مباحث آموزشی ICDL در سایت

آشنایی با شگردها و روشهای رتبه بندی سایتها به وسیله موتورهای جستجو و طراحی سایت با در نظر گرفتن این روش ها باعث افزایش رتبه و رنکینگ سایت در موتورهای جستجو می شود. توضیحات بیشتر را در بخشهای ذیربط مطالعه فرمایید.

سایتها و حتی صفحات وب سایت ها یا وبلاگهایی که دارای رتبه و رنکینگ بالایی در موتور جستجوی گوگل هستند، در زمان سرچ کاربران جزء اولین پیشنهادهای گوگل ظاهر می شوند و بنابراین تعداد بازدیدکنندگان و مراجعان این سایتها بالاتر از مراجعات به وب سایتها یا وبلاگ هایی خواهد بود که رتبه و رنکینک سایت آنها کمتر و پایین تر است.

مقالات و مباحث برگزیده سایت:

تبلیغات

ساخت و طراحی سایت

تبلیغات در سایت

فهرست های مقالات

اکثریت بازدید کنندگان سایتها از طریق موتورهای جستجو به آنها دسترسی پیدا می کنند. به همین دلیل رتبه یک سایت در نزد موتورهای جستجوگر، اهمیت زیادی در دنیای وب و اینترنت دارد.

افزایش رتبه سایت

اگر کدهای یک سایت دارای خطا باشد از دید موتورهای جستجو در اولویت و اهمیت پایین تری نسبت به سایت های مشابه قرار می گیرد.

سایر مباحث سایت

تبلیغات

بورس کالا

سایت سهام و بورس

سیگنال RESET ریزپردازندههای 8086 و 8088

نویسنده: محمدتقی زرین

پایه RESET (خط ورودی)

سیگنال RESET سیستم از این پایه به ریزپردازنده اعمال می شود. این سیگنال بایستی در طول چهار پریود پالس ساعت متوالی فعال (یک منطقی) بماند تا CPU بتواند ثبات های داخلی خود را مقدار اولیه دهد. این سیگنال معمولا از طریق مدار تولید کننده پالس ساعت (8284) به ریزپردازنده وارد می شود، (در فهرست مقالات میکرو رایانه جستجو کنید) در صورت استفاده از این تراشه (8284) ، تاخیر و زمانبندی لازم به طور اتوماتیک ایجاد خواهد شد. 8284 عمل همزمان کردن سیگنال RESET را با پالس های ساعت سیستم انجام می دهد. موقعی که RESET به سطح ولتاژ صفر بر می گردد، وقایع زیر اتفاق می افتد:

1- محتویات ثبات پرچم ها صفر (0000H) می شود
و لذا بیت پرچم وقفه هم صفر خواهد شد. این کار بر روی پرچم وقفه، به معنی ناتوان شدن وقفه هاست که مهم بوده و به ریزپردازنده اجازه شروع به کار صحیح را می دهد و همچنین کنترل کننده های وقفه آماده به کار صحیح می شوند.
علاوه بر آن صفر شدن ثبات مذکور پرچم T را هم صفر می کند و این بدان معنی است که وضعیت یک مرحله ایی نیز ناتوان شده و ریزپردازنده از نظر اجرای برنامه ها در وضعیت عادی قرار می گیرد.

2- محتویات ثبات های DS , SS , ES و IP صفر (0000H) می شود.

3- محتویات ثبات CS برابر FFFFH می شود.

بدین ترتیب CPU به طور اتوماتیک اجرای دستورالعمل ها را از آدرس FFFF:0000H یعنی آدرس فیزیکی FFFF0H شروع می کند. معمولا در این محل (از حافظه) دستورالعمل پرش به برنامه اصلی؛ که بایستی اجرا از آنجا شروع گردد، قرار داده می شود.

تاریخ ویرایش مقاله: 21/2/1386


Valid CSS2 Valid XHTML 1.0
طراحی سایت : میکرو رایانه