مباحث آموزشی ICDL در سایت

آشنایی با شگردها و روشهای رتبه بندی سایتها به وسیله موتورهای جستجو و طراحی سایت با در نظر گرفتن این روش ها باعث افزایش رتبه و رنکینگ سایت در موتورهای جستجو می شود. توضیحات بیشتر را در بخشهای ذیربط مطالعه فرمایید.

سایتها و حتی صفحات وب سایت ها یا وبلاگهایی که دارای رتبه و رنکینگ بالایی در موتور جستجوی گوگل هستند، در زمان سرچ کاربران جزء اولین پیشنهادهای گوگل ظاهر می شوند و بنابراین تعداد بازدیدکنندگان و مراجعان این سایتها بالاتر از مراجعات به وب سایتها یا وبلاگ هایی خواهد بود که رتبه و رنکینک سایت آنها کمتر و پایین تر است.

مقالات و مباحث برگزیده سایت:

تبلیغات

ساخت و طراحی سایت

تبلیغات در سایت

فهرست های مقالات

اکثریت بازدید کنندگان سایتها از طریق موتورهای جستجو به آنها دسترسی پیدا می کنند. به همین دلیل رتبه یک سایت در نزد موتورهای جستجوگر، اهمیت زیادی در دنیای وب و اینترنت دارد.

افزایش رتبه سایت

اگر کدهای یک سایت دارای خطا باشد از دید موتورهای جستجو در اولویت و اهمیت پایین تری نسبت به سایت های مشابه قرار می گیرد.

سایر مباحث سایت

تبلیغات

بورس کالا

سایت سهام و بورس

ریشه نام های بعضی از شرکت های کامپیوتری


Adobe:
نام رودخانه اي است كه از پشت منزل مؤسس آن؛ جان وارناك؛ عبور مي‌كند.

Apple :
ميوه مورد علاقه استيو جابز مؤسس و بنيانگذار شركت اپل، سيب بود و بنابراين اسم شركتش را نيز اپل (به معني سيب) گذاشت.

Cisco:
مخفف شده كلمه سان فرانسيسكو (San Francisco) است كه يكي از شهرهاي امريكا است.

Google :
گوگل در رياضيات نام عدد بزرگي است كه تشكيل شده از عدد يك با صد تا صفر جلوي آن. مؤسسين سايت و موتور جستجوي گوگل به شوخي ادعا مي‌كنند كه اين موتور جستجو مي‌تواند اين تعداد اطلاعات (يعني يك گوگل اطلاعات) را مورد پردازش قرار دهد.

Hotmail :
این سایت یکی از سرویس دهندگان پست الکترونیکی است. هنگامی که مدیر این سرویس می خواست نامی برای این سایت انتخاب کند، علاقمند بود تا نام انتخاب شده اولا مانند سایر سرویس دهندگان پست الکترونیک به کلمه mail ختم شود و در ثانی بر روی وب بودن ان نیز تاکید گردد. بنابراین حروف Hotmail را انتخاب کرد. در کلمه Hotmail حروف HTML به ترتیب پشت سر هم قرار گرفته اند.

HP :
این شرکت توسط دو نفر بنام هاي بيل هيولت و ديو پاكارد تأسيس شد. اين دو نفر براي اينكه شركت هيولد پاكارد يا پاكارد هيولت ناميده شود مجبور به استفاده از شير ـ خط شدند و نتيجه هيولد پاكارد از آب در آمد!

Intel :
از آنجايي كه اين شركت از بدو تأسيس با تأكيد روي ساخت مدارات مجتمع ايجاد شد نام آن را INTegrated Electronics يا به طور مختصر INTEL نهادند.

Lotus :
ميچ كاپور مؤسس شركت كه هندي الاصل بود از حالت لوتوس كه يك اصطلاح مديتيشن متعالي مي باشد براي نام گذاري شركتش استفاده كرد.

Mirosoft :
نام این شرکت در ابتدا به صورت Micro-Soft نوشته می شد ولی به مرور زمان به صورت فعلی در آمد. این کلمه مخفف کلمات MICROcomputer SOFTware است. دليل نامگذاري شركت به اين اسم نيز آن است كه بيل گيتس مؤسس شركت آن را با هدف نوشتن و توسعه نرم افزارهاي ميكرو كامپيوتر ها تأسيس كرد. در این مورد مقاله های متعددی درتالار گفتگوی سایت میکرو رایانه وجود دارد.

Motorola :
شركت موتورولا با هدف درست كردن بي سيم و راديوي خودرو كار خود را آغاز كرد. از آنجايي كه مشهورترين سازنده بي سيم و راديو هاي اتومبيل در آن زمان شركت victrola بود، موسس این شرکت؛ یعنی آقای پال کالوین نیز اسم شرکتش را موتورولا گذاشت تا علاوه بر داشتن مشابهت اسمی، کلمه موتور نیز به نوعی در اسم شرکتش وجود داشته باشد.

Oracle :
موسس شرکت اوراکل، یعنی لری الیسون و باب اوتس قبل از تاسیس شرکت روی پروژه ایی برای CIA کار می کردند. این پروژه که اوراکل نام داشت بنا بود تا با داشتن مقادیر زیادی اطلاعات بتواند جواب تمام سوال های پرسیده شده توسط اپراتور را با مراجعه به مخزن اطلاعات بدهد. اوراكل در اساطير يوناني الهه الهام است. اين دو نفر پس از پايان اين پروژه شركتي تأسيس كرده و آن را به همين اسم نام گذاري كردند.

Red Hat :
مؤسس شركت آقاي مارك اوينگ در دوران جواني از پدربزرگش كلاهي با نوارهاي قرمز و سفيد دريافت كرده بود ولي در دوران دانشگاه آن را گم كرد. زماني كه اولين نسخه اين سيستم عامل آماده شد مارك اوينگ آن را همراه با راهنماي كاربري نرم افزار در اختيار دوستان و هم دانشگاهيش قرار دارد. اولين جمله اين راهنماي كاربري «درخواست براي تحويل كلاه قرمز گم شده» بود!

Sony :
کلمه Sony از کلمه لاتین Sonus مشتق شده است. در این مورد مقاله ایی درتالار گفتگوی سایت میکرو رایانه وجود دارد.

SUN :
این شرکت توسط چهار تن از فارغ التحصیلان دانشگاه استانفورد تاسیس شد. SUN مخفف عبارت Stanford University Network می باشد.

Xerox :
کلمه Xer در زبان يوناني به معناي خشك است و اين براي تكنولوژي كپي كردن خشك به کار رفت. این روش در زماني كه كپي كردن به روش هاي فتوشيميايي انجام مي‌گرفت، فوق العاده حائز اهميت بود. در این مورد نیز مقاله هایی در سایت میکرو رایانه وجود دارد.

Yahoo :
اين كلمه براي اولين بار در كتاب سفرهاي گاليور مورد استفاده قرار گرفته و به معني شخصي است كه داراي ظاهر و رفتاري زننده است.
جري يانگ و ديويد فيلو نام سايتشان را Yahoo گذاشتند، چون فکر می کردند Yahoo هستند.تاریخ ویرایش مقاله: 24/2/1386


Valid CSS2 Valid XHTML 1.0
طراحی سایت : میکرو رایانه