مباحث آموزشی ICDL در سایت

آشنایی با شگردها و روشهای رتبه بندی سایتها به وسیله موتورهای جستجو و طراحی سایت با در نظر گرفتن این روش ها باعث افزایش رتبه و رنکینگ سایت در موتورهای جستجو می شود. توضیحات بیشتر را در بخشهای ذیربط مطالعه فرمایید.

سایتها و حتی صفحات وب سایت ها یا وبلاگهایی که دارای رتبه و رنکینگ بالایی در موتور جستجوی گوگل هستند، در زمان سرچ کاربران جزء اولین پیشنهادهای گوگل ظاهر می شوند و بنابراین تعداد بازدیدکنندگان و مراجعان این سایتها بالاتر از مراجعات به وب سایتها یا وبلاگ هایی خواهد بود که رتبه و رنکینک سایت آنها کمتر و پایین تر است.

مقالات و مباحث برگزیده سایت:

تبلیغات

ساخت و طراحی سایت

تبلیغات در سایت

فهرست های مقالات

اکثریت بازدید کنندگان سایتها از طریق موتورهای جستجو به آنها دسترسی پیدا می کنند. به همین دلیل رتبه یک سایت در نزد موتورهای جستجوگر، اهمیت زیادی در دنیای وب و اینترنت دارد.

افزایش رتبه سایت

اگر کدهای یک سایت دارای خطا باشد از دید موتورهای جستجو در اولویت و اهمیت پایین تری نسبت به سایت های مشابه قرار می گیرد.

سایر مباحث سایت

تبلیغات

بورس کالا

سایت سهام و بورس

مودهای عملکرد در ریزپردازنده های اینتل

گردآورنده و نویسنده : بهار یاوری
تدوین و آماده سازی : همکاران سایت میکرو رایانه

یکی دیگر از تحولات مهمی که در خانواده ریزپردازنده های اینتل بوجود آمد، استفاده از مودهای عملکرد جدید بود که در اینجا اشاره ای به این مودها خواهیم داشت.

اولین باراین مود عملکرد جدیددر 80286 ظاهر شد. ریزپردازنده 80286 دارای یک مود حفاظت شده بود. هر چند که این ریزپردازنده مشکلی هم داشت و آن مشکل این بود که مود حفاظت شده قابل بازگشت به مود حقیقی (Real) که در 8086 مورد استفاده قرار می گرفت نبود و در نتیجه تا حدودی از نظر سازگاری با 8086 مشکل داشت.

ریزپردازنده 80386 ضمن فراهم کردن مدیریت حافظه، امکانی نیز برای بازگشت از مود Protected به مود Real فراهم کرد. در نتیجه هر چند 80386 از نظر کارائی تفاوت چشمگیری با 80286 نداشت ولی از این نظر که امکانی برای بازگشت به مود Real فراهم می کرد، یک تحول شگرفی به حساب آمد.

برای درک بهتر تفاوت های بین نسل های مختلف ریزپردازنده های خانواده های X86 از نظر مدهای عملکرد این مودها را که شامل Real (واقعی)، Virtual Real (واقعی مجازی)، Protected (محافظت شده) و Priviledged هستند، بررسی می کنیم. (برای توضیح بیشتر به سایر مقالات سایت میکرورایانه مراجعه کنید.)

Real Mode

در این مود عملیاتی که در تمام ریزپردازنده های خانواده 80X86 وجود دارد، ریزپردازنده در هر لحظه تنها قادر به اجرای یک برنامه است. در این مود، ریزپردازنده نمی تواند به بیش از 1MB حافظه RAM دسترسی داشته باشد. البته این مود عملیاتی، تنها مود موجود در پردازنده 8086 بود. در این مود، برخلاف مودهای دیگر تنها از سگمنت برای آدرس دهی حافظه استفاده شده و از offset استفاده نمی شود. در واقع از آنجا که پردازنده 8086 تنها دارای 20 خط آدرس مجزا بود حداکثر حافظه قابل آدرس دهی به همین مقدار 1MB محدود می شد.

Protected Mode

همانطور که اشاره شد در مود Real فقط یک مگا بایت حافظه قابل آدرس دهی وجود دارد که برای بسیاری از کاربرد ها کافی نبود. لذا از پردازنده های 80286 به بعد یک مود حفاظت شده (Protected) نیز به ریزپردازنده ها اضافه شد که از فضاهای آدرس دهی بزرگ تر و ویژگیهای پیشرفته تری سود می برد. این مود از چند وظیفه ای (MultiTasking) و حافظه مجازی(دیسک سخت)، بطور سخت افزاری پشتیبانی می کند.

Privileged Mode

این مود عملیاتی در واقع یک مود اجرائی در همان مود Protected ریزپردازنده های 80286 و بالاتر اینتل می باشد که نرم افزارهای اجرا شده در این مود می توانند عملیات مدیریت حافظه و پورت های ورودی و خروجی را بطور محدودی انجام دهند. برنامه های کاربردی را نمی توان در این مود اجرا نمود. فقط برخی از نرم افزارهای درایور ادوات جانبی سیستم و Kernel سیستم های عامل را می توان در این مود اجرا کرد.

Virtual Real Mode

این مود عملیاتی در ریزپردازنده های 80386 و بالاتر در نظر گرفته شده است. در این مود امکان ایجاد همزمان چندین محیط 8086 (محیط Real) وجود دارد. بدین ترتیب که ریزپردازنده مجموعه ای از ثبات های های مجازی و فضای حافظه مجازی را برای هر یک از محیط های Real مجازی فراهم می کند
در این حالت برنامه ای که در یک محیط مجازی اجرا می شود، کاملا در محیط های مجازی دیگر حافظت می شود و به گونه ای رفتار می کند که گوئی کنترل سیستم در دست آن است.

فهرست مقالات مقدمه ایی بر ریز پردازنده ها


تاریخ ویرایش مقاله: 21/2/1386


Valid CSS2 Valid XHTML 1.0
طراحی سایت : میکرو رایانه