مباحث آموزشی ICDL در سایت

آشنایی با شگردها و روشهای رتبه بندی سایتها به وسیله موتورهای جستجو و طراحی سایت با در نظر گرفتن این روش ها باعث افزایش رتبه و رنکینگ سایت در موتورهای جستجو می شود. توضیحات بیشتر را در بخشهای ذیربط مطالعه فرمایید.

سایتها و حتی صفحات وب سایت ها یا وبلاگهایی که دارای رتبه و رنکینگ بالایی در موتور جستجوی گوگل هستند، در زمان سرچ کاربران جزء اولین پیشنهادهای گوگل ظاهر می شوند و بنابراین تعداد بازدیدکنندگان و مراجعان این سایتها بالاتر از مراجعات به وب سایتها یا وبلاگ هایی خواهد بود که رتبه و رنکینک سایت آنها کمتر و پایین تر است.

مقالات و مباحث برگزیده سایت:

تبلیغات

ساخت و طراحی سایت

تبلیغات در سایت

فهرست های مقالات

اکثریت بازدید کنندگان سایتها از طریق موتورهای جستجو به آنها دسترسی پیدا می کنند. به همین دلیل رتبه یک سایت در نزد موتورهای جستجوگر، اهمیت زیادی در دنیای وب و اینترنت دارد.

افزایش رتبه سایت

اگر کدهای یک سایت دارای خطا باشد از دید موتورهای جستجو در اولویت و اهمیت پایین تری نسبت به سایت های مشابه قرار می گیرد.

سایر مباحث سایت

تبلیغات

بورس کالا

سایت سهام و بورس

تراشه های واسط یا اینترفیس

گردآورنده و نویسنده : بهار یاوری
تدوین و آماده سازی : همکاران سایت میکرو رایانه

یکی از اصطلاحاتی که در مدارات مبتنی بر ریزپردازنده زیاد کاربرد دارد، اصطلاح تراشه های واسط یا مدارات واسط و یا حتی پردازنده های واسط یا پشتیبان است. در بحث های مربوط به اجزاء و ساختمان داخلی کامپیوتر معمولا گفته می شود که ساختمان داخلی یک کامپیوتر را می توان به سه بخش اصلی تقسیم کرد: CPU ، حافظه و I/O.

اگر بخواهیم کمی دقیق تر به این تقسیم بندی توجه کنیم، معلوم خواهد شد که این اجزاء در واقع بلوک های اصلی یک کامپیوتر را تشکیل می دهند (برای توضیح بیشتر به سایر مقالات سایت میکرورایانه مراجعه کنید) ولی مشخص کننده همه اجزاء آن نیستند. زیرا مثلا برای ارتباط با حافظه نیاز به مدارات رمزگشا (decoder) و یا برای کنترل حافظه های پویا (Dynamic) نیاز به تراشه های کنترل کننده حافظه است. یا مثلا در ارتباط با دستگاههای ورودی - خروجی نیاز به تراشه های کنترل کننده وجود دارد.

این گونه تراشه ها را که نقش واسط بین ریزپردازنده و حافظه یا I/O را برعهده دارند و اغلب به عنوان کنترل کننده ی بخشی از این ارتباط، مورد استفاده قرار می گیرند، بنام تراشه های واسط یا پشتیبان نام گذاری می کنند و مداراتی که با استفاده از این واسط ها ساخته می شوند نیز مدارات واسط می نامند.

بعضی از این نوع تراشه ها به شرح زیر است:

كنترلر 8237 اينتل، انتقال داده ها بين دستگاههاي خارجي و RAM را بدون نياز به انجام كاري از طرف CPU انجام مي دهد ( كنترلر دستيابي حافظه مستقيم = DMA ).

8259A اينتل، تقاضاي سخت افزاري براي ارسال وقفه به CPU را كنترل مي كنند ( كنترلر وقفه ).

8254 ، ساعت سيستم را تولید و کنترل مي كند. تايمر بازسازي (Refresh) حافظه و ساعت روزانه را نيز كنترل مي كند ( شمارنده زمان ).

كنترلر ماوس و صفحه كليد ( 8042 اينتل ).

فهرست مقالات مقدمه ایی بر ریز پردازنده ها


تاریخ ویرایش مقاله: 21/2/1386


Valid CSS2 Valid XHTML 1.0
طراحی سایت : میکرو رایانه