مباحث آموزشی ICDL در سایت

آشنایی با شگردها و روشهای رتبه بندی سایتها به وسیله موتورهای جستجو و طراحی سایت با در نظر گرفتن این روش ها باعث افزایش رتبه و رنکینگ سایت در موتورهای جستجو می شود. توضیحات بیشتر را در بخشهای ذیربط مطالعه فرمایید.

سایتها و حتی صفحات وب سایت ها یا وبلاگهایی که دارای رتبه و رنکینگ بالایی در موتور جستجوی گوگل هستند، در زمان سرچ کاربران جزء اولین پیشنهادهای گوگل ظاهر می شوند و بنابراین تعداد بازدیدکنندگان و مراجعان این سایتها بالاتر از مراجعات به وب سایتها یا وبلاگ هایی خواهد بود که رتبه و رنکینک سایت آنها کمتر و پایین تر است.

مقالات و مباحث برگزیده سایت:

تبلیغات

ساخت و طراحی سایت

تبلیغات در سایت

فهرست های مقالات

اکثریت بازدید کنندگان سایتها از طریق موتورهای جستجو به آنها دسترسی پیدا می کنند. به همین دلیل رتبه یک سایت در نزد موتورهای جستجوگر، اهمیت زیادی در دنیای وب و اینترنت دارد.

افزایش رتبه سایت

اگر کدهای یک سایت دارای خطا باشد از دید موتورهای جستجو در اولویت و اهمیت پایین تری نسبت به سایت های مشابه قرار می گیرد.

سایر مباحث سایت

تبلیغات

بورس کالا

سایت سهام و بورس

چگونه ایمیل فارسی بنویسم و بخوانیم

تا قبل از استاندارد سازی نویسه های فارسی توسط کنسرسیوم بین المللی UniCode، (برای کسب اطلاعات بیشتر مطلب مقاله یونی کد را مطالعه فرمایید) نوشتن و ارسال ایمیل های فارسی، کاری سخت و طاقت فرسا بود. در واقع کاربران اینترنت با توسل به روش های مختلف، از قبیل قرار دادن نامه فارسی به صورت ضمیمه (attach) یا تبدیل آن به تصویر یا روش های دیگر و حتی استفاده از خط و فونت های انگلیسی، اقدام به نوشتن و ارسال ایمیل می نمودند.

هم اکنون با معرفی استاندارد یونی کد و پیروی مرورگرها و سایت ها از این استاندارد، استفاده از خط زبان فارسی چه در وب سایت ها و چه در email ها حالتی استاندارد و رسمی به خود گرفته است.
تنها نکته ایی که باقی می ماند، آن که ممکن است روی سیستم عامل کامپیوتری که شما با آن کار می کنید، فونت های فارسی نصب نشده باشد. برای نصب فونت های فارسی در سیستم عامل ویندوز به روش مرحله (1) عمل کنید. اگر در کامپیوتر شما قبلا فونت های فارسی نصب گردیده به مرحله (2) بروید.

مرحله 1) نصب فونت فارسی

CD اصلی ویندوزتان را (که ویندوز را از آن بر روی کامپیوترتان نصب نموده اید) در درایور CD قرار دهید. حالا به Control Panel بروید. Regional and Language Options را انتخاب کنید تا پنجره مربوطه ظاهر شود و سپس در پنجره Language گزینه مربوط به اسکریپ های و زبان های Right-to-Left را انتخاب کنید تا فونت های مربوطه را در کامپیوتر شما نصب کند و بعد از آن در گزینه انتخاب زبانها، فارسی را به مجموعه زبان های مورد استفاده کامپیوترتان اضافه کنید. البته شاید لازم باشد تا کامپیوترتان بعد از طی تمام مراحل Restart گردد. (در این مورد مقالاتی نیز درتالار گفتگوی سایت میکرو رایانه وجود دارد) اگر این مراحل را درست انجام داده باشید، از این به بعد در پایین صفحه سمت راست، کنار ساعت کامپیوتر شما مربعی ظاهر خواهد شد که درآن FA (برای فارسی) و یا EN (برای انگلیسی) ظاهر می شود که با کلیک کردن روی آن می توانید بین این دو زبان سوئیچ کنید.

مرحله 2) نوشتن ایمیل های فارسی

چون در کامپیوتر شما فونت های فارسی با استاندارد یونی کد نصب شده، شما به راحتی می توانید اقدام به نوشتن هر متن؛ از جمله ایمیل؛ با فونت فارسی بکنید. کافی است به همان صورتی که قبلا Email می نوشتید، عمل کنید و تنها هنگامی که می خواهید متن نامه را بنویسید از خط زبان فارسی (گزینه پایین صفحه ویندوز) استفاده کنید. در این حالت مهم نیست که شما از سیستم Web based email و یا نرم افزارهای ویرایشگر ایمیل مثل Outlook استفاده می کنید.

مرحله 3) خواندن ایمیل های فارسی

برای خواندن ایمیل های فارسی که وارد صندوق پستی شما (Inbox) شده است، کافی است نحوه نمایش مرورگر خود را به روش کدگذاری یونی کد تنظیم کنید. مثلا برای این منظور در سیستم عامل ویندوز، به روش زیر عمل کنید:

در قسمت بالای Internet Explorer روی بخش View کلیک کنید (یا روی صفحه آن right click کنید) و به گزینه Encoding بروید. سپس (Unicode (UTF-8 را انتخاب کنید. اگر متن ایمیل شما با این استاندارد نوشته شده باشد، شما قادر خواهید بود فونت های فارسی ایمیل تان را درست بخوانید.

تذکر این نکته ضروری است که بعضی مواقع، ایمیل های فارسی با فرمت Arabic نوشته می شوند. در این صورت باید بعد از Encoding، گزینه Arabic را انتخاب کنید.

فهرست مقالات شبکه و مهندسی اینترنت

تاریخ ویرایش مقاله: 24/2/1386


Valid CSS2 Valid XHTML 1.0
طراحی سایت : میکرو رایانه