مباحث آموزشی ICDL در سایت

آشنایی با شگردها و روشهای رتبه بندی سایتها به وسیله موتورهای جستجو و طراحی سایت با در نظر گرفتن این روش ها باعث افزایش رتبه و رنکینگ سایت در موتورهای جستجو می شود. توضیحات بیشتر را در بخشهای ذیربط مطالعه فرمایید.

سایتها و حتی صفحات وب سایت ها یا وبلاگهایی که دارای رتبه و رنکینگ بالایی در موتور جستجوی گوگل هستند، در زمان سرچ کاربران جزء اولین پیشنهادهای گوگل ظاهر می شوند و بنابراین تعداد بازدیدکنندگان و مراجعان این سایتها بالاتر از مراجعات به وب سایتها یا وبلاگ هایی خواهد بود که رتبه و رنکینک سایت آنها کمتر و پایین تر است.

مقالات و مباحث برگزیده سایت:

تبلیغات

ساخت و طراحی سایت

تبلیغات در سایت

فهرست های مقالات

اکثریت بازدید کنندگان سایتها از طریق موتورهای جستجو به آنها دسترسی پیدا می کنند. به همین دلیل رتبه یک سایت در نزد موتورهای جستجوگر، اهمیت زیادی در دنیای وب و اینترنت دارد.

افزایش رتبه سایت

اگر کدهای یک سایت دارای خطا باشد از دید موتورهای جستجو در اولویت و اهمیت پایین تری نسبت به سایت های مشابه قرار می گیرد.

سایر مباحث سایت

تبلیغات

بورس کالا

سایت سهام و بورس

معماری Intel Core2 در مقابل AMD Athlon 64 (قسمت 3)

سنجش عملکرد

همانطور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم پردازنده‌های حوزه کامپیوترهای «روی‌میزی» مبتنی بر معماری Core ، با دو نام Core2 Duo و Core2 Extreme روانه بازار خواهند شد، هر دو آنها با هسته Conroe، FSB 1066 مگاهرتزی، پیکربندی دو هسته ای و قابلیت پردازش 64 بیتی عرضه می‌شوند.

اگر چه زمان عرضه رسمی پردازنده های Core2 نیمه دوم سال 2006 تخمین زده شده است، اما اینتل نسخه هایی از پردازنده های Core2 Extreme را برای معرفی و مقایسه کارایی آنها با پردازنده‌های رقیب پیشاپیش عرضه کرده. که در ادامه به برخی از مقایسه های آن با قدرتمند ترین پردازنده دو هسته ای AMD یعنی Athlon 64 FX-62 در برنامه محک زن PCMark05 اشاره خواهیم کرد. (برای مطالعه بیشتر دراین مورد به سایر مقالات سایت میکرو رایانه مراجعه نمایید) فرکانس کاری پردازنده Core2 Extreme آزمایش شده 2.93 گیگاهرتز است که در آزمایش‌ها نسخه «اورکلاک» شده آن تا فرکانس 3.2 گیگاهرتز نیز شرکت داده شده است.
برنامه PCMark05 از مجموعه‌ای از ازمایش‌های ترکیبی تشکیل شده که هر آزمایش ویژه محک زدن یک زیرسیستم کامپیوتر است در نهایت بر اساس نتیجه مجموع آزمایش‌های صورت گرفته امتیازی به کل کامپیوتر می‌دهد.

amd intel

امتیاز پردازنده و حافظه کامپیوترها در PCMark05

amd intel

سنجش عملکرد Multi-tasking پردازنده‌ها با دو عملیات متفاوت

amd intel

سنجش عملکرد Multi-Tasking پردازنده‌ها با چهار عملیات متفاوت

amd intel

 

سنجش عملکرد کامپیوتر‌ها در خواندن از حافظه

AMD INTEL

سنجش عملکرد کامپیوتر‌ها در نوشتن در حافظه

AMD Intel

 

سنجش عملکرد پردازنده‌ها در دسترسی به حافظه

سخن آخر

نسل بعدی پردازنده های اینتل با معماری Core آینده درخشانی خواهند داشت ویژگی های برتر این معماری که در این مقاله به آنها اشاره کوچکی کردیم، زمینه یکه تازی پردازنده های اینتل را فراهم خواهند کرد. علاوه بر این بهره گیری از سکوی فعلی 775 برای پردازنده های نسل آینده، مقبولیت عمومی آنها را افزایش خواهد داد.

amd intel

اما آیا بازی برای AMD و معماری K8 پردازنده های Athlon 64 به اتمام رسیده است ؟ مسلما K8 با تمام موفقیت هایش همچنان زنده خواهند ماند، با طراحی مجدد بخش هایی که ضعف K8 در آنها شناخته شده است ، AMD همچنان نقش یک رقیب سرسخت برای اینتل بازی خواهد کرد. نسخه بهینه شده این معماری K8L نام گذاری شده است و AMD امید دارد تا با این معماری بتواند از موضع خود در بازار پردازنده‌های دفاع کند.


تاریخ ویرایش مقاله: 25/5/1386


Valid CSS2 Valid XHTML 1.0
طراحی سایت : میکرو رایانه