌های جوهرافشان به علت گرما خود را كمی باز كرده و جوهر خشك شده نيز از بين می‌رود.


هد چاپگر را شخصا پاك كنيد:

مشكل:
فرض كنيم كه در چاپگر شما كارتريج و هد چاپگر از هم جدا می‌باشند و به جز آن هم اجازه بيرون آوردن هد از چاپگر به شما داده نمی‌شود. بسيار كثيف شده است و می‌خواهيد آنرا تميز كنيد. اما به سوزن‌ها دسترسی نداريد.

راه حل:
بعضی از هدهای چاپگر‌ها مثلا در گروه Epson-Stylus در دستگاه به صورت پايدار نصب شده‌اند و پيشنهاد هم نمی‌كنيم آنها را باز كنيد. اما باز هم راهی برای تميز كردن هد از همه كثيفيها وجود دارد. ولی قبل از آن بايد از حالتی كه در آن ايستاده است خارج شود، چرا كه در غير اينصورت هيچ امكان حركتی برای آن نخواهد بود. برای باز كردن اين قفل، پرينتر را روشن كرده و به محض خارج شدن هد پرينتر از مكان ايستاده خود، پرينتر را از برق بكشيد. اكنون ديگر هد چاپگر قابل تكان دادن است.

اكنون دستمال تميز و خيسی را زير هد كشيده و با يك دست آن را محكم نگه داشته و با دست ديگر هد را به جهات مختلف حركت دهيد. اگر وقت داشتيد مكان اوليه در پرينتر كه هد را از آنجا برداشتيد، نيزتميز كنيد. بنا به تجربه ما، در اين مكان نيز بخشی از جوهرهای خشك شده كه با گردو خاك نيز مخطوط شده است وجود دارند.

هنگامی كه همه چيز را تميز كرديد، سيم برق را به پريز وصل كنيد. چاپگر دوباره روشن می‌شود برای اطمينان می‌توانيد برگه‌ای را بصورت تست چاپ كنيد.

اگر بيش از حد با جوهر اقتصادی رفتار كنيد، برايتان گران تمام می‌شود:


چهارشنبه 16 آوریل, 2008 9:47 am
مشخصات شخصی
آواتار کاربر

عضو: یکشنبه 16 مارس, 2008 6:17 pm
پست ها: 81
پست Re: توصیه هایی برای دارندگان پرینتر رنگی
مشكل:
وقت تميز كردن هد چاپگر را نداشته و به اين علت مجبور به خريدن فشنگ‌های جديد شده‌ايد. البته با اينكه هنوز هم جوهر در كارتريج قديمی شما وجود داشته است. می‌خواهيد مانع از تكرار اين موضوع شويد.

راه حل:
كمتر صرفه‌جويی كرده و بيشتر چاپ كنيد تا بتوانيد در جوهر صرفه‌جويی كنيد. كمی عجيب به نظر می‌رسد اما درست است.

دليل:
كسی كه كم چاپ می‌كند، به احتمال زياد به جوهر بيشتری نياز خواهد داشت چرا كه با هر بار پاك كردن هد و سوزنها، مقداری جوهر نيز تلف می‌شود.

اگر جوهر از زمان چاپ قبلی در سوزن‌های جوهرافشان خشك شده باشد، حتی ممكن است كه احتياج به چند بار پاك كردن باشد تا بتوانيد كيفيت مطلوب را در چاپ خود ببينيد.

ناگفته نماند كه چاپگرهای جوهری در حقيقت صرفه‌جو نيستند. بلكه جوهر زيادی را هم مصرف می‌كنند تا بتوانند سوزن‌ها را دوباره خالی كنند. شما در صورتی كه مرتبا از پرينتر خود استفاده كنيد، مانع از اين عمل می‌شويد. حتی چاپ صفحاتی از اينترنت نيز كافی می‌باشد، خوبی اين صفحات اين است كه با توجه به وجود عكس و متن، تركيب عالی برای تميز نگهداشتن سوزن‌ها خواهيد داشت.

مسير عبور هد چاپگر:

مشكل:
شما از چاپ پرينتر خود راضی نيستيد. حروف كشيده شده به نظر می‌رسند، عكس‌ها ظرافت مورد نظر را ندارند و خطوط بسيار كثيفند.

راه حل:
اگر چنين چيزهايی برای شما مهم می‌باشند، در بيشتر وقت‌ها مسير گذاری هد چاپگر به شما كمك می‌كند. بنا به مدل پرينتری كه استفاده می‌كنيد در گزينه‌های زير مراجعه كنيد:

Control panel->Printers and Faxes->Properties->General

بيشتر مدل‌ها احتياج به چند برگ كاغذ A4 برای اين كار دارند. برای مثال مدل Epson Stylus C86 چهار صفحه A4 را احتياج خواهد داشت تا عمل alignment را انجام دهد. برگه‌ها هم بدون هيچ مشكلی هم در رو و هم در پشت به چاپ می‌رسند . اين كار باعث صرفه‌جويی در مصرف كاغذ می‌شود.


چهارشنبه 16 آوریل, 2008 9:49 am
مشخصات شخصی
مشاهده پست های قبلی:  نمایش بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 2 پست ] 

افراد آنلاین

کاربران حاضر در این تالار: - و 2 مهمان


شما نمی توانید در این تالار موضوع جدید باز کنید
شما نمی توانید در این تالار به موضوع ها پاسخ دهید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را ویرایش کنید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را حذف کنید
شما نمی توانید در این تالار ضمیمه ارسال کنید

جستجو برای:
پرش به:  
cron
استفاده و نقل از مباحث سایت، فقط با ذکر منبع و لینک سایت میکرورایانه مجاز است.
Copyright © 2006 - 2010 MicroRayaneh - Powered by phpBB © phpBB Group
Valid CSS2 Valid XHTML 1.0
طراحی سایت : میکرو رایانه