مباحث آموزشی ICDL در سایت

آشنایی با شگردها و روشهای رتبه بندی سایتها به وسیله موتورهای جستجو و طراحی سایت با در نظر گرفتن این روش ها باعث افزایش رتبه و رنکینگ سایت در موتورهای جستجو می شود. توضیحات بیشتر را در بخشهای ذیربط مطالعه فرمایید.

سایتها و حتی صفحات وب سایت ها یا وبلاگهایی که دارای رتبه و رنکینگ بالایی در موتور جستجوی گوگل هستند، در زمان سرچ کاربران جزء اولین پیشنهادهای گوگل ظاهر می شوند و بنابراین تعداد بازدیدکنندگان و مراجعان این سایتها بالاتر از مراجعات به وب سایتها یا وبلاگ هایی خواهد بود که رتبه و رنکینک سایت آنها کمتر و پایین تر است.

مقالات و مباحث برگزیده سایت:

تبلیغات

ساخت و طراحی سایت

تبلیغات در سایت

فهرست های مقالات

اکثریت بازدید کنندگان سایتها از طریق موتورهای جستجو به آنها دسترسی پیدا می کنند. به همین دلیل رتبه یک سایت در نزد موتورهای جستجوگر، اهمیت زیادی در دنیای وب و اینترنت دارد.

افزایش رتبه سایت

اگر کدهای یک سایت دارای خطا باشد از دید موتورهای جستجو در اولویت و اهمیت پایین تری نسبت به سایت های مشابه قرار می گیرد.

سایر مباحث سایت

تبلیغات

بورس کالا

سایت سهام و بورس

سرکشی یا Polling چیست؟

گردآورنده و نویسنده : بهار یاوری
تدوین و آماده سازی : همکاران سایت میکرو رایانه

همانطوریکه در بخش های قبلی ذکر شد، وقفه یک روش برای ارتباط ریزپردازنده با دستگاهای I/O است. در واقع با این روش به ریزپردازنده اطلاع داده می شود که یک شرایط ویژه ای بوجود آمده و لازم است ریزپردازنده برنامه فعلی خود را ( که در حال اجرای آن است) قطع کرده و به اجرای برنامه ایی دیگر بپردازد.

روش وقفه یکی از روش های سرویس دهی به دستگاههای جانبی است (درمورد وقفه ها مباحث مفصلی در سایت میکرورایانه انجام شده است به فهرست مقالات سایت میکرورایانه مراجعه کنید) روش دیگری هم وجود دارد و آن بررسی دستگاههایی که نیاز به سرویس دارند و سرویس دادن به آنها از طرف خود ریزپردازنده. در این روش که سرکشی یا همه پرسی (Polling) نامیده می شوند، ریزپردازنده طبق یک روتینی که از طرف برنامه کنترل می شود به تک تک دستگاههای جانبی که به سیستم متصل هستند سر زده (سرکشی) و نیاز یا عدم نیاز به اجرای برنامه مربوط به آنها را بررسی می نماید.

مثلا فرض کنید در یک سیستم مبتنی بر ریزپردازنده چهار دستگاه I/O وجود داشته باشد. ریزپردازنده در صورت استفاده از این روش سرویس دهی برای این دستگاهها، ناچار است به صورت منظم و طبق یک روتین خاصی که از طرف برنامه (برنامه نویس) تعیین شده به تک تک چهار دستگاه جانبی سر زده و بررسی نماید که آیا هر کدام از این دستگاهها نیاز به سرویس دهی دارند یا نه؟ و در صورت نیاز به سرویس دهی، برنامه مربوط به هر دستگاه را اجرا نماید و مجددا به روتین بررسی خود ادامه دهد. پرواضح است که در این روش، کنترل کاملا در اختیار برنامه و خود ریزپردازنده است و البته روش بسیار کندی هم می باشد و ممکن است بخش مهمی از زمان ریزپردازنده صرف (تلف) بررسی نیاز دستگاههای I/O گردد که ممکن است هیچ وقت نیاز به سرویس نداشته باشند. مزیت این روش عدم نیاز به سخت افزار پیچیده است. اگر ریزپردازنده کار چندان مهمی نداشته باشد روش مناسبی به نظر می رسد.

فهرست مقالات مقدمه ایی بر ریز پردازنده ها


تاریخ ویرایش مقاله: 21/2/1386


Valid CSS2 Valid XHTML 1.0
طراحی سایت : میکرو رایانه