تالار گفتگوی میکرو رایانه - مشاهده موضوع - USB-Stick چيست؟
مشاهده پست های بی پاسخ | مشاهده موضوعهای فعال تاریخ امروز شنبه 20 آوریل, 2019 6:29 amپاسخ به موضوع  [ 5 پست ] 
 USB-Stick چيست؟ 
نویسنده پیام

عضو: پنجشنبه 29 می, 2008 10:27 pm
پست ها: 5
پست USB-Stick چيست؟
آيا USB-Stickها كالاهای يكبار مصرفند؟ آيا ارزانترين بهترين هم هست؟ بيشتر می‌توان گفت كه نه، چرا كه هم بيش از حد گران و هم ارزشمند هم بدردنخور و هم عالی، امروزه همه گونه USB-Stick پيدا می‌شود.
USB-Stick‌ها در مقايسه با حافظه‌های اپتيكی و مغناطيسی بسيار بهتر و مقاومترند. از لحاظ امنيت اطلاعاتی نيز بايد گفت كه بنا به گفته‌های سازندگان، اطلاعات بر روی يك USB-Stick تا 10 سال بدون هيچ مشكلی خواهد ماند و در مقابل عمل‌های مغناطيسی نيز ايمن خواهند بود.
گرچه اين مسئله بسيار جالب است اما اگر USB-Stick خود را گم كنيد، اطلاعات شما امنيتی نخواهند داشت پس يا بايد تنها فايل‌هايی را بر روی USB-Stick خود قرار دهيد كه محرمانه نباشند و يا بايد به فايل‌ها و يا USB-Stick خود رمز عبوری بدهيد. در جدول پايين شما شاهد USB-Stickهايی خواهيد بود كه آزمايش شده‌اند: ما 10 عدد از USB-Stickها، مدل‌های U3 و همچنين دسته‌ای با و بدون نرم‌افزارها را آزمايش كرديم. در اين مقاله اطلاعاتی در مورد قيمت، ميزان حافظه سرعت واقعی هر مدل و ... را به دست خواهيد آورد.
ادامه......
بهترين ارتباط ميان حافظه و قيمت را 4 مدل عرضه می‌كنند:
مطمئنا هر چقدر كه حافظه يك USB-Stick بيشتر باشد، قيمت آن نيز بالاتر است. مدل‌های 512 مگابايتی اكنون در بازار با قيمت 10 يورو عرضه می‌شوند. 4 گيگابايتی‌ها از 35 يورو وجود دارند، 8 گيگابايتی ها حدودا 100 يورو می‌باشند. هم اكنون بالاترين حافظه موجود در بازار 16 گيگابايت می‌باشد كه قيمتی برابر با 320 يورو بايد برای آن پرداخت شود.
اگر ارتباط بين حافظه و قيمت را درست حساب كنيد به سرعت خواهيد فهميد كه يك مدل 4 گيگابايتی فعلا مناسب‌تر از بقيه می‌باشد چرا كه برای مثال USB-Stick مدل PConkey از Pearl كه دارای 4 گيگابايت نيز می‌باشد، در محاسبه، هر مگابيتش ، 0,9 سنت خواهد شد. در برابر اين قيمت، مدل‌های يك و دو گيگابايتی بين 2 تا 3 سنت می‌باشد. مدل‌های 512 مگابايتی هر مگابايتشان برابر 5 سنت می‌باشد.


جمعه 30 می, 2008 10:25 pm
مشخصات شخصی

عضو: پنجشنبه 29 می, 2008 10:27 pm
پست ها: 5
پست ادامه USB-Stick بخش دوم
بهترين ارتباط ميان حافظه و قيمت را 4 مدل عرضه می‌كنند:
مطمئنا هر چقدر كه حافظه يك USB-Stick بيشتر باشد، قيمت آن نيز بالاتر است. مدل‌های 512 مگابايتی اكنون در بازار با قيمت 10 يورو عرضه می‌شوند. 4 گيگابايتی‌ها از 35 يورو وجود دارند، 8 گيگابايتی ها حدودا 100 يورو می‌باشند. هم اكنون بالاترين حافظه موجود در بازار 16 گيگابايت می‌باشد كه قيمتی برابر با 320 يورو بايد برای آن پرداخت شود.
اگر ارتباط بين حافظه و قيمت را درست حساب كنيد به سرعت خواهيد فهميد كه يك مدل 4 گيگابايتی فعلا مناسب‌تر از بقيه می‌باشد چرا كه برای مثال USB-Stick مدل PConkey از Pearl كه دارای 4 گيگابايت نيز می‌باشد، در محاسبه، هر مگابيتش ، 0,9 سنت خواهد شد. در برابر اين قيمت، مدل‌های يك و دو گيگابايتی بين 2 تا 3 سنت می‌باشد. مدل‌های 512 مگابايتی هر مگابايتشان برابر 5 سنت می‌باشد.(رجوع كنيدشكل 2)
ارتباط حافظه و قيمت مربوط به هر كدام از مدل‌های آزمايش شده را در جدول اول پيدا می‌كنيد. توجه داشته باشيد كه اين قيمتهای ارائه شده قيمت‌های گفته شده توسط سازنده نمی‌باشد بلكه قيمت‌های گرفته شده از فروشنده‌های اينترنتی و فروشگاه‌های معتبر شهری می‌باشد. در مورد ميزان حافظه نيز هر كدام از مدل‌های نام برده شده در اين آزمايش، اندازه‌گيری و امتحان شده‌اند.
ميزان حافظه واقعی موجود در USB-Stick‌ها:
اگر به دنبال خريد يك USB-Stick هستيد، فكر نكنيد كه حافظه نوشته شده بر روی جعبه واقعا ميزان حافظه موجود است چرا كه سازندگان به خاطر راحتی بيشتر هر 1000 مگابايت را يك گيگابايت محاسبه می‌كنند و نه هر 1024 مگابايت را. همين كار در ابتدا عمل انحرافی برابر با 2,34% را دارا می‌باشد. كار ديگر اين است كه سازندگان حافظه خام را اعلام می‌كنند در صورتی كه قبل از استفاده بايد حافظه يك بار فرمت شود و بنا به سيستم عامل باز هم كمی از فضا اشغال می‌گردد. پس می‌توان گفت كه در كل بايد با 5 تا 7 درصد كمبود حافظه نصب به آنچه كه در روی جعبه نوشته شده است، حساب كرد.
يكی از مسائل قابل بحث ديگر اين است كه ما نيز در جدول‌ها و داده‌های مربوط به ارتباط قيمت و حافظه ميزان حافظه باقی مانده پس از فرمت را حساب كرده‌ايم. اين محاسبه توسط يك Tempotest -Benchmark انجام می‌شود كه در كنار سرعت، ميزان حافظه را نيز محاسبه می‌كند.
سرعت: به نوشته های سازندگان اعتماد نكنيد.
اطلاعات مربوط به سرعت كه بر روی جعبه نوشته شده نيز زياد قابل اعتماد نيست. البته اين نوشته‌ها كم نيستند. برای نمونه گفته می‌شود كه انتقال اطلاعات تا 480 مگابايت در ثانيه يعنی 60 مگابايت در ثانيه ممكن می‌باشد. اينگونه مطالب را كاملا فراموش كنيد. اين مطالب درستند اما آن چيزی نيستند كه شما انتظارش را داريد و يا سرعت واقعی نيستند كه با آن‌ مواجه خواهيد شد بلكه اين سرعتها از پهنای باند ارتباطی USB-2.0 Hi-Speed يعنی سرعت پرت گرفته می‌شوند.(رجوع كنيدشكل3)


برای مشاهده تصاویر و دانلود فایل های ضمیمه ، لازم است در سایت ثبت نام کرده و با نام کاربری خود وارد شوید. در حال حاضر ثبت نام در سایت رایگان است.


جمعه 30 می, 2008 10:33 pm
مشخصات شخصی

عضو: پنجشنبه 29 می, 2008 10:27 pm
پست ها: 5
پست ادامه USB-Stick بخش سوم
اگر جايی اطلاعاتی در مورد سرعت به MB/s پيدا كرديد. بيشتر اوقات داده حدودی می‌باشد كه نشان می‌دهد USB-Stick انتخابی از چه نوع و كلاسی است. تنها بعضی اوقات اطلاعات درست می‌باشد و يا حتی از واقعيت كمی پايين‌تر است. مثلا در مورد مدل Transcend Jelflash 10 كه دارای چهار گيگابايت می‌باشد، بر روی جعبه نوشته شده كه دستگاه قدرت خواندن اطلاعاتش از 10 تا 12 MB/s بوده و در هنگام ثبت نيز تا سرعتی معادل 8MB/s می‌تواند بيايد. اما در تستی كه انجام شد در هر دو حالت تا سرعت 12,5MB/s رسيد.
البته فراموش نشود كه اين يك استثنا است و هميشه اينقدر خوش‌شانسي وجود ندارد. مثلا مدل PNY در روی جعبه خود حرف از سرعت خواندنی برابر با 29MB/s می‌زند اما در تست از 24MB/s بيشتر نمی‌شود. و يا USB-Stick های مدل Sharkoon كه در نوشته‌هايشان 5MB/s است ولی در حقيقت نصف اين سرعت را هم ندارند.
از لحاظ سرعت داده 3 بخش وجود دارد:
اولی آن دسته‌اند كه بسيار راحتند، دومی در كلاس ميانی قرار دارند و سومی برای مبتديان هستند. (رجوع كنيد شكل4)
آن دسته كه متعلق به مبتديان می‌باشند، ارزان قيمتند. در مورد كلاس ميانی و آن دسته كه عاليند زياد تفاوتی از لحاظ قيمت وجود ندارد، لذا بايد از روی همين تست‌ها متوجه شويد كه چه مدل بهتر و سريعتر است.
همين مسائل در مورد زمان دسترسی نيز صدق می‌كند:
هنگامی كه از USB استفاده می‌كنيد در مرحله اول بايد توجه كنيد دستگاه شما با چه سرعتی كار می‌كند چرا كه در اين ميان به تعداد دفعات زيادی احتياج خواهيد داشت كه دستگاه دسترسی پيدا كنيد.
مسئله سرعت تبادل و انتقال اطلاعات در زمان كپی كردن فايل‌های پر حجم مهم خواهد بود.
از لحاظ خواندن بيشتر كانديداها نتايج خوبی را به جايی گذاشتند و تنها مدل A-Data بود كه جايی برای ايراد گرفتن به جای گذاشت.
قابل توجه است كه حدودا تمامی Stickها از Ready Boost مربوط به ويندوز ويستا پشتيبانی كردند.(رجوع كنيد شكل 5)
اگر می‌خواهيد از برنامه‌های كاربردی مانند Spurlos Surfen و يا شتاب دهنده Windows Vista Readyboost استفاده كنيد، بايد به فكر يك USB-Stick باشيد كه دارای زمان دسترسی كوتاهی در هنگام ثبت باشد.
(در جدول شكل 6) به اطلاعاتی در اين مورد خواهيد رسيد. اين سرعت توسط يك برنامه Benchmark اندازه‌گيری شده است. در اينجا نيز تفاوتهای چشم‌گيری ميان مدل‌های ارزان قيمت و گران قابل مشاهده است.


برای مشاهده تصاویر و دانلود فایل های ضمیمه ، لازم است در سایت ثبت نام کرده و با نام کاربری خود وارد شوید. در حال حاضر ثبت نام در سایت رایگان است.


جمعه 30 می, 2008 11:27 pm
مشخصات شخصی

عضو: پنجشنبه 29 می, 2008 10:27 pm
پست ها: 5
پست ادامه USB-Stick بخش چهارم
3 عدد از بهترين USB-Stickها در يك نگاه:
نه تنها سرعت و ارتباط بين MB و قيمت مهم می‌باشد بلكه مسائلی مانند مصرف برق، نرم‌افزار، راحتی كار، سرويس و ... نيز قابل بررسی و حائز اهميت می‌باشند. سه عدد از بهترين USB-Stickها را در اينجا به شما معرفی می‌كنيم.Sandisk Cruzer Titanium 1GB
اين حافظه قابل انتقال در ساختمانی آهنی و محكم به بازار ارائه می‌شود. راه ارتباطی USB با كامپيوتر در خود ساختمان USB پنهان می‌شود. و از اين راه در مقابل بسياری از فشارها در امان می‌ماند. البته در مقابل گرد و خاك و مايعات هيچ دستگاهی در امان نيست.
هنگامی كه اين U3-Stick را برای اولين بار به كامپيوتر متصل كنيد به صورت خودكار U3-Launchpad خود را نصب می‌كند. در اينجا می‌توان كاربردهای U3 را سازماندهی كرد. اين سازماندهی توسط گزينه‌های مختلفی مانند manage programs، add programs از لحاظ اطلاعاتی نيز گزينه‌هايی برای شما وجود خواهد داشت: Show U3-drive , Setting and status, U3- drive info
از لحاظ امنيتی می‌تواند توسط گزينه Active Security كارهايی را انجام دهيد. با انتخاب اين گزينه USB-Stick شما برنامه كاربردی U3 بنام Signupshield passwords را به شما ارائه می‌كند.
اين برنامه يك password manager برای سايت‌های وبی می‌باشد كه با FireFox و اينترنت اكسپلورر كار می‌كنند. توسط نرم‌افزار Cruzersync U3 Edition می‌توانيد برای مثال اطلاعات شخصی برنامه ميل Outlook و همچنين هر پوشه‌ای كه بخواهيد را با USB-Stick خود تطبيق دهيد.
Avast!Antivirus يك Mobile Virus scanner می‌باشد كه می‌تواند USB-Stick يا كامپيوتر شما را جستجو كند اين عمل به صورت قبلی ظريف و در هر پوشه‌ای انجام می‌گيرد.
نرم‌افزار Skype كه يك Voice Over IP Software می‌باشد نيز از قبل نصب شده است و تنها با چند مرحله كاملا قابل استفاده می‌باشد.
سرعت: با سرعت داده‌ای برابر با 12,2 و 12,0 در هنگام خواندن و نوشتن می‌توان به راحتی با دستگاه كار كرد. اما در كل زمان دسترسی كوتاه كه از 1,0 تا 30,2 ميلی ثانيه می‌باشد. دستگاه U3-Stick را برای هر كاری قدرتمند و آماده می‌سازد.
چكيده: می‌توان گفت كه يك دستگاه U3-USB-Stick ارزان قيمت، مناسب با تجهيزاتی خوب و در حد متعادل هم پرسرعت همراه با بخش ارتباطی پنهان موجود در ساختمان برای كامپيوتر است.
اين مطالب ادامه دارد.........


برای مشاهده تصاویر و دانلود فایل های ضمیمه ، لازم است در سایت ثبت نام کرده و با نام کاربری خود وارد شوید. در حال حاضر ثبت نام در سایت رایگان است.


جمعه 30 می, 2008 11:33 pm
مشخصات شخصی

عضو: پنجشنبه 29 می, 2008 10:27 pm
پست ها: 5
پست ادامه USB-Stick
TakeMS MEM- Drive 4GB:
كلاهك موجود در اين دستگاه حالت قابل چرخش داشته و گرچه در مقابل آب و يا گرد و خاك محافظی به شمار نمی‌آيد اما از لحاظ تاثيرات مكانيكی موثر حساب می‌شود. عمل Update كردن نرم‌افزارهای اين دستگاه به راحتی انجام می‌گيرد. نرم‌افزار موجود در اين دستگاه كه نام Carry it Easy را دارا است، عملكردهای زيادی را در خود جای داده است.
عملكرد Spurlos Surfe، Internet favorites كه در صورت فعال كردنش تمامی كوكی‌ها و عكسها و اطلاعات لازم برای ساخت يك صفحه اينترنتی نه در حافظه كامپيوتر بلكه در USB-Stick ذخيره می‌شوند. با Outlook Express می‌توانيد كپی‌هايی از ميل‌ها، تنظيمات و اخبار و ... را بر روی USB-Stick ذخيره كنيد.
data Synchronization برای اين وجود دارد كه بتوانيد پوشه‌های مختلف موجود در USB-Stick و كامپيوتر را با هم مطابقت دهيد اين عملكرد در هر دو مسير امكان‌پذير می‌باشد.
توسط Security Setting می‌توانيد رمزهای عبوری را مشخص كنيد و حتی بيشتر اطلاعات را تحت پوشش امنيتی قرار دهيد. البته توجه داشته باشيد كه حداقل 6 مگابايت بايد بدون حفاظ و پوشش باقی بماند چرا كه اين ميزان فضای لازم برای فايل Carry-it-Easy می‌باشد. فايلی را هم هميشه بدون رمز بگذاريد تا اگر كسی دستگاه شما را پيدا كرد از روی آن اطلاعاتی برای ارتباط با شما به دست آورد.
توسط گزينه USB-Stick lost & found تصميم می‌گيريد كه در HTML از شما چه اطلاعاتی باقی بماند.
سرعت: از لحاظ سرعت بايد گفت كه قدرت بالايی در اين دستگاه وجود ندارد و اعداد 7,2 و 2,4MB/s برای نوشتن و خواندن كمی گول زننده می‌باشند. زمان دسترسی نيز تعريف زيادی ندارد و بين 1,7 و 136,4 ميلی‌ثانيه « نوشتن و خواندن» می‌باشد به همين علت هم كار با عملكرد Spurlos Surfe زياد جالب نخواهد بود و درست شدن صفحات اينترنتی وقت زيادی از شما خواهند گرفت.
چكيده: اين USB-Stick كند بوده ولی از لحاظ نحوه كار بسيار آسان می‌باشد. از لحاظ ارتباط بين مگابايت و قيمت نيز می‌توان گفت كه حرف اول را می‌زند.
Freecom FM-10 Pro 2GB
قاب پلاستيكی اين دستگاه مشكی بوده و در مقابل آب غيرقابل نفوذ است. از لحاظ مقايسه نيز در قبال جلدهای پلاستيكی USBهای ديگر بسيار محكم‌تر می‌باشد. نرم‌افزار موجود در اين دستگاه Freecom Personal Media Suite نام داشته و عملكردهای بسياری را دارا می‌باشد:
Secure Compress محتوای پوشه‌ها را فشرده كرده و آنها را تنظيم می‌كند. Freecom Sync تطابقی ميان پوشه‌های موجود در كامپيوتر و USB انجام داده و دارای عملكرد Backup و ابزاری برای restore نيز می‌باشد.
Autorun: در اينجا می‌توانيد نام آن دسته از پوشه‌ها و فايل‌هايی را بدهيد كه می‌خواهيد هنگام وصل شدن USB-Stick به صورت خودكار باز شوند. نرم‌افزار بعدی موجود نام Lockngo را داشته و در حقيقت يك ابزار امنيتی می‌باشد. اين ابزار به صورت خودكار كار نكرده بلكه برای قفل كردن و يا آزاد كردن بايد به صورت دستی فعال شود.
اگر برای مثال يك USB-Stick محافظت نشده را بدون هيچ تغييری از كامپيوتر جدا كنيد، همانگونه به صورت محافظت نشده خواهد ماند.
سرعت: از لحاظ سرعت داده‌ها در خواندن و نوشتن كه معادل 25,6 و 17,1 مگابايت در ثانيه می‌باشد و همچنين زمان كوتاه دسترسی در ثبت و خواندن كه برابر 1,0 و 32,0 ميلی‌ثانيه می‌باشد، اين USB-Stick هم در بهترين سكو‌ها قرار دارد.
چكيده: بسيار محكم، غيرقابل نفوذ در برابر آب، نرم‌افزار خوب امنيتی و سرعت بالا.

- آیا واقعا یك USB-Stick می‌تواند كارآیی سیستم را بهتر كند؟
بله، این ویژگی در ویستا نام Readyboost را به خود گرفته است و خصوصا برای آن دسته از كامپیوترهایی طراحی شده است كه نمی‌شود در آنها بدون مشكل حافظه را توسعه داد. برای اینكه بتوان از USB-Stick در readboost استفاده كرد، باید USB-Stick حداقل ویژگی‌های زیر را داشته باشد:
- باید حداقل 256 مگابایت از حافظه آن خالی باشد
- سرعت انتقال داده‌ها باید در خواندن 2.5 مگابیت و در ثبت 1.5 مگابیت باشد
پس از وصل كردن این دستگاه پیغامی ظاهر می‌شود كه آیا برای ثبت یا خواندن فایل‌ها قرار است مورد استفاده قرار بگیرد و یا برای گسترش حافظه سیستم قرار است در نظر گرفته شود.


برای مشاهده تصاویر و دانلود فایل های ضمیمه ، لازم است در سایت ثبت نام کرده و با نام کاربری خود وارد شوید. در حال حاضر ثبت نام در سایت رایگان است.


دوشنبه 30 ژوئن, 2008 6:55 pm
مشخصات شخصی
مشاهده پست های قبلی:  نمایش بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 5 پست ] 

افراد آنلاین

کاربر حاضر در این تالار : - و 1 مهمان


شما نمی توانید در این تالار موضوع جدید باز کنید
شما نمی توانید در این تالار به موضوع ها پاسخ دهید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را ویرایش کنید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را حذف کنید
شما نمی توانید در این تالار ضمیمه ارسال کنید

جستجو برای:
پرش به:  
cron
استفاده و نقل از مباحث سایت، فقط با ذکر منبع و لینک سایت میکرورایانه مجاز است.
Copyright © 2006 - 2010 MicroRayaneh - Powered by phpBB © phpBB Group
Valid CSS2 Valid XHTML 1.0
طراحی سایت : میکرو رایانه