مباحث آموزشی ICDL در سایت

آشنایی با شگردها و روشهای رتبه بندی سایتها به وسیله موتورهای جستجو و طراحی سایت با در نظر گرفتن این روش ها باعث افزایش رتبه و رنکینگ سایت در موتورهای جستجو می شود. توضیحات بیشتر را در بخشهای ذیربط مطالعه فرمایید.

سایتها و حتی صفحات وب سایت ها یا وبلاگهایی که دارای رتبه و رنکینگ بالایی در موتور جستجوی گوگل هستند، در زمان سرچ کاربران جزء اولین پیشنهادهای گوگل ظاهر می شوند و بنابراین تعداد بازدیدکنندگان و مراجعان این سایتها بالاتر از مراجعات به وب سایتها یا وبلاگ هایی خواهد بود که رتبه و رنکینک سایت آنها کمتر و پایین تر است.

مقالات و مباحث برگزیده سایت:

تبلیغات

ساخت و طراحی سایت

تبلیغات در سایت

فهرست های مقالات

اکثریت بازدید کنندگان سایتها از طریق موتورهای جستجو به آنها دسترسی پیدا می کنند. به همین دلیل رتبه یک سایت در نزد موتورهای جستجوگر، اهمیت زیادی در دنیای وب و اینترنت دارد.

افزایش رتبه سایت

اگر کدهای یک سایت دارای خطا باشد از دید موتورهای جستجو در اولویت و اهمیت پایین تری نسبت به سایت های مشابه قرار می گیرد.

سایر مباحث سایت

تبلیغات

بورس کالا

سایت سهام و بورس

اسب تراوا (Trojan) ، کرم (Worm) و هرزنامه (Spam)

Spam چیست؟

Spam یا هرزنامه ایمیلی ناخواسته است که بطور اتوماتیک برای اشخاص مختلف فرستاده می شود و اغلب اوقات یک محصول، سرویس و یا وب سایتی را تبلیغ می کند. Spam ها مانند نامه های تبلیغاتی هستند که توسط پست به شرکت ها یا منازل فرستاه می شوند. در این مورد مقالات زیادی در تالار گفتگوی سایت میکرو رایانه و نیز در بین مقالات داخل سایت وجود دارد. بعضی از Spam ها شامل مطالب فریبننده می باشند مانند این جمله : شما برنده خوش شانس ما هستید، برای ارسال جایزه کافیست اطلاعات زیر را برای مار ارسال کنید. بعضی دیگر شامل تصاویر و عکسهای غیر اخلاقی می باشند.

Worm چیست؟

Wormها یا کرمها نوعی ویروس هستند که اکثراً قابلیت تخریب به شکلی که فایلی را از بین ببرند، ندارند. نحوه کار Worm اغلب به این شکل است که در حافظه اصلی کامپیوتر (RAM) مستقر می شوند و شروع به تکثیر خودشان می کنند که این عمل موجب کند شدن سیستم و کم شدن تدریجی فضای RAM می گردد. کرم ها این قابلیت را نیز دارند که برای آلوده کردن کامپیوترهای دیگر از ایمیل یا برنامه های چت نیز استفاده کنند.

Trojan چیست؟

اسبهای تروا یا همان Trojan، ویروس نیستند، به دلیل آنکه بر اساس تعریف ویروس، قابلیت تکثیر ندارند. اما این قدرت را دارند که فایل های سیستم را پاک کنند، در نحوه کار نرم افزارها اخلال بوجود آورند و یا سیستم را از کار بیاندازند. یک اسب تروا در حقیقت یک برنامه مخرب است که خود را به شکل یک برنامه بی خطر و معمولی نمایش می دهد.

فهرست مقالات شبکه و مهندسی اینترنت

تاریخ ویرایش مقاله: 24/2/1386


Valid CSS2 Valid XHTML 1.0
طراحی سایت : میکرو رایانه