مباحث آموزشی ICDL در سایت

آشنایی با شگردها و روشهای رتبه بندی سایتها به وسیله موتورهای جستجو و طراحی سایت با در نظر گرفتن این روش ها باعث افزایش رتبه و رنکینگ سایت در موتورهای جستجو می شود. توضیحات بیشتر را در بخشهای ذیربط مطالعه فرمایید.

سایتها و حتی صفحات وب سایت ها یا وبلاگهایی که دارای رتبه و رنکینگ بالایی در موتور جستجوی گوگل هستند، در زمان سرچ کاربران جزء اولین پیشنهادهای گوگل ظاهر می شوند و بنابراین تعداد بازدیدکنندگان و مراجعان این سایتها بالاتر از مراجعات به وب سایتها یا وبلاگ هایی خواهد بود که رتبه و رنکینک سایت آنها کمتر و پایین تر است.

مقالات و مباحث برگزیده سایت:

تبلیغات

ساخت و طراحی سایت

تبلیغات در سایت

فهرست های مقالات

اکثریت بازدید کنندگان سایتها از طریق موتورهای جستجو به آنها دسترسی پیدا می کنند. به همین دلیل رتبه یک سایت در نزد موتورهای جستجوگر، اهمیت زیادی در دنیای وب و اینترنت دارد.

افزایش رتبه سایت

اگر کدهای یک سایت دارای خطا باشد از دید موتورهای جستجو در اولویت و اهمیت پایین تری نسبت به سایت های مشابه قرار می گیرد.

سایر مباحث سایت

تبلیغات

بورس کالا

سایت سهام و بورس

سیگنال Hold در مود می نیمم


نویسنده: محمدتقی زرین

سیگنال Hold در مود می نیمم

در حالت کلی درخواست Hold یعنی اینکه یک مدار بیرون از ریزپردازنده درخواست کنترل گذرگاه های سیستم را داشته باشد و ریزپردازنده گذرگاه ها را در اختیار کنترل کننده دیگری قرار دهد. چون در اینجا فقط Hold در مود می نیمم بررسی می شود، بنابراین کنترل کننده دیگر می تواند تراشه DMA یا نظایر آن باشد که البته امکان کنترل گذرگاه از طریق تراشه کنترل کننده گذرگاه وجود دارد.

پایه HOLD (ورودی) (Active High)

سیگنال Hold ریزپردازنده 8086/8088 از طریق این پایه به آن وارد می شود و ریزپردازنده را در وضعیت Hold قرار می دهد. به این ترتیب مدارات بیرونی و دستگاه های جانبی که می خواهند کنترل گذرگاه های سیستم را بر عهده بگیرند از طریق این پایه در خواست hold می نمایند.

هر موقع سیگنال ورودی به این پایه برابر یک منطقی شد ریزپردازنده پس از اتمام سیکل جاری گذرگاه، درخواست hold را قبول کرده و به حالت hold رفته و تمام خطوط خروجی سه حالته خود را به حالت امپدانس بالا در می آورد.

پذیرش hold از طریق پایه HLDA اعلام می گردد. ضمنا توجه به این نکته ضروری است که درخواست hold از این پایه دارای اولویت بالاتری نسبت به هر دو ورودی وقفه (INTR و NMI) است.

پایه HLDA (خروجی) (Active High)

همانطوریکه اشاره شد سیگنال پذیرش hold از طریق این پایه تولید می شود و مشخص کننده پذیرش درخواست hold از طرف 8086/8088 است. (در فهرست مقالات میکرو رایانه جستجو کنید) یعنی ریزپردازنده با پذیرش درخواست hold، این پایه را به صورت یک منطقی در آورده و همزمان تمام خطوط خروجی سه حالته خود را به حالت امپدانس بالا می برد. بنابراین گذرگاه سیستم به صورت شناور در خواهد آمد.

پایه های خروجی سه حالته ریزپردازنده عبارتند از: خطوط آدرس و داده ها ، BHE/S7 (در 8086) , RD , DEN , DT/R , M/IO , WR ,INTA. بنابراین در حالت hold تمام این پایه ها در وضعیت امپدانس بالا قرار خواهند گرفت. البته پایه های DEN , DT/R و M/IO درست قبل از اعلام پذیرش hold به صورت شناور در می آیند.


تاریخ ویرایش مقاله: 21/2/1386


Valid CSS2 Valid XHTML 1.0
طراحی سایت : میکرو رایانه