مباحث آموزشی ICDL در سایت

آشنایی با شگردها و روشهای رتبه بندی سایتها به وسیله موتورهای جستجو و طراحی سایت با در نظر گرفتن این روش ها باعث افزایش رتبه و رنکینگ سایت در موتورهای جستجو می شود. توضیحات بیشتر را در بخشهای ذیربط مطالعه فرمایید.

سایتها و حتی صفحات وب سایت ها یا وبلاگهایی که دارای رتبه و رنکینگ بالایی در موتور جستجوی گوگل هستند، در زمان سرچ کاربران جزء اولین پیشنهادهای گوگل ظاهر می شوند و بنابراین تعداد بازدیدکنندگان و مراجعان این سایتها بالاتر از مراجعات به وب سایتها یا وبلاگ هایی خواهد بود که رتبه و رنکینک سایت آنها کمتر و پایین تر است.

مقالات و مباحث برگزیده سایت:

تبلیغات

ساخت و طراحی سایت

تبلیغات در سایت

فهرست های مقالات

اکثریت بازدید کنندگان سایتها از طریق موتورهای جستجو به آنها دسترسی پیدا می کنند. به همین دلیل رتبه یک سایت در نزد موتورهای جستجوگر، اهمیت زیادی در دنیای وب و اینترنت دارد.

افزایش رتبه سایت

اگر کدهای یک سایت دارای خطا باشد از دید موتورهای جستجو در اولویت و اهمیت پایین تری نسبت به سایت های مشابه قرار می گیرد.

سایر مباحث سایت

تبلیغات

بورس کالا

سایت سهام و بورس

سیگنالها و پایه ها در 8088-8086

نویسنده: محمدتقی زرین

سیگنالها و پایه ها

همانطوریکه در بخش مودهای کار CPU ذکر شد هر کدام از ریزپردازنده های 8086/8088 تراشه های چهل پایه هستند و ریزپردازنده با استفاده از این چهل پایه ارتباط خود را با دنیای پیرامون خود و مدارات دیگر برقرار می سازد و تمام این سیگنالهای مطابق با سطح منطقی TTL است.

بعضی از این سیگنالها مستقل از مود ریزپردازنده عمل می کند بدین معنی که بدون توجه به اینکه ریزپردازنده در چه مودی (ماکزیمم یا می نیمم) قرار دارد نقش ثابتی داشته و عملکرد مشخصی دارد. (در فهرست مقالات میکرو رایانه جستجو کنید) در این بخش به بررسی این سیگنالها خواهیم پرداخت. سیگنالهای اختصاصی هر مود جداگانه در بخش های بعدی بررسی خواهد شد.

سیگنالهایی که در این بخش بررسی خواهد شد عبارتند از: سیگنالهای خطوط آدرس و داده ها، سیگنالهای تغذیه و زمان بندی ریزپردازنده و سیگنال های RD , READY , TEST , INTR , NMI , RESET و نیز سیگنال BHE/S7 در 8086.


تاریخ ویرایش مقاله: 21/2/1386


Valid CSS2 Valid XHTML 1.0
طراحی سایت : میکرو رایانه