مباحث آموزشی ICDL در سایت

آشنایی با شگردها و روشهای رتبه بندی سایتها به وسیله موتورهای جستجو و طراحی سایت با در نظر گرفتن این روش ها باعث افزایش رتبه و رنکینگ سایت در موتورهای جستجو می شود. توضیحات بیشتر را در بخشهای ذیربط مطالعه فرمایید.

سایتها و حتی صفحات وب سایت ها یا وبلاگهایی که دارای رتبه و رنکینگ بالایی در موتور جستجوی گوگل هستند، در زمان سرچ کاربران جزء اولین پیشنهادهای گوگل ظاهر می شوند و بنابراین تعداد بازدیدکنندگان و مراجعان این سایتها بالاتر از مراجعات به وب سایتها یا وبلاگ هایی خواهد بود که رتبه و رنکینک سایت آنها کمتر و پایین تر است.

مقالات و مباحث برگزیده سایت:

تبلیغات

ساخت و طراحی سایت

تبلیغات در سایت

فهرست های مقالات

اکثریت بازدید کنندگان سایتها از طریق موتورهای جستجو به آنها دسترسی پیدا می کنند. به همین دلیل رتبه یک سایت در نزد موتورهای جستجوگر، اهمیت زیادی در دنیای وب و اینترنت دارد.

افزایش رتبه سایت

اگر کدهای یک سایت دارای خطا باشد از دید موتورهای جستجو در اولویت و اهمیت پایین تری نسبت به سایت های مشابه قرار می گیرد.

سایر مباحث سایت

تبلیغات

بورس کالا

سایت سهام و بورس

قالب گرافیکی HDPhoto

شرکت مایکروسافت اعلام کرده که قصد دارد بزودی فرمت گرافیکی جدیدی را به موئسسه بین المللی استاندارد معرفی نماید که علاوه بر دارا بودن کیفیت بسیار بالا از میزان فشردگی خوبی نیز برخوردار است. نام این فرمت HD Photo می باشد که قبلآ با نام Windows Media Photo نیز شناخته می شد. گفته می شود با استاندارد شدن این فرمت عملآ فرمت JPEG که برای مدت بیش از 15 سال به طور عمده در تصاویر گرافیکی، دوربین های دیجیتال و دیگر نرم افزارها مورد استفاده قرار می گرفت بدون استفاده خواهد شد.

هر یک از فرمت های JPEG و HD Photo با استفاده از فشرده سازی کدهای تصاویر به کم حجم شدن آنها کمک می کنند تا تعداد بیشتری عکس بر روی کارت های حافظه جای گیرد و بدلیل همین فشرده سازی مقداری از کیفیت عکس کاسته می شود. (توضیحات بیشتر در سایر مقالات سایت میکرو رایانه) به گفته مایکروسافت، الگوریتم نورپردازی در فرمت HD Photo به گونه ای برنامه نویسی شده است که در صورت فشرده سازی، کمترین میزان کاهش کیفیت تصویر ایجاد می شود. این امر باعث می شود که تصاویر با فرمت HD Photo ضمن برخوردار بودن از کیفیت بالاتر حجمی معادل نصف یک تصویر JPEG را اشغال کنند. همچنین یک عکس با فرمت HD Photo می تواند به دو روش موسوم به "lossless" و "lossy" فشرده شود که هر یک از این روش ها تاثیر متفاوتی بر کیفیت عکس می گذارد.

شاید از مهمترین قابلیت های فرمت HD Photo بتوان به میزان ذخیره سازی رنگ ها در آن اشاره کرد که بصورت 16 یا 32 بیتی می باشد در مقایسه با فرمت JPEG که تنها می تواند 8 بیت رنگ را در خود ذخیره نماید. این امر به نمایش بهتر سایه ها و جزئیات عکس کمک فراوانی خواهد کرد.

تاریخ ویرایش مقاله: 24/2/1386


Valid CSS2 Valid XHTML 1.0
طراحی سایت : میکرو رایانه