مباحث آموزشی ICDL در سایت

آشنایی با شگردها و روشهای رتبه بندی سایتها به وسیله موتورهای جستجو و طراحی سایت با در نظر گرفتن این روش ها باعث افزایش رتبه و رنکینگ سایت در موتورهای جستجو می شود. توضیحات بیشتر را در بخشهای ذیربط مطالعه فرمایید.

سایتها و حتی صفحات وب سایت ها یا وبلاگهایی که دارای رتبه و رنکینگ بالایی در موتور جستجوی گوگل هستند، در زمان سرچ کاربران جزء اولین پیشنهادهای گوگل ظاهر می شوند و بنابراین تعداد بازدیدکنندگان و مراجعان این سایتها بالاتر از مراجعات به وب سایتها یا وبلاگ هایی خواهد بود که رتبه و رنکینک سایت آنها کمتر و پایین تر است.

مقالات و مباحث برگزیده سایت:

تبلیغات

ساخت و طراحی سایت

تبلیغات در سایت

فهرست های مقالات

اکثریت بازدید کنندگان سایتها از طریق موتورهای جستجو به آنها دسترسی پیدا می کنند. به همین دلیل رتبه یک سایت در نزد موتورهای جستجوگر، اهمیت زیادی در دنیای وب و اینترنت دارد.

افزایش رتبه سایت

اگر کدهای یک سایت دارای خطا باشد از دید موتورهای جستجو در اولویت و اهمیت پایین تری نسبت به سایت های مشابه قرار می گیرد.

سایر مباحث سایت

تبلیغات

بورس کالا

سایت سهام و بورس

پردازنده هاي جديد كه توسط رقباي اينتل به بازار عرضه شد

گردآورنده و نویسنده : بهار یاوری
تدوین و آماده سازی : همکاران سایت میکرو رایانه

 

شركتهاي AMD و Cyrix، رقباي عمده اينتل هستند كه بخصوص شركت AMD در سالهاي اخير به عنوان رقيب جدي براي اينتل مطرح شده است. تا چند سال قبل، كاربران كمتر به پردازنده هاي اين شركت ها توجه مي كردند. به عنوان مثال پردازنده هاي k5 شركت AMD و 6X86 شركت Cyrix، ضمن داشتن فركانس كلاك برابر با پنتيوم و كارايي بالاتر از آن، قيمتهاي پايين تري نيز داشتند، اما در بازار موفقيت چنداني به دست نياوردند. در این زمینه مقالات دیگری در تالار گفتگوی سایت میکرو رایانه موجود است. يكي از دلايل اين امر اين بود كه شركتهاي بزرگ توليد كننده كامپيوتر، از ترس اقدامات بعدي اينتل كماكان در سيستمهاي توليدي خود از پردازنده هاي اينتل استفاده مي كردند. در نتيجه كاربران عادي نيز خيلي جرات نمي كردند كه طرف پردازنده هاي شركت هاي رقيب اينتل بروند. البته تاخير هايي كه در ارائه پردازنده k6 شركت AMD به بازار رخ داد و موانع مختصري كه Cyrix 6X86 با آن مواجه شد نيز در عدم توفيق تجاري اين شركتها دخيل بودند.

پردازنده K6 در آوريل 1997 به بازار عرضه شد،در واقع اين اولين بار بود كه يك پردازنده غير اينتل كارايي بالاتري از پردازنده اينتل هم زمان با خود داشت.

يكي از مزاياي پردازنده ي K6 نسبت به پنتيوم 2 اين بود كه مي توانست در Sooket 7 مادر برد هاي پنتيوم و پنتيوم MMX قرار بگيرد و كاربر نيازي نداشت كه براي استفاده از يك پردازنده با كارايي بالاتر حتما مادر برد هاي جديد و گران قيمت پنتيوم 2 را هم خريداري كند.

هر چند پردازنده K6 همانند پنتيوم 2 از يك حافظه Cache ثانويه داخلي استفاده نمي كرد، ولي ميزان حافظه Cache اوليه آن 64KB (دو برابر حافظه Cache پنتيوم 2) بود. البته پردازنده K6 از بسياري جهات، ساختاري مشابه پردازنده هاي پنتيوم پرو و پنتيوم 2 داشت. مثلا تكنيكهاي طراحي تركيب CISC و RISC، اجراي نامتوالي دستورات و پيش بيني انشعاب، در پردازنده K6 نيز مورد استفاده قرار گرفت.

پردازنده K6 شركت AMD اولين پردازنده غير اينتل بود كه بر خلاف انتظار بسياري از كارشناسان، توانست فروش قابل ملاحظه اي نيز داشته باشد و بازار پردازنده ها را از حالت تک قطبي خارج سازد. شركت AMD پس از سري پردازنده هاي K6 پردازنده هاي Athelon را به بازار عرضه كرد كه رقيبي جدي براي پنتيوم 2 و پنتيوم 3 محسوب مي شدند.

فهرست مقالات مقدمه ایی بر ریز پردازنده ها


تاریخ ویرایش مقاله: 21/2/1386


Valid CSS2 Valid XHTML 1.0
طراحی سایت : میکرو رایانه