مباحث آموزشی ICDL در سایت

آشنایی با شگردها و روشهای رتبه بندی سایتها به وسیله موتورهای جستجو و طراحی سایت با در نظر گرفتن این روش ها باعث افزایش رتبه و رنکینگ سایت در موتورهای جستجو می شود. توضیحات بیشتر را در بخشهای ذیربط مطالعه فرمایید.

سایتها و حتی صفحات وب سایت ها یا وبلاگهایی که دارای رتبه و رنکینگ بالایی در موتور جستجوی گوگل هستند، در زمان سرچ کاربران جزء اولین پیشنهادهای گوگل ظاهر می شوند و بنابراین تعداد بازدیدکنندگان و مراجعان این سایتها بالاتر از مراجعات به وب سایتها یا وبلاگ هایی خواهد بود که رتبه و رنکینک سایت آنها کمتر و پایین تر است.

مقالات و مباحث برگزیده سایت:

تبلیغات

ساخت و طراحی سایت

تبلیغات در سایت

فهرست های مقالات

اکثریت بازدید کنندگان سایتها از طریق موتورهای جستجو به آنها دسترسی پیدا می کنند. به همین دلیل رتبه یک سایت در نزد موتورهای جستجوگر، اهمیت زیادی در دنیای وب و اینترنت دارد.

افزایش رتبه سایت

اگر کدهای یک سایت دارای خطا باشد از دید موتورهای جستجو در اولویت و اهمیت پایین تری نسبت به سایت های مشابه قرار می گیرد.

سایر مباحث سایت

تبلیغات

بورس کالا

سایت سهام و بورس

پایه های test و ready در ریزپردازنده های 8086 و 8088


نویسنده: محمدتقی زرین

پایه READY (ورودی و active high)

سیگنال ورودی به پایه READY از طرف دستگاه های ورودی-خروجی یا حافظه به ریزپردازنده وارد می شود و آمادگی یا عدم آمادگی دستگاه یا حافظه مورد نظر را برای انتقال داده ها اعلام می دارد. اگر سیگنال ورودی به این پایه برابر یک منطقی باشد، ریزپردازنده به کار عادی خود ادامه می دهد ولی به محض اینکه این سیگنال صفر شد ریزپردازنده به حالت انتظار می رود تا این سیگنال دوباره یک (منطقی) گردد و بعد از آن به کار خود ادامه می دهد.

در واقع پایه READY را می توان یک کنترلی برای آماده بودن جهت ادامه کار یا مکث کوتاه فرض کرد (مشابه کلید pause). همانطوری که ذکر شد این پایه معمولا از طرف حافظه برای مبادله داده مورد استفاده قرار می گیرد. (در فهرست مقالات میکرو رایانه جستجو کنید) اگر مبادله داده با یک حافظه دارای سرعت پایین صورت گیرد، سیگنال READY در بعضی زمان ها صفر خواهد بود و در این حالت ریزپردازنده منتظر می ماند تا این سیگنال دوباره یک منطقی شود. لازم است سیگنال ورودی به این پایه با پالس های ساعت ریزپردازنده سنکرون باشد بدین جهت معمولا سیگنال READY از طریق تراشه تولید کننده پالس های ساعت (8284) به ریزپردازنده 8086/8088 وارد می شود تا آن را با پالس های ساعت هماهنگ سازد.

پایه TEST (ورودی و active low)

سیگنال ورودی به این پایه در ارتباط با نرم افزاری که در داخل ریزپردازنده اجرا می شود، مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع این پایه می تواند ریزپردازنده (نرم افزار) را با وقایع بیرونی سنکرون کند. (روش دیگری غیر از وقفه برای سنکرون کردن وقایع خارجی با ریزپردازنده است)

این ورودی فقط با دستورالعمل wait مورد استفاده قرار می گیرد. وقتی که دستورالعمل wait در ریزپردازنده اجرا می شود، CPU به حالت انتظار می رود و تا موقعی که پایه TEST آن برابر صفر گردد در اینحالت باقی می ماند و پس از صفر شدن این پایه از حالت توقف خارج می شود.

هدف اصلی از قرار دادن این پایه هماهنگ کردن ریزپردازنده با پردازنده کمکی 8087 است. این پایه مطابق با پایه BUSY پردازنده کمکی 8087 می باشد، یعنی می توان سیگنال خروجی پایه BUSY پردازنده کمکی را به پایه TEST متصل کرد و بدین ترتیب آماده بودن یا عدم آمادگی نتیجه کار 8087 را تعیین نمود. (در فهرست مقالات میکرو رایانه جستجو کنید) در مواقعی که 8087 در سیستم وجود نداشته باشد، نیز می توان از این ورودی برای تصحیح عملیات آهسته از قبیل: راه اندازی موتور، خواندن یا نوشتن بر روی نوار و غیره استفاده کرد.


تاریخ ویرایش مقاله: 21/2/1386


Valid CSS2 Valid XHTML 1.0
طراحی سایت : میکرو رایانه