مباحث آموزشی ICDL در سایت

آشنایی با شگردها و روشهای رتبه بندی سایتها به وسیله موتورهای جستجو و طراحی سایت با در نظر گرفتن این روش ها باعث افزایش رتبه و رنکینگ سایت در موتورهای جستجو می شود. توضیحات بیشتر را در بخشهای ذیربط مطالعه فرمایید.

سایتها و حتی صفحات وب سایت ها یا وبلاگهایی که دارای رتبه و رنکینگ بالایی در موتور جستجوی گوگل هستند، در زمان سرچ کاربران جزء اولین پیشنهادهای گوگل ظاهر می شوند و بنابراین تعداد بازدیدکنندگان و مراجعان این سایتها بالاتر از مراجعات به وب سایتها یا وبلاگ هایی خواهد بود که رتبه و رنکینک سایت آنها کمتر و پایین تر است.

مقالات و مباحث برگزیده سایت:

تبلیغات

ساخت و طراحی سایت

تبلیغات در سایت

فهرست های مقالات

اکثریت بازدید کنندگان سایتها از طریق موتورهای جستجو به آنها دسترسی پیدا می کنند. به همین دلیل رتبه یک سایت در نزد موتورهای جستجوگر، اهمیت زیادی در دنیای وب و اینترنت دارد.

افزایش رتبه سایت

اگر کدهای یک سایت دارای خطا باشد از دید موتورهای جستجو در اولویت و اهمیت پایین تری نسبت به سایت های مشابه قرار می گیرد.

سایر مباحث سایت

تبلیغات

بورس کالا

سایت سهام و بورس

حافظه پشته

گردآورنده و نویسنده : بهار یاوری
تدوین و آماده سازی : همکاران سایت میکرو رایانه

يك ويژگي مفيد كه در CPU اغلب كامپيوتر ها وجود دارد پشته است. پشته در واقع یک لیستی است با ویژگی اولين ورودي آخرين خروجي (LIFO). پس پشته يك محل ذخيره سازي است (مثل حافظه) كه اطلاعات را به نحوي ذخيره مي كند كه هميشه آخرين كميت ذخيره شده اولين كميت بازيابي شونده باشد. عمل يك پشته را مي توان با روي هم چيدن سيني ها مقايسه كرد. آخرين سيني در بالاي مجموعه سيني ها اولين سيني برداشته شده از آن خواهد بود.

سازمان پشته

در يك كامپيوتر ديجيتال، پشته اصولاً يك بخشی از حافظه است، به همراه ثبات آدرسي كه تنها مي تواند بشمارد. (پس از يك مقدار اوليه كه مي توان در آن وارد كرد) ثباتي كه آدرس پشته را نگهداري مي نمايد اشاره گر پشته (SP) ناميده مي شود، زيرا مقدار آن هميشه به آخرین كميت ذخیره شده در پشته اشاره مي كند.

بر خلاف پشته اي از سيني ها كه در آن خود سيني را مي توان خارج يا داخل پشته كرد، ثبات هاي فيزيكي پشته فقط همواره براي خواندن يا نوشتن در دسترس قرار دارند. در واقع كلمه است كه مي تواند در پشته درج يا حذف شود.

PUSH و POP

PUSH و POP دو عملی است که در پشته تعریف می شود و عبارتند از: درج (Push) کمیت يا حذف كميت (POP) در پشته. دراین مورد دربخش نرم افزار مباحث مفصلی در سایت میکرورایانه انجام شده است به فهرست مقالات سایت میکرورایانه مراجعه کنید. عمل درج داده را Push (فشار دادن يا هول دادن) ناميده اند زيرا این عمل را مي توان بصورت فشار دادن يك كميت جديد در بالاي آن تصور كرد. عمل حذف را POP (كشيدن يا برداشتن) گويند زيرا این عمل را مي توان به صورت حذف يك كميت از بالاي آن در نظر گرفت. البته باید در نظر داشت که عملا چيزي به داخل پشته فشار داده نمی شود و يا چیزی از كشيده نمي شود. اين اعمال با افزايش يا كاهش محتویات ثبات اشاره گر پشته، شبيه سازي مي گردند.

پارامترهای مورد نیاز برای تعریف پشته در هر پردازنده

برای تعریف پشته در هر پردازنده نیاز به سه پارامتر است. پارامتر اول و دوم برای تعیین ابتدا و انتهای پشته لازم است. فرض کنید قسمتی از حافظه در یک سیستم شامل پردازنده، به عنوان پشته تعریف گردد. لازم است آدرس شروع و خاتمه این قسمت از حافظه تعیین شود. البته یک آدرس شروع و طول ناحیه پشته هم تعیین کننده حدود پشته خواهد بود. و پارامتر سوم هم که برای تعریف پشته نیاز است، آدرس محلی است که آخرین کمیت در آنجا قرار داده شده است و اشاره گر پشته نامیده می شود.

فهرست مقالات مقدمه ایی بر ریز پردازنده ها


تاریخ ویرایش مقاله: 21/2/1386


Valid CSS2 Valid XHTML 1.0
طراحی سایت : میکرو رایانه