مباحث آموزشی ICDL در سایت

آشنایی با شگردها و روشهای رتبه بندی سایتها به وسیله موتورهای جستجو و طراحی سایت با در نظر گرفتن این روش ها باعث افزایش رتبه و رنکینگ سایت در موتورهای جستجو می شود. توضیحات بیشتر را در بخشهای ذیربط مطالعه فرمایید.

سایتها و حتی صفحات وب سایت ها یا وبلاگهایی که دارای رتبه و رنکینگ بالایی در موتور جستجوی گوگل هستند، در زمان سرچ کاربران جزء اولین پیشنهادهای گوگل ظاهر می شوند و بنابراین تعداد بازدیدکنندگان و مراجعان این سایتها بالاتر از مراجعات به وب سایتها یا وبلاگ هایی خواهد بود که رتبه و رنکینک سایت آنها کمتر و پایین تر است.

مقالات و مباحث برگزیده سایت:

تبلیغات

ساخت و طراحی سایت

تبلیغات در سایت

فهرست های مقالات

اکثریت بازدید کنندگان سایتها از طریق موتورهای جستجو به آنها دسترسی پیدا می کنند. به همین دلیل رتبه یک سایت در نزد موتورهای جستجوگر، اهمیت زیادی در دنیای وب و اینترنت دارد.

افزایش رتبه سایت

اگر کدهای یک سایت دارای خطا باشد از دید موتورهای جستجو در اولویت و اهمیت پایین تری نسبت به سایت های مشابه قرار می گیرد.

سایر مباحث سایت

تبلیغات

بورس کالا

سایت سهام و بورس

خطوط تغذیه و زمان بندی ریزپردازنده 8086-8088


نویسنده: محمدتقی زرین

خطوط تغذیه و زمان بندی

منظور از خطوط تغذیه و زمان بندی، پایه هایی هستند که برای تغذیه ریزپردازنده و نیز اعمال پالس های ساعت به آن به کاربرده می شوند و در هر دو ریزپردازنده یکسان هستند.

پایه VCC (خط تغذیه)
پایه تغذیه ریزپردازنده بوده و ولتاژ 10% ± 5V+ به آن داده می شود.

پایه GND (خط زمین)
ریزپردازنده 8086/8088 دارای دو پایه زمین می باشد که پایه های 1 و 20 هستند.

پایه CLK (خط ورودی پالس های ساعت)
در ریزپردازنده 8086/8088 سیگنال پالس ساعت در خارج از ریزپردازنده تولید شده و از طریق این پایه بدان اعمال می شود (در فهرست مقالات میکرو رایانه جستجو کنید) و ریزپردازنده در تمام مدارات داخلی خود از این پالس ساعت برای همزمان کردن عملیات استفاده می کند. معمولا این سیگنال از تراشه 8284 که تولید کننده پالس های ساعت است گرفته می شود.


تاریخ ویرایش مقاله: 21/2/1386


Valid CSS2 Valid XHTML 1.0
طراحی سایت : میکرو رایانه