مباحث آموزشی ICDL در سایت

آشنایی با شگردها و روشهای رتبه بندی سایتها به وسیله موتورهای جستجو و طراحی سایت با در نظر گرفتن این روش ها باعث افزایش رتبه و رنکینگ سایت در موتورهای جستجو می شود. توضیحات بیشتر را در بخشهای ذیربط مطالعه فرمایید.

سایتها و حتی صفحات وب سایت ها یا وبلاگهایی که دارای رتبه و رنکینگ بالایی در موتور جستجوی گوگل هستند، در زمان سرچ کاربران جزء اولین پیشنهادهای گوگل ظاهر می شوند و بنابراین تعداد بازدیدکنندگان و مراجعان این سایتها بالاتر از مراجعات به وب سایتها یا وبلاگ هایی خواهد بود که رتبه و رنکینک سایت آنها کمتر و پایین تر است.

مقالات و مباحث برگزیده سایت:

تبلیغات

ساخت و طراحی سایت

تبلیغات در سایت

فهرست های مقالات

اکثریت بازدید کنندگان سایتها از طریق موتورهای جستجو به آنها دسترسی پیدا می کنند. به همین دلیل رتبه یک سایت در نزد موتورهای جستجوگر، اهمیت زیادی در دنیای وب و اینترنت دارد.

افزایش رتبه سایت

اگر کدهای یک سایت دارای خطا باشد از دید موتورهای جستجو در اولویت و اهمیت پایین تری نسبت به سایت های مشابه قرار می گیرد.

سایر مباحث سایت

تبلیغات

بورس کالا

سایت سهام و بورس

طراحی CISC و RISC


گردآورنده و نویسنده : بهار یاوری
تدوین و آماده سازی : همکاران سایت میکرو رایانه

عبارت CISC مخفف Complex Instruction Set Computer است. یعنی کامپیوترهای دارای مجموعه دستورالعمل های پیچیده. در این کامپیوتر ها، معمولاً دستور العمل های کامپیوتر، دستورات پیچیده ای هستند که قادر به انجام کارهای پیچیده ای هستند و بسیاری از این دستورات، دستورات چند سیکلی هستند.

در مقابل، RISC مخفف Reduced Instruction Set Computer است. در این کامپیوتر ها، معمولاً از دستورالعمل های ساده تری استفاده می شود که اکثر آنها، دستورات تک سیکلی هستند. به طوری که ممکن است یک دستورالعمل کامپیوتر CISC معادل چندین دستورالعمل کامپیوتر های RISC باشد. معمولاً کامپیوتر های RISC ساختار منظم تری دارند و به همین دلیل می توانند با فرکانس کلاک بالاتری کار کنند. در واقع مهم ترین دلیل که باعث شده است امروزه در طراحی ریزپردازنده های مختلف، استفاده از ساختار RISC ترجیح داده شود، پیچیدگی بیش از حد طراحی در ساختار CISC و کاهش قابلیت های این گونه CPU ها می باشد.

دانستن نکات زیر حائز اهمیت است:

1) شرکت اینتل ازجمله شرکت هایی بود که از همان ابتدا ایده طراحی CISC را انتخاب کرد. این ایده تا ریزپردازنده های سری پنتیوم ثابت ماند ولی در ریزپردازنده های جدیدتر سری پنتیوم اینتل از ایده طراحی RISC استفاده کرد. در این ریزپردازنده ها از یک هسته بسیار سریع RISC استفاده میشود که باعث افزایش قابل ملاحظه کارآیی CPU می گردد. مفهوم سرعت خود دارای توضیحات ویژه است که لازم است خواننده به مباحث مفصلی که در سایت میکرورایانه انجام شده است مراجعه کند. به فهرست مقالات سایت میکرورایانه نگاه کنید.

2) بسیاری از ریزپردازنده های قوی توسط شرکتهایی همچون HP به بازار عرضه شدند که قابلیت های بسیار بیشتری نسبت به ریزپردازنده های اینتل دارند. اکثر این ریزپردازنده ها از ساختار RISC استفاده می کنند و برای کاربردهای حرفه ای طراحی شده اند. این ریزپردازنده ها قیمتهای بسیار گزافی دارند و نمی توانند در کامپیوتر های شخصی مورد استفاده قرار بگیرند.

3) در مقایسه ریزپردازنده های RISC و CISC تنها مقایسه فرکانس کلاک دو پردازنده کافی نیست. در واقع ریزپردازنده های RISC به دلیل ساختار منظم تر و دستورات کوچک تر، معمولاً فرکانس کلاک بیشتری دارند ولی این مساله لزوماً به معنای کارآیی بیشتر نیست، لذا در مقایسه ریزپردازنده های RISC و CISC باید از معیار های دیگری که در مقایسه ریزپردازنده ها مطرح هستند، استفاده کرد.

فهرست مقالات مقدمه ایی بر ریز پردازنده ها


تاریخ ویرایش مقاله: 21/2/1386


Valid CSS2 Valid XHTML 1.0
طراحی سایت : میکرو رایانه