مباحث آموزشی ICDL در سایت

آشنایی با شگردها و روشهای رتبه بندی سایتها به وسیله موتورهای جستجو و طراحی سایت با در نظر گرفتن این روش ها باعث افزایش رتبه و رنکینگ سایت در موتورهای جستجو می شود. توضیحات بیشتر را در بخشهای ذیربط مطالعه فرمایید.

سایتها و حتی صفحات وب سایت ها یا وبلاگهایی که دارای رتبه و رنکینگ بالایی در موتور جستجوی گوگل هستند، در زمان سرچ کاربران جزء اولین پیشنهادهای گوگل ظاهر می شوند و بنابراین تعداد بازدیدکنندگان و مراجعان این سایتها بالاتر از مراجعات به وب سایتها یا وبلاگ هایی خواهد بود که رتبه و رنکینک سایت آنها کمتر و پایین تر است.

مقالات و مباحث برگزیده سایت:

تبلیغات

ساخت و طراحی سایت

تبلیغات در سایت

فهرست های مقالات

اکثریت بازدید کنندگان سایتها از طریق موتورهای جستجو به آنها دسترسی پیدا می کنند. به همین دلیل رتبه یک سایت در نزد موتورهای جستجوگر، اهمیت زیادی در دنیای وب و اینترنت دارد.

افزایش رتبه سایت

اگر کدهای یک سایت دارای خطا باشد از دید موتورهای جستجو در اولویت و اهمیت پایین تری نسبت به سایت های مشابه قرار می گیرد.

سایر مباحث سایت

تبلیغات

بورس کالا

سایت سهام و بورس

چگونگی بازگرداندن رمز ایمیل

ممکن است به دلایل مختلف رمز پست الکترونیک یا همان ایمیل شما از دست رفته باشد! منظور این نوشتار، فراموشی رمز نیست؛ هرچند روشی که برای به دست آوردن رمز پیشنهاد می شود، همان روش بازیابی رمز است.
اگر در اثر بی توجهی، رمز ایمیل شما به طریقی به دست دیگران افتاد (مثلا از طریق هک نمودن) و فردی رمز ایمیل شما را تغییر داد، راه بازگرداندن آن چيست؟ پیشنهاد من این است که در چنين مواقعي هم از امکان Forgot Password استفاده کنيد! چون معمولا کسانی که ایمیل شما را هک کرده و پسوردتان را تغییر می دهند؛ با بقیه تنظیمات ایمیل کاری ندارند! در مورد تنظیمات ایمیل مقالاتی در تالار گفتگوی سایت میکرو رایانه وجود دارد.

بنابراین با این پیشنهاد، سوالاتی که موقع ایجاد ایمیل (Sign up) از طرف سرویس دهنده ایمیل، مطرح می شود مهم خواهد بود. اگر شما این سوالات را دقیق پر نکرده اید و یا آنها را فراموش نموده اید، پیشنهاد می کنم تا دیر نشده، با آی دی خودتان وارد شده و آنها را تصحیح کنید.

اهمیت ای میل دوم

هنگام Sign up، در اغلب سايت های سرویس دهنده ایمیل، مثل Yahoo ، Gmail يا Hotmail، سوالاتي از قبیل تاريخ تولد، کد پستي، کشور و یک سوال کوتاه و جواب کوتاه آن و نیز يک آدرس Email براي مواقع اضطراري از شما پرسیده مي شود. جواب های اين سوالات بسيار مهم هستند و لازم است آنها را هميشه به خاطر داشته باشيد و يا آنها را جايي مطمئن يادداشت کنيد، تا اگر کسي رمز شما را هک کرد، یا خودتان رمزتان را فراموش کردید، بتوانيد از طريق آنها رمز خودتان را پس بگيريد و البته بعد رمز جدید باید بگذارید.

در مرحله اول بسیاری از سرویس دهنده ها بدین صورت عمل می کنند که اگر ایمیل دومی تعیین کرده باشید رمزتان به آن ایمیل ارسال می شود. بنابراین، این ایمیل دوم مهم بوده و توصیه می کنم که اگر تاکنون ایمیل دومی معرفی نکرده اید اقدام به معرفی آن بکنید (بهتر است این امیل دوم، متعلق به همان سرویس دهنده نباشد!)

مراحل بازیابی

به هر حال براي انجام عمل بازیابی رمزتان، در صفحه Login مربوط به سرویس دهنده Email (مثل Yahoo) روي گزينه Forgot Password (یا کلماتی مشابه آن که برای مواقع فراموشی رمز نوشته شده) کليک کنيد. بدین ترتیب صفحه ایی که ذکر آن گذشت ظاهر خواهد شد که در آن صفحه، همان اطلاعات کليدي که قبلا موقع ایجاد ایمیل وارد کرده اید، سوال شده است.

اگر اين اطلاعات را به خاطر داشته باشید، جاي اميد باقي است! بعد از وارد کردن اين اطلاعات، سايت سرویس دهنده ايميل، درست بودن اطلاعات را بررسی مي کند و در صورت درست بودن آنها، شما به مرحله بعدي هدايت مي شويد. در اين مرحله که به منظور ايجاد امنيت بيشتر ايجاد شده است، از شما سوال کوتاه را مي پرسد و شما بايد به آن پاسخ صحيح بدهيد. دقت کنيد که اين پرسش و پاسخ را خودتان به هنگام Sign up تعيين کرده ايد و بايد آن را به خاطر داشته باشيد. (سوالاتی از قبیل: فيلم مورد علاقه شما یا نام دبستانی که درس خوانده اید یا نام اولین معلم یا نام تیم مورد علاقه شما و...) که شما بايد در اينجا دقیقا همان پاسخي را بدهيد که قبلا و در هنگام راه اندازي پست الکترونیکی خود داده بوديد. بعد از وارد کردن پاسخ کوتاه در صورت درست بودن آن، شما قادر خواهید بود، ایمیل و رمز خود را مجددا تصاحب کرده و رمزتان را تغيير دهيد.

فهرست مقالات شبکه و مهندسی اینترنت

تاریخ ویرایش مقاله: 24/2/1386


Valid CSS2 Valid XHTML 1.0
طراحی سایت : میکرو رایانه