مشاهده پست های بی پاسخ | مشاهده موضوعهای فعال تاریخ امروز پنجشنبه 23 نوامبر, 2017 9:10 am

پاسخ به موضوع  [ 6 پست ]  برو به صفحه 1, 2  بعدی
 نکات مهم در ارتباط با درجه حرارت cpu سی پی یو 
نویسنده پیام

عضو: سه شنبه 03 ژوئن, 2008 9:28 pm
آدرس: تهران
پست نکات مهم در ارتباط با درجه حرارت cpu سی پی یو
سلام.خواهش می کنم یکی جواب منو سریع و درست بده.سی پی یو من INTEL CELERON 2.8GH.دمای معمولی 49 یا 50 و در حالت کارکرد بالا نهایت تا 60 می رسه.زیاده یا نه؟چه کار کنم؟سرعت فنم هم از 2800 تا 3300 دور در دقیقه با توجه به دما تغییر میکنه.ممنون.

شنبه 19 جولای, 2008 2:39 am
مشخصات شخصی YIM WWW
آواتار کاربر

عضو: چهارشنبه 23 آوریل, 2008 7:49 am
پست Re: حرارت سی پی یو
نکات مهم در ارتباط با درجه حرارت cpu :

- بر روی مادربرد و در زیر سی پی یو سنسوری وجود دارد که درجه حرارت تقریبی cpu را براورد کرده و به سیستم اطلاع می دهد و به وسیله نرم افزارهای مونیتورکننده درجه حرارات کامپیوتر از جمله برنامه بایاس (بایوس = BIOS ) در بسیاری از سیستم ها قابل مشاهده است.

- درجه حرارتی که سیتم نشان می دهد تقریبی است چون سنسور از cpu فاصله دارد به منظور تصحیح ان معمولا به درجه حرارت اندازه گیری شده واقعی چند واحد اضافه می شود ولی شما فرض کنید که درجه حرارت نمایش داده شده همواره از درجه حرارت واقعی سی پی یو کمتر است!
مثلا اگر درجه حرارت واقعی cpu مادربرد 95 درجه باشد درجه نشان داده شده 90 درجه سانتیگراد است!

- اورکلاک کردن باعث بهم خوردن نظم حرارتی سی پی یو می شود

- قرار دادن کامپیوتر در محیط گرم مانند کنار شوفاژ و بخاری یا مقابل آفتاب باعث صدمه دیدن آن می وشود.

- به منظور جلوگیری از سوختن cpu کنترل اینتراپت ( وقفه ) غیر قابل پوشش ( NMI ) به این امر اختصاص داده شده و اگر درجه حرارت cpu از حد مجاز بالاتر برود کامپیوتر شما به طور اتوماتیک خاموش خواهد شد

- برای تشخیص حداکثر درجه حرارت قابل تحمل سی پی یو خودتان باید به دفترچه سی پی یو و سایت سازنده آن مراجعه نمایید.

- من این نکات را برای تاپیک آموزش سخت افزار کامپیوتر که در همین تالار میکرورایانه می نویسم آماده کرده بودم حالا که شما سوال کردید در همین جا نوشتم. از سوال شما یک نکته قابل استخراج است که فعلا فن سی پی یو شما سالم است چون سرعت و دور ان مناسب است پس اگر شرایط شما مناسب بود درجه حرارت سی پی یو شما (مدل CELERON ) حداکثر حدود 40 درجه سلسیوس باقی می ماند . پس تنها نتیجه ایی که من می گیرم اینکه اتصال مناسب بین هیت سینک و cpu وجود ندارد و یه به عبارت دیگر بین cpu و heatsink فاصله وجود دارد این فاصله ممکن است از نامناسب بودن اهرمهای سوکت تا ایراد داشتن خود هیت سینک باشد اگر هیت سینک شما دو تکه باشد (مسی و آلومینیومی ) احتمال عدم اتصال مناسب بین قسمت مسی با سی پی یو وجود دارد اگر موفق به رفع مشکل نشدید باید هیت سینک را تعویض کنید در بازار هیت سینک با فن یک جا فروخته می شود حتما توع مرغوب تهیه کنید.

- اخرین نکته اینکه هر قدر درجه حرارت قابل تحمل سی پی یو بالاتر باشد ان سی پی یو بهتر است! (از سایت سازنده قابل استخراج است)

- جدول درجه حرارت های مجاز سی پی یو سلرون:
ضمیمه:
celeron.JPG

برای مشاهده تصاویر و دانلود فایل های ضمیمه ، لازم است در سایت ثبت نام کرده و با نام کاربری خود وارد شوید. در حال حاضر ثبت نام در سایت رایگان است.

شنبه 19 جولای, 2008 9:15 am
مشخصات شخصی

عضو: سه شنبه 03 ژوئن, 2008 9:28 pm
آدرس: تهران
خیلی ممنون.ولی هم هیدسینکم سالمه.هم سه چهار هفته پیش من به همین خاطر خمیر سیلیکون خریدم و زدم.نه زیاده و نه کم.دیگه نمیدونم چه کار کنم.راهنمایی کنی ممنون میشم... ::sad:: ::sad:: ::sad:: ::sad:: ::sad::

چهارشنبه 23 جولای, 2008 10:07 pm
مشخصات شخصی YIM WWW
آواتار کاربر

عضو: چهارشنبه 23 آوریل, 2008 7:49 am
نقل قول:
... تنها نتیجه ایی که من می گیرم اینکه اتصال مناسب بین هیت سینک و cpu وجود ندارد و یه به عبارت دیگر بین cpu و heatsink فاصله وجود دارد این فاصله ممکن است از نامناسب بودن اهرمهای سوکت تا ایراد داشتن خود هیت سینک باشد ...

خاموش جان مطمئن باش ایراد از همینه که من نوشتم تا حالا کلی با این مساله برخورد کردم. خیلی از خنک کننده ها یا هیت سینکهای heatsink چینی که تو بازار است جکش خوب عمل نمیکنه و اتصال خوب نیست باید پک هیت سینک و فن باهم عوض بشه.
خمیر سیلیکون هم برای بالا بردن کیفیت اتصاله یعنی برای پرکردن فواصل میکروسکپیه فاصله هیت سینک شما از سی پی یو بیشتر از این حرفهاست ولی به ظاهر معلوم نیست چسب سیلیکون زیاد زدن باعث نتیجه برعکس میشه
توصیه من اینه که پک هیت سینک و فن اصل اینتل یا به اصطلاح اوریجینال بخر

شنبه 26 جولای, 2008 11:15 am
مشخصات شخصی

عضو: سه شنبه 08 دسامبر, 2009 8:47 am
پست Re: نکات مهم در ارتباط با درجه حرارت cpu سی پی یو
با سلام
دوست عزیز من هم همین cpu رو دارم و مشکل گرماش رو همیشه داشتم !!!
تنها راهش اینه که یه فن توپ براش بگیری که چندان هم نمی ارزه !!! یا اینکه یه ارتقا کلی بدی !!!

چهارشنبه 16 دسامبر, 2009 1:29 pm
مشخصات شخصی
مشاهده پست های قبلی:  نمایش بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6 پست ]  برو به صفحه 1, 2  بعدی

افراد آنلاین

کاربران حاضر در این تالار: Yahoo [Bot] و 15 مهمان

شما نمی توانید در این تالار موضوع جدید باز کنید
شما نمی توانید در این تالار به موضوع ها پاسخ دهید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را ویرایش کنید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را حذف کنید
شما نمی توانید در این تالار ضمیمه ارسال کنید

جستجو برای:
پرش به:  
استفاده و نقل از مباحث سایت، فقط با ذکر منبع و لینک سایت میکرورایانه مجاز است.
Copyright © 2006 - 2010 MicroRayaneh - Powered by phpBB © phpBB Group
Valid CSS2 Valid XHTML 1.0
طراحی سایت : میکرو رایانه