مباحث آموزشی ICDL در سایت

آشنایی با شگردها و روشهای رتبه بندی سایتها به وسیله موتورهای جستجو و طراحی سایت با در نظر گرفتن این روش ها باعث افزایش رتبه و رنکینگ سایت در موتورهای جستجو می شود. توضیحات بیشتر را در بخشهای ذیربط مطالعه فرمایید.

سایتها و حتی صفحات وب سایت ها یا وبلاگهایی که دارای رتبه و رنکینگ بالایی در موتور جستجوی گوگل هستند، در زمان سرچ کاربران جزء اولین پیشنهادهای گوگل ظاهر می شوند و بنابراین تعداد بازدیدکنندگان و مراجعان این سایتها بالاتر از مراجعات به وب سایتها یا وبلاگ هایی خواهد بود که رتبه و رنکینک سایت آنها کمتر و پایین تر است.

مقالات و مباحث برگزیده سایت:

تبلیغات

ساخت و طراحی سایت

تبلیغات در سایت

فهرست های مقالات

اکثریت بازدید کنندگان سایتها از طریق موتورهای جستجو به آنها دسترسی پیدا می کنند. به همین دلیل رتبه یک سایت در نزد موتورهای جستجوگر، اهمیت زیادی در دنیای وب و اینترنت دارد.

افزایش رتبه سایت

اگر کدهای یک سایت دارای خطا باشد از دید موتورهای جستجو در اولویت و اهمیت پایین تری نسبت به سایت های مشابه قرار می گیرد.

سایر مباحث سایت

تبلیغات

بورس کالا

سایت سهام و بورس


راهنمای خرید وب کم (Webcam)

Web Camها يا دوربين هاي اينترنتي، دوربين هاي كوچك ديجيتالي هستند كه مي توانند به كامپيوترها متصل شوند. اين دوربين ها مي توانند عكس هاي ديجيتال را با سرعت بالا بگيرند و بنابراین قادر خواهند بود از طریق اينترنت براي تله كنفرانس يا يك ارتباط زنده در وب استفاده شوند.
در چند سال گذشته وب كم ها به طور قابل توجهي ارزان شده اند و كيفيت و سهولت استفاده و سازگاري با نرم افزار در آنها ارتقاء يافته است. اندازه ي تصوير عمومآ 640 در 480 پيكسل است. (در مورد وب کم ها مطالبی درتالار گفتگوی سایت میکرو رایانه هم وجود دارد) نرم افزار لازم براي عملكرد ابزار و تنظيمات تصوير و كنفرانس از راه دور (تله كنفرانس) اغلب با خود وب كم همراه است.

زماني كه Web Cam ها را ارزيابي مي كنيد، آن را از نظر كميت هاي اندازه تصوير (image size) و كيفيت تصوير (image quality) و سرعت فريم (frame speed) بررسی کنید.

مواردی که در خرید وب کم باید به آنها توجه داشت:

پهناي باند (Bandwidth) :
اگر شما تصاويرتان را از طريق يك خط تلفن مي فرستيد يا كسي كه قرار است عكس شما را ببيند با يك مودم و يك خط تلفن معمولي به اينترنت متصل است، پهنای باند زيادي لازم ندارید. تصاوير بزرگ با رزولوشن بالا به راحتي و با سرعت مناسب از طریق خط تلفن معمولي نمايش داده نمی شوند. معمولا تصاوير با قطع و وصل زياد و همراه با پرش خواهند بود. در نتيجه از طریق خط تلفن معمولی اصولا نیازی به رزولوشن بالاتر ندارید و بنابراین احتياج نخواهید داشت دوربینی كه رزولوشن بالايي دارد و بالطبع قیمت آن نیز بالاتر است، بخريد. (چون از رزولوشن بالاي آن نمی توانيد استفاده كنيد.)

اتصالات :
بيشتر web com ها از طريق پورت USB به كامپيوتر شما متصل مي شوند بنابراين مطمئن باشيد يكي از اين پورت ها در كامپيوترتان، آزاد و در دسترس باشد. (اگر همه ي پورتهاي USB سيستم شما استفاده شده است می توانید از يك hub براي افزايش تعداد پورت هاي USB کامپیوترتان استفاده كنيد. این اصطلاحات در سایر مقالات سایت میکرو رایانه توضیح داده شده است.

نرم افزار :
انواع مختلفي از نرم افزارها با دوربين هاي مختلف عرضه مي شوند. حتی بعضي از پكيچ ها شامل نرم افزار ويرايش تصوير هم هستند كه به شما اجازه مي دهند كنتراست و درخشندگي (brightness) و اشباع (saturation) و رنگ (hue) يك تصوير را تغيير دهيد و همچنين نرم افزار تلكنفرانس نیز ممکن است به همراه web cam تحویل شما داده شود.

همچنين ويژگيهاي ديگري وجود دارند كه ممكن است شما بخواهيد از آنها استفاده كنيد به عنوان مثال شما مي توانيد بعضي از webcamها را از كامپيوتر جدا كنيد و با آنها جداگانه عكس بگيريد به عبارت ديگر از آنها به عنوان يك دوربين ديجيتال ارزان قيمت استفاده كنيد.

البته به خاطر داشته باشيد رنج رزولوشن دوربين هاي ديجيتال از يك الی دو مگا پيكسل آغاز مي شود، در حاليكه webcam در رنج های بسیار پایین تر كار مي كند. بنابراين كيفيت عكس تان با webcam به طور قابل ملاحظه اي كمتر است.

راهنمای خرید کامپیوتر


تاریخ ویرایش مقاله: 24/2/1386


Valid CSS2 Valid XHTML 1.0
طراحی سایت : میکرو رایانه