مباحث آموزشی ICDL در سایت

آشنایی با شگردها و روشهای رتبه بندی سایتها به وسیله موتورهای جستجو و طراحی سایت با در نظر گرفتن این روش ها باعث افزایش رتبه و رنکینگ سایت در موتورهای جستجو می شود. توضیحات بیشتر را در بخشهای ذیربط مطالعه فرمایید.

سایتها و حتی صفحات وب سایت ها یا وبلاگهایی که دارای رتبه و رنکینگ بالایی در موتور جستجوی گوگل هستند، در زمان سرچ کاربران جزء اولین پیشنهادهای گوگل ظاهر می شوند و بنابراین تعداد بازدیدکنندگان و مراجعان این سایتها بالاتر از مراجعات به وب سایتها یا وبلاگ هایی خواهد بود که رتبه و رنکینک سایت آنها کمتر و پایین تر است.

مقالات و مباحث برگزیده سایت:

تبلیغات

ساخت و طراحی سایت

تبلیغات در سایت

فهرست های مقالات

اکثریت بازدید کنندگان سایتها از طریق موتورهای جستجو به آنها دسترسی پیدا می کنند. به همین دلیل رتبه یک سایت در نزد موتورهای جستجوگر، اهمیت زیادی در دنیای وب و اینترنت دارد.

افزایش رتبه سایت

اگر کدهای یک سایت دارای خطا باشد از دید موتورهای جستجو در اولویت و اهمیت پایین تری نسبت به سایت های مشابه قرار می گیرد.

سایر مباحث سایت

تبلیغات

بورس کالا

سایت سهام و بورس

نمایشگرهای عاری از میکروب با کمک فناوری Silver Nano

گردآوری و تدوین: سیما سادات بنی جمالی

اشاره :

طیف وسیعی از ما زمانی طولانی را در مقابل نمایشگر می‌گذرانیم، اما هیچ‌گاه توجهی به این مسئله نداریم که آیا نمایشگری که آن استفاده می‌کنیم تا چه حد از موجودات ریز ذره‌بینی مانند باکتری عاری است. به طور مثال، یک نمایشگر CRT را در نظر بگیرید. این نوع مانیتور چون از ساختار اشعه کاتدی برای ایجاد تصویر استفاده می‌کند، می‌تواند طیف وسیعی از موجودات ریز ذره‌بینی را جذب نماید که بسیاری از ما از وجود آن‌ها غافل هستیم.

 

SilverNano راه‌ حلی جدید

یک نمایشگر CRT می‌تواند طیف وسیعی از موجودات ریز ذره‌بینی را جذب نماید که بسیاری از ما از وجود آن‌ها غافل هستیم. در این حالت بر اثر گذشت زمان و افزایش تراکم موجودات ذره‌بینی روی لامپ تصویر، به طور غیرمستقیم سلامت کاربر تحت تأثیر قرار می‌گیرد و این عامل، باعث بروز مشکلاتی در سلامتی فرد می‌شود، اما در این حالت چون کاربر اطلاع خاصی در مورد عامل بروز مشکل ندارد، نمی‌تواند راه‌حلی مناسب برای آن بیابد و به همین علت، مدت‌ها با این مشکل دست به گریبان خواهد بود. در صورتی که عملاً عامل بروز این مشکلات در مقابل کاربر است و خود از آن ‌خبر ندارد .

Silver Nano به کمک می‌آید

شرکت سامسونگ به تازگی با ارائه فناوری پیشرفته Silver Nano سعی دارد میزان سلامتی وسایل و امکاناتی که کاربران در محیط منزل از آن استفاده می‌کنند را افزایش دهد. (در مورد فناوری نانومطالبی درتالار گفتگوی سایت میکرو رایانه وجود دارد) به عنوان مثال، این شرکت با ارائه این فناوری روی نماپشگر ، ماشین لباسشویی و یخچال سعی کرده است، میزان ذرات ریز مضر در این وسایل را کاهش دهد تا به طور مستقیم باعث بهبود کیفیت استفاه از این محصولات گردد .

شرکت سامسونگ در این فناوری با بهره‌گیری هوشمندانه از نقره ، به بهبود سلامت کاربران کمک کرده است. در این حالت با یونیزه کردن نقره آن را به یون نقره (+Ag) تبدیل می‌کند که باعث به وجود آمدن یک لایه محافظ تأثیرگذار در مقابل ذرات ریزی مانند باکتری می‌شود. به گفته مسئولان شرکت سامسونگ، با این فناوری یک منطقه محافظت شده توسط یون +Ag در اطراف وسایل به وجود می‌آید.

چگونه یون +Ag روی ذرات میکروسکوپی می‌گذارد؟

یون +Ag نسبت به ذرات میکروسکوپی از اندازه بزرگ‌تری برخوردار است و به همین علت نمی‌تواند تأثیر چندانی روی ذرات ذره‌بینی بگذارد. برای همین، شرکت سامسونگ با بهره‌گیری از فناوری نانو توانسته است یک مقیاس‌گذاری بسیار کوچک را برای یون +Ag به وجود آورد که در این حالت یون +Ag طیف بیشتری از موجودات ذره‌بینی را پوشش خواهد داد .

در کل ذرات مولکولی واقعی در محدوده اندازه‌گیری نانومتر مورد محاسبه قرار می‌گیرد که این مقدار چیزی در حدود یک میلیونم متر محاسبه می‌شود. پس موقعی که مواد به درجه مقیاس‌گذاری نانو برسند، می‌توانند قابلیت‌ها و امکانات جدیدی را به دست آورند و تأثیرات بیشتری را روی ذراتی با اندازه‌ای در حدودِ نانو بگذارند. به همین علت یون +Ag با استفاده از فناوری نانو توانسته است اثرگذاری بیشتری روی میکروارگانیسم‌ها و موجودات ذره‌بینی ایجاد نماید .


تکنولوژی نانو

مزایای فناوری Silver Nano :

• ایجاد یک لایه محافظ در مقابل باکتری‌ها و موجودات ذره‌بینی که تأثیر بسزایی در سلامت بدن دارد .

• یون‌های سیلور (Ag+) قابلیت استریل کردن و از بین بردن بیش از 650 نوع باکتری و موجودات ریز زیان‌آور را دارند و این امر باعث ایجاد یک محیط نسبتاً استریل در وسایلی که می‌شود که از این فناوری استفاده می‌کنند.

• بی‌خطر بودن این فناوری برای سلامت بدن یکی دیگر از ویژگی‌های آن محسوب می‌شود؛ زیرا فلز نقره برای سلامت بدن خطرناک است نه یون نقره .

• کاربرد مختلف این فناوری در وسایلی مانند یخچال، لباسشویی، نمایشگر و بسیاری از وسایل دیگر است .

فناوری سیلور نانو

تاریخ ویرایش مقاله: 25/5/1386


Valid CSS2 Valid XHTML 1.0
طراحی سایت : میکرو رایانه