مباحث آموزشی ICDL در سایت

آشنایی با شگردها و روشهای رتبه بندی سایتها به وسیله موتورهای جستجو و طراحی سایت با در نظر گرفتن این روش ها باعث افزایش رتبه و رنکینگ سایت در موتورهای جستجو می شود. توضیحات بیشتر را در بخشهای ذیربط مطالعه فرمایید.

سایتها و حتی صفحات وب سایت ها یا وبلاگهایی که دارای رتبه و رنکینگ بالایی در موتور جستجوی گوگل هستند، در زمان سرچ کاربران جزء اولین پیشنهادهای گوگل ظاهر می شوند و بنابراین تعداد بازدیدکنندگان و مراجعان این سایتها بالاتر از مراجعات به وب سایتها یا وبلاگ هایی خواهد بود که رتبه و رنکینک سایت آنها کمتر و پایین تر است.

مقالات و مباحث برگزیده سایت:

تبلیغات

ساخت و طراحی سایت

تبلیغات در سایت

فهرست های مقالات

اکثریت بازدید کنندگان سایتها از طریق موتورهای جستجو به آنها دسترسی پیدا می کنند. به همین دلیل رتبه یک سایت در نزد موتورهای جستجوگر، اهمیت زیادی در دنیای وب و اینترنت دارد.

افزایش رتبه سایت

اگر کدهای یک سایت دارای خطا باشد از دید موتورهای جستجو در اولویت و اهمیت پایین تری نسبت به سایت های مشابه قرار می گیرد.

سایر مباحث سایت

تبلیغات

بورس کالا

سایت سهام و بورس

نحوه افزودن آدرس سایت به موتورهای جستجوگر (9)

1) چگونگی افزودن آدرس سایت در موتور جستجوی گوگل :

براي ثبت آدرس سایت یا وبلاگ خود در موتور جستجوي گوگل ابتدا به آدرس زير برويد:

http://www.google.com/addurl/?continue=/addurl

سپس در قسمت Url ، آدرس سايت يا وبلاگ خود را وارد کنید و در بخش Comment آن هم یک توضيح مختصر در مورد مطالب سايت بنويسيد. در نهایت هم كد مورد نظری که در تصویر قرار گرفته را وارد کرده و روی Add Url كليك كنيد.

بدین ترتیب آدرس سایت یا وبلاگ شما در موتور جستجوی گوگل ثبت می گردد.

2) چگونگی افزودن آدرس سایت در موتور جستجوی یاهو:

براي ثبت آدرس سایت یا وبلاگ خود در موتور جستجوي یاهو ابتدا به آدرس زير برويد:

http://siteexplorer.search.yahoo.com/submit

بعد روی گزینه Submit a Website or Webpage کلیک نموده و آدرس سایت یا دقیق صفحه مورد نظر را بنویسید. با کلیک روی آیکن Submit URL به صفحه ایی هدایت خواهید شد که باید با نام کاربری و پسورد خود وارد سایت یاهو شوید. سپس با ID خود وارد ياهوي شويد. در صفحه ي بعد در قسمت Enter the Url for your Page آدرس سایت یا وبلاگ خود را وارد کنید.

3) چگونگی افزودن آدرس سایت در موتور جستجوی MSN:

براي ثبت آدرس سایت یا وبلاگ خود در موتور جستجوي MSN ابتدا به آدرس زير برويد:

http://www.bing.com/webmaster/SubmitSitePage.aspx

در محل مشخص شده Type the URL of your homepage آدرس سایت یا وبلاگ خود را وارد كرده و كد مشخص شده در تصویر را هم وارد كنيد و روی Submit Url را كليك كنيد.

4) چگونگی افزودن آدرس سایت در موتور جستجوی submitexpress:

طبق ادعای این سایت، آدرس سایت یا وبلاگ شما در بیش از 40 موتور جستجو (از جمله یاهو و گوگل) ثبت می شود. آدرس آن به شرح زیر است:

http://www.submitexpress.com/submit.html

پس از وارد کردن آدرس سایت یا وبلاگ خود در محل مشخص شده (URL)، باید ایمیل خود را نیز در محلی که مشخص نموده است، وارد کرده و روی submit کلیک کنید. توجه داشته باشید که قبل از کلیک روی submit می توانید گزینه های مورد نظرتان را نیز انتخاب نمایید.

ضمنا این سایت و بعضی از موتورهای جستجویی که این سایت، آدرس شما را به آنها ارسال می کند، نیاز به تایید شما دارند. بدین معنی که پس از ثبت سایت تان در آنها، لازم است ایمیلی را که این گونه موتورهای جستجو برای شما ارسال می کنند، تایید کنید.

نکته مهم : توجه داشته باشيد كه پس از وارد كردن آدرس در اين موتورهای جستجو، مدتي طول مي کشد تا آدرس سایت یا وبلاگ شما در آنها ثبت گردد و عمل نماید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد به مقالات تالار گفتگوی سایت میکرو رایانه مراجعه نمایید.

فهرست مقالات شبکه و مهندسی اینترنت

تاریخ ویرایش مقاله: 24/2/1386


Valid CSS2 Valid XHTML 1.0
طراحی سایت : میکرو رایانه