مباحث آموزشی ICDL در سایت

آشنایی با شگردها و روشهای رتبه بندی سایتها به وسیله موتورهای جستجو و طراحی سایت با در نظر گرفتن این روش ها باعث افزایش رتبه و رنکینگ سایت در موتورهای جستجو می شود. توضیحات بیشتر را در بخشهای ذیربط مطالعه فرمایید.

سایتها و حتی صفحات وب سایت ها یا وبلاگهایی که دارای رتبه و رنکینگ بالایی در موتور جستجوی گوگل هستند، در زمان سرچ کاربران جزء اولین پیشنهادهای گوگل ظاهر می شوند و بنابراین تعداد بازدیدکنندگان و مراجعان این سایتها بالاتر از مراجعات به وب سایتها یا وبلاگ هایی خواهد بود که رتبه و رنکینک سایت آنها کمتر و پایین تر است.

مقالات و مباحث برگزیده سایت:

تبلیغات

ساخت و طراحی سایت

تبلیغات در سایت

فهرست های مقالات

اکثریت بازدید کنندگان سایتها از طریق موتورهای جستجو به آنها دسترسی پیدا می کنند. به همین دلیل رتبه یک سایت در نزد موتورهای جستجوگر، اهمیت زیادی در دنیای وب و اینترنت دارد.

افزایش رتبه سایت

اگر کدهای یک سایت دارای خطا باشد از دید موتورهای جستجو در اولویت و اهمیت پایین تری نسبت به سایت های مشابه قرار می گیرد.

سایر مباحث سایت

تبلیغات

بورس کالا

سایت سهام و بورس

مديريت انرژي در ریزپردازنده هاي جديد

گردآورنده و نویسنده : بهار یاوری
تدوین و آماده سازی : همکاران سایت میکرو رایانه

يكي از تكنيك هايي كه براي كاهش توان مصرفي ریزپردازنده ها به كار برده می شود، استفاده از مودهاي عملكرد كم توان است.

از نظر ميزان توان مصرفي، پردازنده ها کلا" داراي 4 مود عملكرد مي باشند:

1 - حالت تمام روشن يا Full ON:
در اين مود، سيستم با تمام سرعت ریزپردازنده كار مي كند.

2 - حالت بيداري و خواب سيستم يا Doze:
در اين مود با نسبت معين سيستم سرعت ریزپردازنده را كم مي كند و بدين ترتيب با كاهش سرعت كلاك CPU توان مصرفي آن نيز كاهش مي يابد .

3 - حالت ايستا يا Standby:
در اين مود سيستم علاوه بر كاهش سرعت كلاك CPU صفحه نمايش و موتور چرخان هاردديسك را خاموش مي كند.

4 - معوق يا Suspend:
در اين مود ریزپردازنده به طور كامل متوقف مي شود.

البته بايد توجه داشته باشيم كه اين مودهاي ذکر شده مودهاي عملكرد كم توان CPU است. توضیحات بیشتر این اصطلاحات در سایر مقالات سایت میکرورایانه آمده است. اما براي استفاده از اين مودها، BIOS و سيستم عامل و نیز برخي نرم افزار ها، تدابير خاصي مي انديشند. به عنوان مثال بسياري از BIOS هاي جديد داراي يك گزينه Power Management Setup هستند كه توسط آن مي توان در مودهاي عملكرد مختلف سيستم و يا پس از مدت زمان قابل تنظيم؛ كه سيستم بيكار باشد؛ برخي از ادوات جانبي را خاموش و يا روشن كرد. در اين قسمت كاربر هم مي تواند خودش مديريت توان سيستم را بر عهده بگيرد و هم مي تواند از مودهاي پيش فرض Min Saving و Max Saving استفاده كند.

انتخاب مود Min Saving، بدين معناست كه كاهش توان مصرفي از نظر كاربر خيلي مهم نيست و بالعكس انتخاب مود Max Saving، بدين معناست كه كاهش توان مصرفي براي كاربر خيلي اهميت دارد.

معمولاً در اين بخش مي توان زمان خاموش كردن ادواتي مانند صفحه نمايش، فن CPU، هارد ديسك، پورتهاي I/O و برخي ادوات ديگر را تعيين كرد. همچنين زمان پيش فرض ورود به مود Suspend را نيز مي توان در اين نوع BIOS ها مشخص كرد. به اين BIOS ها اصطلاحاً BIOS هاي سبز ( GREEN ) گفته مي شود كه نشان دهنده خاموشي المان هاي بيكار در اين سيستم ها به شمار مي رود.

علاوه بر BIOS خود سيستم عامل نيز امكان مديريت توان سيستم را براي كاربر فراهم مي آورد. به عنوان مثال مي توان زمان خاموش شدن مانيتور و هارد ديسك، پس از بيكاري سيستم را تعيين كرد.

در نسخه هاي جديد تر امكان استفاده از مود جديد Hibernate نيز براي كاربر فراهم آمده است. در اين مود، سيستم عامل ويندوز، داده هاي موجود در حافظه RAM را بر روي هارد ديسك ذخيره كرده و سيستم را خاموش مي كند. هنگام خروج از اين حالت دوباره محتويات هارد ديسك به حافظه RAM منتقل مي شود و سيستم به وضعيت قبلي باز مي گردد.

فهرست مقالات مقدمه ایی بر ریز پردازنده ها


تاریخ ویرایش مقاله: 21/2/1386


Valid CSS2 Valid XHTML 1.0
طراحی سایت : میکرو رایانه