مباحث آموزشی ICDL در سایت

آشنایی با شگردها و روشهای رتبه بندی سایتها به وسیله موتورهای جستجو و طراحی سایت با در نظر گرفتن این روش ها باعث افزایش رتبه و رنکینگ سایت در موتورهای جستجو می شود. توضیحات بیشتر را در بخشهای ذیربط مطالعه فرمایید.

سایتها و حتی صفحات وب سایت ها یا وبلاگهایی که دارای رتبه و رنکینگ بالایی در موتور جستجوی گوگل هستند، در زمان سرچ کاربران جزء اولین پیشنهادهای گوگل ظاهر می شوند و بنابراین تعداد بازدیدکنندگان و مراجعان این سایتها بالاتر از مراجعات به وب سایتها یا وبلاگ هایی خواهد بود که رتبه و رنکینک سایت آنها کمتر و پایین تر است.

مقالات و مباحث برگزیده سایت:

تبلیغات

ساخت و طراحی سایت

تبلیغات در سایت

فهرست های مقالات

اکثریت بازدید کنندگان سایتها از طریق موتورهای جستجو به آنها دسترسی پیدا می کنند. به همین دلیل رتبه یک سایت در نزد موتورهای جستجوگر، اهمیت زیادی در دنیای وب و اینترنت دارد.

افزایش رتبه سایت

اگر کدهای یک سایت دارای خطا باشد از دید موتورهای جستجو در اولویت و اهمیت پایین تری نسبت به سایت های مشابه قرار می گیرد.

سایر مباحث سایت

تبلیغات

بورس کالا

سایت سهام و بورس

راهنمای انتخاب CPU (پردازنده)

آشنایی با پروسسورها (پردازنده ها)


در ابتدا ذکر این نکته ضروری است که تولید کنندگان اصلی پروسسور در بازار کامپیوتر، Intel و AMD هستند. شرکت سوم CYRIX مدتی است که از دور رقابت کنار رفته است. پس وقتی برای خرید کامپیوتر اقدام می کنید دو پروسسور ساخت INTEL و AMD را مورد توجه قرار دهید.

پروسسورهای INTEL با نام پنتیوم 4 و یا سلرون (Celeron) عرضه می شود، در حالیکه AMD پروسسورهای خود را آتلون (Athlon) و دووران (Duron) مینامد که عمر دووران هم مدتی است سرآمده است.

پروسسورها را می توان به 4 دسته تقسیم کرد:
1- پروسسورهای ارزشمند امروزی
2- پروسسورهای خوب
3- پروسسورهای ارزان
4- پروسسورهای از رده خارج

معمولا در انتخاب کامپیوتر، فروشنده از سرعت پروسسور می گوید بدون آنکه نامی از سازنده و مدل آن ببرد که انتخاب را مشکل می کند. توجه کنید که پروسسورهای هم سرعت از سازندگان مختلف، ممکن است در یک ردیف کاری نباشند.

1- پروسسورهای ارزشمند امروزی
قیمت این پروسسورها بالا و قابلیت آنها نیز زیاد است. اگر بهترین را می خواهید، این قسمت انتخاب شماست. باید گفت که هرچند قیمت نسبت به نمونه های متوسط دو برابر شده است اما قابلیت ها فقط چیزی بین 25% تا 50% افزایش یافته است. در این ردیف از اینتل، نمونه های پنتیوم 4 از سرعت 3.2 گیگا هرتز به بالا در دو مدل Pentium4 و Pentium4 Extreme Edition قرار دارد و AMD نمونه های آتلون XP و آتلون 64 و آتلون 64FX-53 را عرضه کرده است. (در مورد این CPUها مقالات متعددی در سایت میکرو رایانه وجود دارد، به فهرست مقالات رجوع کنید) آتلون 64FX-53 مخصوص کارهای سینمایی است، مدل 64 با قابلیت اجرای برنامه های 64 بیتی مناسب بازیها و امور مربوط به صوت و تصویر است و XP هم قدرت خوبی روی دسک تاپ ارایه می نماید.

البته اینتل با Pentium 4 Extreme Edition حرف آخر خود را زده است. به جدول زیر و سرعت پروسسورها توجه کنید:

مقایسه CPUهای دو شرکت Intel و AMD

جدول 1) مقایسه CPUهای دو شرکت Intel و AMD

2- پروسسورهای خوب

بهترین پروسسورهای 10 ماه گذشته در این ردیف جای دارند. آنهایی که دیگر اولین نیستند اما هنوز خوب هستند. یعنی هر چند سریعترین نیستند اما هنوز با قابلیتهایی خوب، کار می کنند. به جدول زیر و سرعت پروسسورها توجه کنید. در این ردیف آتلون XP و پنتیوم 4 جای دارند.

مقایسه CPUهای دو شرکت Intel و AMD

جدول 2) مقایسه CPUهای دو شرکت Intel و AMD

3- پروسسورهای ارزان

پروسسورهای این ردیف شاید دیگر از طرف تولیدکنندگانشان ساخته نشوند اما ارزان هستند و هنوز کار می کنند. دو کلاس کاری در این ردیف وجود دارد:
الف) بهترین های رده قدیمی.
ب) ضعیف ترین های رده جدید.
سلرون اینتل هم در این ردیف جای گرفته است

مقایسه CPUهای دو شرکت Intel و AMD

جدول 3) مقایسه CPUهای دو شرکت Intel و AMD

4- پروسسورهای از رده خارج

پروسسورهای این ردیف دیگر از طرف سازنده شان تولید نمی گردد و فقط در مغازه های دست دوم فروشی دیده می شوند. توجه کنید که اینها هر چند کار می کنند اما عملا نمی توانند برنامه های امروزی را اجرا کنند و شاید فقط به درد تایپ و وب گردی ساده بخورند. پروسسورهای این ردیف در جدول زیر آمده است.

مقایسه CPUهای دو شرکت Intel و AMD

جدول 4) مقایسه CPUهای شرکت های Intel و AMD و Cyrix

راهنمای خرید کامپیوتر


تاریخ ویرایش مقاله: 24/2/1386


Valid CSS2 Valid XHTML 1.0
طراحی سایت : میکرو رایانه