تالار گفتگوی میکرو رایانه - مشاهده موضوع - تشریح معماری نسل جدید پردازنده های Amd
مشاهده پست های بی پاسخ | مشاهده موضوعهای فعال تاریخ امروز شنبه 16 فوریه, 2019 11:35 pmپاسخ به موضوع  [ 2 پست ] 
 تشریح معماری نسل جدید پردازنده های Amd 
نویسنده پیام

عضو: پنجشنبه 27 دسامبر, 2007 1:48 pm
پست ها: 1
پست تشریح معماری نسل جدید پردازنده های Amd
تشریح معماری نسل جدید پردازنده هایAMD

AMD با عرضه نسخه دوهسته ای پردازنده های مذكور گام بزرگی در زمینه تولید پردازنده های سریع تر برداشته است. اما در این پردازنده ها نیز از همان معماری پردازنده های تك هسته ای استفاده شده است

پس از موفقیت پردازنده های Athlon ۶۴ و Opteron بسیاری از كارشناسان و علاقمندان دنیای ریزپردازنده ها در انتظار معرفی نسل جدید پردازنده های شركت AMD هستند. AMD با عرضه نسخه دوهسته ای پردازنده های مذكور گام بزرگی در زمینه تولید پردازنده های سریعتر برداشته است.

اما در این پردازنده ها نیز از همان معماری پردازنده های تك هسته ای استفاده شده است. با این وجود <فیل هستر> به عنوان یكی از مدیران ارشد AMD، به نوعی برخی از ویژگیهای معماری آینده پردازندههای این شركت را بیان كرده است كه ماحصل آن را در نوشتار حاضر می خوانید

از زمانی كه اینتل معماری ریزپردازنده های نسل جدید خود را چند ماه پیش در كنفرانس IDF ارائه كرد، تاكنون به طور غیرمعمولی ساكت مانده است. AMD براین باور است كه لازم نیست آنها در مورد یك معماری جدید صحبت كنند. زیرا اینتل تنها سعی دارد خود را به معماری فعلی AMD برساند.

با این حال، از نظر ما مسئله به این صورت است: AMD در حال حاضر مزیت آشكاری دارد و به دلایل متعدد، جایگاه آن در بازار چندان تغییری نكرده است. اینتل می تواند با یك محصول رقابتی تر، كار را برایAMD بسیار دشوارتر كند، كه به عقیده ما حتی دلیل محكم تری است كه AMD بهترین گام خود را به جلو بردارد

بدون توجه به آنچه كه AMD به نظر ما باید انجام دهد، حقیقت این است كه ما چیز زیادی از آنچه آنها قصد دارند انجام دهند، حتی پیش از IDF، نشنیده ایم. با فیل هستر، مدیرارشد جدید تكنولوژی درAMD صحبت كنیم.

فیل مقدمه مختصری را درباره معماری آینده ریزپردازنده های AMD بیان كرد، كه توجه ما را جلب نمود.

زیرا قول داد به پرسشهای ما كه مدت زیادی آنها را در ذهن داشتیم، پاسخ دهد. خود مقدمه، بیشتر یك پرسش و پاسخ بود تا یك اشاره كلی به برنامه های AMD برای مقابله با جدیدترین محصولات اینتل. با اینحال، تنها اطلاعات مشخص و عینی ای كه ما به دست آوردیم، جدولی بود كه نشان دهنده معماری فعلی AMD است.یعنی، آنچه كه به زودی خواهد آمد و آنچه در آینده شاهد آن خواهیم بود.

توجه داشته باشید كه ستون "اكنون" كمی از آنچه به زودی خواهد آمد را در بر دارد كه عمدتاً پشتیبانی ازDDR ۲ می باشد. همانطور كه قبلاً هم اشاره كرده ایم، پشتیبانی از DDR۲ از سال آینده و برای Athlon ۶۴ آغاز خواهد شد، دسكتاپ و Socket F (پین۱۲۰۷) برای سرورها. توجه كنید كه با وجود شباهت سوكتM۲ و سوكت K۸ اولیه، M۲ با Opteron های فعلی و Athlon ۶۴ های قدیمی از لحاظ پین ها سازگار نخواهد بود.
ستون "آینده نزدیك" به ویژگیهایی اشاره دارد كه ممكن است از دوازده ماه آینده رفته رفته ظاهر شوند. اما به وضوح آیتم هایی مانند DDR ۳ در سال آینده عرضه نخواهند شد.

هر دو ستون "آینده نزدیك" و "اهداف آینده" توسعه مجموعه دستورالعملهای AMD ۶۴ را فهرست كرده اند كه در معماریهای AMD ارائه خواهند شد. ایده موجود در توسعه های MD۶۴ ISA بهبود عملكرد در برنامه های كاربردی خاص است. بسیار شبیه آنچه SSE۲، SSE و SSE۳ در گذشته انجام داده اند

جای تعجب نیست كه صحبت از معماری چندهسته ای در ردیف بعدی قرار دارد. هر چند سیستمهای دسكتاپ تا آینده قابل پیش بینی غالباً دو هسته*ای باقی خواهند ماند. AMD اغلب از یك Opteron چهار هسته ای صحبت كرده است و ما انتظار داریم اولین نمونه های آن را قطعاً در زمان آمدن پردازنده های نانومتری مشاهده كنیم. هر چندAMD از اظهار نظر در مورد این كه آیا ما یك Opteron چهارهسته ای نانومتری را نیز خواهیم دید یا نه، خودداری كرده است.

AMD قصد دارد در سال آینده حقیقتاً مقیاس پذیری معماری Opteron خود را با فراهم كردن پلتفرم هایی با پشتیبانی از پیكر بندی های حداكثر ۳۲ سوكتی به نمایش بگذارد كه واقعاً مقیاس پذیری معماری AMD Direct Connect را نشان می دهد. پشتیبانی از مجازی سازی ، موضوع متداول دیگری برای معماری های در حال ظهور AMD است. اما این امر هم چندان تعجب آور نیست.

هنگامی كه فیل هستر به اهداف آینده معماری AMD اشاره می كرد، تنها مثالی كه برای توسعه FPU در AMD ۶۴ آورد، ایده معرفی توسعه هایی بود كه به رندركردن سه بعدی شتاب مي دهند.

بیشتر روی مدل های كاربردی مانند رندرینگ سه بعدی متمركز خواهند بود هستر با اشاره به استفاده از توسعه های معماری AMD ۶۴ ، بیان كرد كه ممكن است طراحی های آینده چندهسته ای بتوانند با هسته های همه منظوره، تقریباً مانند سخت افزارهای ویژه رفتار كنند.

اما او از اظهار نظر در مورد استفاده از سخت افزارهای ویژه مشابه SPE موجود در پردازنده های Cell، در ریزپردازنده های آینده AMD، خودداری كرد.

ما تا حدودی با نظر هستر درباره این موضوع موافقیم زیرا او از یك دیدگاه بسیار نرم افزاری این پرسش را پاسخ داد. نرم افزارها درحال حاضر نیازمند سخت افزار ویژه نیستند، بلكه به هسته های همه منظوره با كارایی بالا نیاز دارند كه به طور بالقوه برخی دستورالعمل های ویژه برنامه های كاربردی را نیز داشته باشند

بدیهی است همچنان كه ریزپردازنده های AMD سریع تر، قدرتمندتر و گسترده تر می شوند اتصالات سریعتر ( HyperTransport ۴.۰ ) و گذرگاه های حافظه سریع تر ( DDR۴/FBD۲) نیز لازمند.

هستر مجدداً بر تصمیم AMD برای تولید یك معماری ریزپردازنده ویژه كامپیوترهای موبایل در آینده تأكید كرد. یعنی همان كاری كه اینتل با Pentium M انجام داد. AMD به احتمال زیاد هنوز سال ها با یك محصول قابل عرضه فاصله دارد. اما تیمهای طراحی در حال حاضر در مرحله تعریف ویژگیهای پروژه قرار دارند.

بنابراین با آنكه امروزه Turion ۶۴ چیزی جز یك Athlon ۶۴ تغییر نام یافته و با یك پروسه تولید اصلاح شده نیست، اما پشتیبانی مستمری از Turion ۶۴برای تبدیل شدن آن به یك محصول بسیار متفاوت تر از مدل دسكتاپ آن وجود دارد.

ما همچنین از عقیده فیل در مورد محدود كننده های ولتاژ مبتنی بر CMOS درون پردازنده، مشابه آنچه اینتل چند ماه پیش در IDF به نمایش گذاشت، سوال كردیم.

با كمال تعجب دیدیم كه فیل آن را بسیار گران قیمت توصیف كرد و گفت كه تخصص مورد نیاز برای تولید محدود كننده های ولتاژ در CMOS بسیار متفاوت از دانش تولید ریزپردازنده است و به همین دلیل كار خیلی آسانی نیست.

بنابراین، گرچه فیل هستر به طور كامل آنرا به عنوان یك گزینه رد نكرد، ولی برخلاف اینتل خود را نسبت به آن شیفته و علاقمند نشان نداد. اینتل پیشاپیش در IDF استدلال هستر در این مورد را رد كرد. با این گفته كه وقتی بتوان محدودكننده ولتاژ را در سیلیكون قرار داد، می توان با تولید انبوه آن و مقیاس پذیری مرتبط با قانون مور، هزینه ها را كاهش داد.

با آن كه دیدن ایده هایی از مسیر آینده AMD خوشایند بود، هستر در مورد جزئیات چیز زیادی به ما ارائه نكرد. ما چنین احساس كردیم كه او از ارائه بسیاری از اطلاعات خودداری میكند. یعنی همان كاری كه در موارد زیادی عادت AMD بوده است. از سوی دیگر، محصولات AMD بسیار رقابتی هستند، و ریز معماری نسل جدید اینتل تا نیمه دوم سال آینده عرضه نخواهد شد. این مدت، زمان زیادی است تا AMD روی موفقیت معماری های Athlon ۶۴ و Opteron تكیه كند و حتی فرصت بیش از اندازه ای است تا AMD در مورد آن چه خواهد آمد، اطلاعات دقیق تری به ما بدهد.

در واقع آن چه ما متوجه شدیم این است كه: به استثنای برخی بروزرسانی های جزئی و انتقال به DDR۲، ریز معماری Athlon ۶۴ در تمام سال ۲۰۰۵ بدون تغییر مانده است.
---------------------------------
( شهره شادمهر ) ::rose::


پنجشنبه 27 دسامبر, 2007 1:56 pm
مشخصات شخصی
آواتار کاربر

عضو: چهارشنبه 28 نوامبر, 2007 12:29 am
پست ها: 14
آدرس: تهران
پست همه چيز درباره AMD
::doc:: همه چيز درباره AMD

AMD سعي مي كند كه عملكرد را با حركت پذيري ادغام كند و از پردازنده هاي جديد براي نوتبوك هاي سبك و باريك بكار برد. شركت fujitsu نوت بوك هايي را ارائه مي دهد كه از پردازنده جديدموبايل Athlon كه از برق كمتري استفاده مي كند. كاليفرنيا 17/ March, 2004 AMD امروز اعلام كرد كه سري جديدپردازندة موبايل كه مصرف برق كمتري دارند در نوت بوكهاي سبك خود بكار مي گيرد. و بدين طريق به ارائه كيفيت فوق العاده در پردازش و مصرف كم انرژي و موجب مي گردد و نيز مي توانند از راه حل هاي نيز براي كاربران استفاده كنند. AMD سعي مي كند كه با استفاده از فن آوري يشرفته در اختيار كاربران خود قرار بدهد. اين مطلب را Merty seyer معاون بخش ريز پردازنده هاي AMD عنوان كرده است. با پردازنده هاي كم مصرف ما سازندگان كامپيوتر مي توانند عملكرد بالاتري بدست بياورند. در بازار آمريكاي شمالي، فوجيتسو اعلام كرده است كه نوت بوك هاي 52000 خود را به روز خواهد كرد و مدل هاي جديد براساس پردازنده هاي AMD Athlon و پردزنده 2100 خواهد بود. كاربران ما از عملكرد فوق العاده بالا را با قابليت جابجا پذيري فوق العاده همراه با مشتري پسند بودن كاميوترهاي 52000 تجربه خواهند كرد. اين مطلب را معاون بخش مارتيك نوجيستر كامپيوتر اعلام كرده است. AMD موفقيت تيم Ferrari را تبريك گفت: شوماخر و باريكلو بترتيب عناوين اول و دوم را در اولين مسابقه فصل بدست آوردند. ملبورن، استراليا- March 7 , 2004 تيم فراري كه توسط شركت AMD حمايت مي شود يك ركورد تازه اي كه آن شش بار قهرماني در مسابقات اتومبيلراني فرمول يك بار برنده شدن در مسابقات اتومبيلراني در ملبورن استراليا تبريك گفت. هم تيمي شوماخر، باريكلو در اين مسابقه دوم شد تا اينكه قدرت تمام و كامل تيم فراري در آغاز سال 2004 برهمگان معلوم شود. هنر و استعداد اين دو راننده را نبايستي كه دست كم گرفته شود، اما برد اين دو تحت تاثير كار تيمي مي باشد و هر دو راننده بعد از مسابقه اعلام كردند كه اين يك تيم بي نظير است و از اينكه قسمتي از اين تيم هستند بسيار مفتخر هستند. ماشين توليد شده بسيار فوق العاده است و ما خودمان نيز همديگر را براي رسيدن به اهداف بالاتر ترغيب مي كنيم.
AMD افتخار مي كند كه قسمتي از اين تيم موفق باشد و سعي مي كند با تلاش و وقف بيشتر سعي مي كند كه موانع تكنيكي را به نحو احسن برطرف كنند. نيروي پيش برنده در موفقيت در اين رابطه در بكار گيري از فن آوري پيشرفته AMD مي باشد. AMD تيم فراري را با در اختيار گذاشتن كامپيوترهاي شخصي كه با پردازنده هاي workstetion هايي كه با پردازنده AMD Athlon64,AMD Opteron,AMD Athlon64FXكمك ميكند. Henri Richard به گفته مدير مسئول فروش و بازاريابي نتايج امروز يك مثال كامل از كار تيمي مي باشد و از اينكه جزيي از اين تيم هستم بسيار خرسند و مفتخر هستم. AMD و Ferrari هر دو نظر يكساني درارتباط با پيشرفت و تكامل دارند و يا اينكه فراري در بالاترين سطح كاري خود قرار دارد باز هم سعي مي كند از ما راه حل هاي بهتر در جهت تكامل كار خود از ما بخواهد . در AMD ما براساس نيازهاي مشتريان خودمان انجام فعاليت مي كنيم و اين امر بسيار عالي است كه فراري از AMD در جهت بر طرف كردن نيازهاي فني خود استفاده مي كند. و ما سعي مي كنيم كه همواره خودمان را به سمت تكامل بكشانيم. شب قبل از برنده شدن مسابقه شوماخر و باريكلو در جلسه خبري حضور يافتند و از اينكه AMD حمايت خود را تا 2006 ادامه داده است اظهار خوشحالي كردند. AMD يكي از كليدي ترين حمايت كنندگان Ferrari است كه حمايت خود را از اين شركت تا 2006 تمديد كرده است در اين جلسة خبري بهمراه دو رانندة فراري، Jean todt رئيس، مدير فني Rage Brown رئيس طراحان Rory Byrne و طراح موتور Paole Martinelli حضور داشتند.

خلاصه اي در مورد پردازندة AMD Athlon 64FX : پردازندة AMD Athlon 64FX بهترين دارنة موجود در دنياي كامپيوتر است. نگاه كلي به پردازنده AMD Athlon64FX : پردزندة AMD Athlon 64FX داراي فرآوري هايي پردازنده ها مي باشد و موجب مي شود كه يك عملكرد بسيار بالا و بي جهت در پردازش بوجود بياورد. پردازندة AMD Athlon 64FX با فن آوري AMD 64FX كار مي كمند، اين فن آوري جديد همانند انقلابي در صنعت مي باشد كه قادر است برنامه هاي را با حداكثر كارايي و سرعت اجرا كند در حاليكه قادر است با نسل جديد نرم افزارهاي نيز كار كند. AMD 64 موجب متلاشي كردن موانع موجود بر سر راه نرم افزارهاي پيشرفته كه نياز به فن آوري AMD 64 دارند مي شود و نيز موجب مي شود كه پردازنده كارآيي چشميگري داشته باشد. افراد مشتاق به قدرت زياد، افراد علاقمند به بازي هاي كامپيوتري مي توانند از پتانسيل كامل فن آوري AMD 64 استفاده كنند در ضمن اينكه مي توانند از كار با نرم افزارهاي 32 bit نيز لذت ببرند. فن آوري برتر: پردازنده AMD 64 تنها پردازنده اي است كه قابليت سازگاري با windows 64 bit را دارا مي باشد و پيشرفته ترين پردازنده موجود در دنيا مي باشد. و داراي تعدادي ويژگي خاص مي باشد ساختار AMD 64 موجب دو برابر شدن تعداد ثبات هاي عمومي و SSE/ SSE2 براي عملكرد بهتر مي شود و موجب پردازش بصورت Multimedia با فن آوري 3Dnow professional و SSE2 مي گردد. فن آوري Hyper transport موجب افزايش عملكرد كلي سيستم مي شود و اين كار را از طريق كاهش گلوگاههاي I/O ، افزايش پهناي باند سيستم كاهش تاخير سيستم انجام مي دهد.
يك كنترل گر حافظه تلفيقي DDR همراه با يك حافظه DDR استاندارد موجب بوجود آمدن پهناي تا 6.4 GB در ثانيه ميگردد و موجب كاهش قابل ملاحظه‌اي در تاخير حافظه مي گردد و نيز باعث عملكرد براي اكثر برنامه ها مي شود. پردازنده AMD Athlon 64 FX موجب تقويت بزرگترين cache موجود در صنعت كامپيوتر و نيز موجب عملكرد بالا cache در حافظه سيستم هاي كامپيوترهاي شخصي مي شود را موجب افزايش عملكرد و كارآيي براي بسياري از برنامه ها مي گردد و مخصوصاً برنامه هاي عظيم و فشرده تغير در نحوة پردازش: پردازندة AMD Athlon 64 FX براي سخت ترين نرم افزارهاي براي كامپيوترهاي شخصي طراحي شده است و موجب شده است كه توانايي هاي كامپيوتر امروزي به سطح جديدي از عملكرد و پتانسيل پردازش برسد. اجراي بازي ها: بازي كامپيوتري كه براي AMD 64 طراحي شده است مي تواند تعداد زيادي از حافظه را براي مشخصه هاي مختلف ، حالت هاي لغت از حروف در اختيار داشته باشد. حافظه بزرگ فيزيكي و حافظه هوشمند جهت مديريت پردازنده AMD Athlon 64 FX تا بتواند عملكرد عالي داشته باشد و نيز بتواند به سطح جديدي از كيف يت اجراي بازي داشته باشد. بازي هاي كامپيوتري بصورت multi-palyer و سه بعدي هستند مي توانند با كيفيت عالي و با جزئيات بسيار دقيق و متحير كننده به ميزان بسيار زيادي رشد كنند. توسعه بازي هاي كامپيوتري و تغييرات آنها AMD 64 ظرفيت حافظه زيادي ارائه مي دهد و ساير تغييرات و بهبودهايي كه در ساختار جهت افزايش سرعت و افزايش سرعت ترجمه كردن، توسعه حالت هاي مختلف 3D مديريت اموال مي گردد. اين روند كه در جهت راضي كردن كاربران مي باشد مي تواند باعث شود كه تكنولوژي براي بازي سازان كامپيوتري بوجود بيايد و بازي هاي جديد بوجود بايد. بازيهايي كه بصورت multi playerو نرم افزارهايpeer to peer كه با يك seyer مركزي كار مي كنند مي توانند كاربران زيادتر را در محيط هاي فيزيكي بزرگتري جا بدهند.
با پردازنده AMD Athlon 64 قدرت cpu بيشتري براي همگون سازي اتصالات شبكه در دسترس خواهد بود. Digital content creation : برنامه هاي AMD 64 مي توانند حافظه فيزيكي زيادتري داشته باشند و از پردازش 64 bit بيشتري جهت اداره كردن تصويرهاي بزرگ محتويات صوتي و تصويري پيچيده را اداره كنند. با استفاده فن آوري AMD 64 مي توان بسياري از كارهاي فني و تخصصي را بر روي كامپيوترهاي desktop انجام داد نظير برنامه هاي طراحي، برنامه‌هاي فني و مهندسي، برنامه هاي همگون سازي و برنامه هاي علمي.

خلاصه اي در مورد پردازندة AMD Athlon 64
گام اساسي در جهت تكامل پردازش گرهاي شخصي با معرفي پردازندة AMD Athlon برداشته شده است. نگاه كلي بر روي پردازندة AMD Athlon 64 پردازندة AMD Athlon 64 اولين پردازنده اي است كه سازگاري پردازش 64 bit را دارد. AMD Athlon با فن آوري AMD 64 كار مي كند، كه اين فن آوري انقلابي در صنعت كامپيوتر مي باشدو قادر است كه برنامه هاي 32 bit را با حداكثر سرعت اجرا كند در حاليكه قابليت كاركرد بسيار بالا با برنامه هاي 64 bit نسل بعدي را نيز دارد. سيستم عامل هاي پيشرفته 64 براي AMD 64 توسط Turbo Linux , SUSE, Read Hat , Microsoft، معرفي شده اند و اين نرم افزارهاي فقط بر روي پردازنده هايي كه قابليت پردازش bit 64 دارند كار مي كند. با معرفي پردازندة AMD, AMD Athlon 64 براي كاربران اين امكان را مي دهد كه نيازهاي محاسبات خودرا با سرعت بالا انجام دهند، بعنوان اولين پردازنده كامپيوتر شخصي كه قابليت كاركردن با فن آوري AMD 64 را دارد. پردازنده AMD Athlon 64 موجب بوجود آمدن عملكرد بالا برروي نرم افزارهاي امروزي مي باشد و آمادگي كامل براي پردازش با برنامه هاي 64 bit آينده را نيز خواهد داشت. با اين فن آوري كاربران مي توانند با توانايي هاي محاسباتي 64 bit آينده داشته باشند به اين ترتيب به راحتي مي توانند با برنامه هاي كنوني سازگاري داشته باشند و فرآيند انتقال از پردازش 32 به 64 bit را نيز راحت تر انجام دهند. عملكرد و كارآيي بالا بر روي نرم افزارهاي امروزي: انقلابي كه در ساختار پردازندة AMD Athlon 64 بوجود آمده است موجب مي شود كه عملكرد بسيار بالا برود و موجب شودكه ميزان پردازش بالا برود و موجب شود كه يك كارايي ديجيتال بسيار بيشتري داشته باشيم. موجب فن آوري موجبHyper Transport افزايش عملكرد بالاتر مي گردد و اينكار را با حذف كارگاههاي I/O افزايش پهناي باند سيستم و كاهش تاخير در سيستم را موجب مي گردد. تلفيقي حافظه داشته DDR دسترسي سريعتر به حافظه باشيم كه اين كار را از طريق دسترسي سريع و مستقيم پردازنده به حافظه ي اصلي ميسر مي سازد. در نتيجه، مصرف كنندگان نهايي مي توانند به سرعت برنامه ها را اجرا كنند و برنامه هاي چند رسانه اي را نيز به راحتي اجرا كنند.
فن آوري 3D Now! وسازگاري با SSE2 كه روي پردازندة AMD Athlon 64 وجود دارد راه كارهاي زيادي را براي اجراي برنامه هاي چندين رساته اي فراهم مي آورد و كارآيي فوق العاده اي براي نرم افزارهاي Video , Audio و برنامه هاي عكاسي بوجود مي آورد وبراي عملكرد غالب و برتر بر روي انيترنت پردازندة AMD Athlon 64 موجب تركيب دسترسي سريع به حافظه و اتصالات I/O جهت اينكه كاملاً مطمئن شويم كه كاربران نهايي بتوانند از مزاياي اتصالات broad band براي استفاده در برنامه هاي صوتي، تصويري، و بازي هاي كامپيوتري online استفاده كنند. آمادگي براي آينده 64 bit: اين پردازنده يعني Athlon 64 براي افرادي طراحي شده است كه دوست دارند در فن آوري پيش گام باشند و نيز براي كساني كه به كامپيوترهاي خود جهت سرگرم شدن، مطلع بودن و اتصال داشتن نياز دارند. سيستم هايي كه بر اساس AMD Athlon 64 كار مي كنند قادر هستند كه كارآيي بالاتر بوجود بياورند و نيازهاي برنامه هاي سرگرم كننده و امروزي و آينده را نيز برطرف كنند. با فن آوري AMD 64 پردازندة AMD Athlon 64 قادر است كه كاملاً با نرم افزارهاي امروزي سازگار باشد در حاليكه انتقال از پردازش 32 به 64 را نيز به راحتي ميسر مي سازد او مي تواند اين دو برنامه را بطور همزمان با شفافيت و كارايي بالا برروي يك platfrom اجرا كنند. فن آوري AMD 64 تجربه هاي پردازش cinematic و توانايي هاي جديدي را بوجود مي آورد. بعلاوه موجب افزايش عملكرد نيز مي گردد. AMD 64 به كاربران اجازه مي دهد كه از ابداعات جديد نظير real- time encryption ، بازي هاي Life- Like ، جلوه هاي گرافيكي با كيفيت بالا و ويرايش هاي audio و video استفاده كنند. با داشتن يك كامپيوتر شخصي كه پردازندة برتر دارد ازسرمايه خود حفاظت كنيد. پردازندة AMD Athlon پيشرفته ترين پردازنده كامپيوترهاي شخصي مي باشند. فن آوري هاي بكارگرفته شده در اين پردازنده عبارتند از :  فن آوري AMD 64 كه باعث دوبرابر كردن تعداد ثبات هاي پردازنده مي شود كه باعث افزايش آدرس پذيري حافظه به ميزان باور نكردني مي شود.  بهبود دستورات مولتي مديا و حمايت از فن آوري SSE2 , 3d Now  استفاده از 1600 MHz bus كه از فن آوري Hyper Transport و استفاده از پهناي باند مه پهناي پردازنده به سيستم مي باشد.  يك كنترل گر تلفيقي حافظه با پهناي باندبه ميزان و سازگاري با PC 3200 ، PC 2190 ,PC 2700 يا PC 1600 DDR SD RAM  بيشترين ميزان Cache در روي Die كامپيوتر به ميزان 1 Mg حافظه L2) كه جهت سريعتر كردن دسترسي حافظه و كاهش كلوگاهاي نيز موجب مي گردد.  اجراي برنامه هاي 32-bit به نرم افزارهاي كامپيوترهاي شخصي امروزي اين توانايي را مي دهد كه كارايي فوق العاده اي داشته باشد در حاليكه انتقال به 64 را به راحتي ميسر مي سازد. تركيب اين ابداعات موجب مي شود كه براي كاربران عملكرد بالايي داشته باشند و انعطاف پذيري بالايي را نيز داشته باشند. كاربران مي توانند كارايي بالايي در برنامه هاي امروزي داشته باشند وبدون اينكه نياز به تغيير يا تعويض سخت افزاي داشته باشيم با نرم افزارهاي نسل بعدي كار كنيم. براي مصرف كنندگان تجاري، باعث افزايش طول عمر سيستم مي شود و انتقال ساده فن آوري را ميسر مي سازد و كاهش هزينه مالكيت را نيز موجب مي گردد. خريد با اطمينان: پردازندة AMD Athlon 64 تنها پردازنده اي X86 است كه توانايي كاركردن بالاتر از حد خود نيز دارد. پردازندة AMD Athlon 64 قابليت سازگاري windows XP و ده ها هزار برنامه هاي ديگر كه افراد در سرتاسر جهان هر روز از آن استفاده مي كنند اين پردازنده حدود 100 جايزه بين المللي بدست آورده است. پردازنده AMD Athlon 64 به سطح جديدي از پردازش دست يافته كه اين امر را از طريق توانايي در پردازش 64 bit بدست آورده است. AMD در سال 1969 تاسيس گرديده است و بيش از 640 ميليون پردازنده كامپيوتر شخصي به سرتاسر دنيا ارسال كرده است كاربران مي توانند به سازگاري و انعطاف پذيري پردازنده هاي AMD Athlon 64 اعتماد كنند. و پردازنده هايي كه توسط اين شركت توليد مي شوند تحت آزمايشات زيادي را قرار مي گيرندتا اينكه كاملاً از سازگاري آنها با 2000, windows NT, windows ME, win 98, Microsoft windows XP همچنين Linux و ساير سيستم عامل هاي ديگر نيز مطمئن گردند. AMD با مايكروسافت و ساير شركت ها همكاري نزديك دارد. تا بتواند سازگاري بيشتري بين پردازنده ها (سخت افزار) و نرم افزار بوجود بياورند و به اين ترتيب باعث استفاده بهينه از فن آوري AMD 64 شوند، AMD مقادير زيادي بودجه صرف توسعه وتحقيق درجهت افزايش كيفيت و عملكرد محصولات خود مي كند. واحد تحقيق , توسعه و بازاريابي آلبالو كامپيوتر

چرا AMD Athlon 64
• به چه دلايلي از AMD Athlon 64 استفاده كنيم
• به كاربران خود اين امگان را ميدهد كه زمان كمتري صرف مقابله با ويرسها كنيم. حمايت كردن از كامپيوترها بر عليه بعضي از ويروسهاي خاص نظير MS Blaster و Slammer .
• AMD Athlon 64 را انتخاب كنيد تا يك سيستم حفاظت شده عليه ويروسها داشته باشيد, از طريق Win XP SPS2 كه در نيمه دوم سال 2004 وارد بازار ميشود.
• لذت استفاده از كامپيوتر با صداي كم و مصرف پايين برق.
• AMD Athlon 64 را انتخاب كنيد كه در اين پردازنده از فن آوري cool’n’quiet استفاده شده است.
• سيستمي بسازيد كه موجب كاهش گلوگاهها شود و موجب افزايش پهناي باند داده ها شود يا اينكه بتوانيد به راحتي و بهتر چندين برنامه را اجرا كرده و بتوانيد تجربه فوق العاده از اجراي برنامه هاي چند رسانه اي داشته باشيد.
• AMD Athlon 64 را انتخاب كنيد زيرا در اين پردازنده از فن آوري Hyper Transport استفاده شده است.
• باعث كاهش تاخير در حافظه و بهبود عملكرد مخصوصا در برنامه هايي كه نياز به حافظه زياد دارند, نظير بازيهاي 3-بعدي و برنامه هاي رسانه اي digital ميشود.
• AMD Athlon 64 را انتخاب كنيد كه از حافظه كنترل كننده تلفيقي DDR استفاده ميكنند.
• باعث افزايش عملكرد در بسياري از برنامه ها مخصوصا برنامه هايي نظير برنامه هاي رسانه اي digital و ذخيره سازي حجم زيادي حافظه ميشود.
• AMD Athlon 64 را انتخاب كنيد كه داراي مقدار بالايي از حافظه Cash ميباشد.
• براي ويرايش وتركيب كردن و رمزگشايي فايلهاي صوتي و تصويري با كيفيت عالي و در زمان كوتاه.
• AMD Athlon 64 را انتخاب كنيد كه از فن آوري 3D now و دستورات SSE استفاده مي كند.

_________________
این روزها با هرکه دوست می شویم،
احساس می کنیم آنقدر دوست بوده ایم که دیگر وقت خیانت است!!


یکشنبه 09 مارس, 2008 11:38 pm
مشخصات شخصی WWW
مشاهده پست های قبلی:  نمایش بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 2 پست ] 

افراد آنلاین

کاربران حاضر در این تالار: - و 3 مهمان


شما نمی توانید در این تالار موضوع جدید باز کنید
شما نمی توانید در این تالار به موضوع ها پاسخ دهید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را ویرایش کنید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را حذف کنید
شما نمی توانید در این تالار ضمیمه ارسال کنید

جستجو برای:
پرش به:  
cron
استفاده و نقل از مباحث سایت، فقط با ذکر منبع و لینک سایت میکرورایانه مجاز است.
Copyright © 2006 - 2010 MicroRayaneh - Powered by phpBB © phpBB Group
Valid CSS2 Valid XHTML 1.0
طراحی سایت : میکرو رایانه