مباحث آموزشی ICDL در سایت

آشنایی با شگردها و روشهای رتبه بندی سایتها به وسیله موتورهای جستجو و طراحی سایت با در نظر گرفتن این روش ها باعث افزایش رتبه و رنکینگ سایت در موتورهای جستجو می شود. توضیحات بیشتر را در بخشهای ذیربط مطالعه فرمایید.

سایتها و حتی صفحات وب سایت ها یا وبلاگهایی که دارای رتبه و رنکینگ بالایی در موتور جستجوی گوگل هستند، در زمان سرچ کاربران جزء اولین پیشنهادهای گوگل ظاهر می شوند و بنابراین تعداد بازدیدکنندگان و مراجعان این سایتها بالاتر از مراجعات به وب سایتها یا وبلاگ هایی خواهد بود که رتبه و رنکینک سایت آنها کمتر و پایین تر است.

مقالات و مباحث برگزیده سایت:

تبلیغات

ساخت و طراحی سایت

تبلیغات در سایت

فهرست های مقالات

اکثریت بازدید کنندگان سایتها از طریق موتورهای جستجو به آنها دسترسی پیدا می کنند. به همین دلیل رتبه یک سایت در نزد موتورهای جستجوگر، اهمیت زیادی در دنیای وب و اینترنت دارد.

افزایش رتبه سایت

اگر کدهای یک سایت دارای خطا باشد از دید موتورهای جستجو در اولویت و اهمیت پایین تری نسبت به سایت های مشابه قرار می گیرد.

سایر مباحث سایت

تبلیغات

بورس کالا

سایت سهام و بورس

پنتیوم II

گردآورنده و نویسنده : بهار یاوری
تدوین و آماده سازی : همکاران سایت میکرو رایانه

پردازنده پنتیوم II که در سال 1997 به بازار عرضه گردید باعث شد، که اینتل بار دیگر از رقبای نزدیک خود یعنی شرکتهای AMD و Cyrix، فاصله بگیرد. کمپانی اینتل در طراحی پنتیوم II، از تمام تجارب قبلی در طراحی پردازنده های پنتیوم پرو و پنتیوم MMX استفاده کرد.

پنتیوم II از هسته RISC و روش اجرای غیر متوالی دستورالعملها در پنتیوم پرو استفاده کرد و در کنار آن قابلیتهای MMX پردازنده های پنتیوم MMX را نیز بکار گرفت. ضمن اینکه حافظه Cache اولیه مربوط به داده ها و دستورالعملها نیز دو برابر شد و مجموع آنها به 32KB رسید. در نتیجه این تغییرات سرعت پردازنده های پنتیوم II بنحو چشمگیری افزایش یافت.

پردازنده پنتیوم II، برخلاف پردازنده پنتیوم پرو که با ولتاژ 3.3V کار می کرد، با ولتاژ 2.8V کار می کرد و بهمین دلیل ضمن افزایش سرعت Clock، توان کمتری نیز مصرف می کرد.

همانطور که اشاره شد، ایده استفاده از حافظه Cache ثانویه داخلی، کماکان مورد استفاده قرار گرفت. اینتل از یک طرح کارتریجی به عنوان بسته بندی پنتیوم II استفاده کرد که در آن، پردازنده، حافظه Cache ثانویه و فن CPU همه به صورت یک Package در آمدند. توضیحات بیشتر این اصطلاحات در سایر مقالات سایت میکرورایانه آمده است. این طرح رابط اتصال تک لبه یا SEC نامیده می شود. این کارتریج به طور عمودی بر روی اسلات Socket 1 مادربردهای پنتیوم II، جای میگیرد. در داخل این کارتریج تک لبه، حافظه Cache ثانویه جدا از پردازنده قرار گرفته و با یک گذرگاه مخصوص که با نصف سرعت CPU کار می کند، به CPU متصل می شود. اینتل این طراحی ویژه را استفاده از دو گذرگاه مجزا یا DIB نامیده است.

اینتل با طراحی کارتریج تک لب، سه هدف را مد نظر داشت:

1- با جدا شدن حافظه Cache ثانویه از پردازنده، هم هزینه ی ساخت آن پایین می آمد و هم امکان افزایش هر چه بیشتر سرعت CPU فراهم می آمد.

2- حافظه Cache ثانویه ، هر چند در داخل خود پردازنده نبود، اما با گذرگاهی اختصاصی که از گذرگاه مادربرد بسیار سریع تر بود، به CPU متصل می شد.

3- اسلات Socket 1، اسلات اختصاصی اینتل است و انحصار ثبت (Trade mark) آن را دارد. بدین ترتیب، رقبایی همچون AMD و Cyrix که فاصله خود را با اینتل بسیار کم کرده بودند، نمی توانستند پردازنده هائی سازگار با پردازنده پنتیوم II به بازار عرضه کنند. ساختار مدلهای Slot 1 این پردازنده ها، کاملاً مشابه پردازنده های قبلی پنتیوم II بود. بعداً مدلهای Slot 2 این پردازنده که برای کامپیوترهای سرور طراحی شده بودند، به بازار عرضه شدند و قیمت آنها بطور قابل ملاحظه ای بیشتر از پردازنده های Slot 1 بود.

در سال 1998، اینتل پردازنده های پنتیوم II مدل XEON را نیز به بازار عرضه کرد که همانند پنتیوم پرو، برای سرور ها و کاربرد های حرفه ای طراحی شده بودند. حجم این پردازنده تقریباً دو برابر یک پردازنده پنتیوم معمولی و قیمت آن بطور قابل ملاحظه ای بیشتر از پردازنده های پنتیوم II معمولی بود.

پنتیوم 2

فهرست مقالات مقدمه ایی بر ریز پردازنده ها


تاریخ ویرایش مقاله: 21/2/1386


Valid CSS2 Valid XHTML 1.0
طراحی سایت : میکرو رایانه