مباحث آموزشی ICDL در سایت

آشنایی با شگردها و روشهای رتبه بندی سایتها به وسیله موتورهای جستجو و طراحی سایت با در نظر گرفتن این روش ها باعث افزایش رتبه و رنکینگ سایت در موتورهای جستجو می شود. توضیحات بیشتر را در بخشهای ذیربط مطالعه فرمایید.

سایتها و حتی صفحات وب سایت ها یا وبلاگهایی که دارای رتبه و رنکینگ بالایی در موتور جستجوی گوگل هستند، در زمان سرچ کاربران جزء اولین پیشنهادهای گوگل ظاهر می شوند و بنابراین تعداد بازدیدکنندگان و مراجعان این سایتها بالاتر از مراجعات به وب سایتها یا وبلاگ هایی خواهد بود که رتبه و رنکینک سایت آنها کمتر و پایین تر است.

مقالات و مباحث برگزیده سایت:

تبلیغات

ساخت و طراحی سایت

تبلیغات در سایت

فهرست های مقالات

اکثریت بازدید کنندگان سایتها از طریق موتورهای جستجو به آنها دسترسی پیدا می کنند. به همین دلیل رتبه یک سایت در نزد موتورهای جستجوگر، اهمیت زیادی در دنیای وب و اینترنت دارد.

افزایش رتبه سایت

اگر کدهای یک سایت دارای خطا باشد از دید موتورهای جستجو در اولویت و اهمیت پایین تری نسبت به سایت های مشابه قرار می گیرد.

سایر مباحث سایت

تبلیغات

بورس کالا

سایت سهام و بورس

پایه INTA (خط خروجی و سه حالته)(Active Low)


نویسنده: محمدتقی زرین

پایه INTA (خط خروجی و سه حالته)(Active Low)

در مود می نیمم پذیرش وقفه ی پوشش پذیر (maskable) از طریق این پایه اعلام می شود. بدین ترتیب که وقتی سیگنال INTR به ریزپردازنده وارد می شود، ریزپردازنده پس از اتمام اجرای دستورالعمل جاری و در صورت یک بودن بیت پرچم وقفه، این پایه را فعال (صفر منطقی) می کند تا به دستگاه درخواست کننده وقفه اعلام نماید که وقفه مورد پذیرش واقع شده است.

مدار کنترل کننده وقفه با دریافت این سیگنال، آدرس برنامه سرویس وقفه (شماره وقفه) را بر روی گذرگاه داده ها قرار می دهد تا ریزپردازنده آن را بخواند. (در این مورد مقالات بیشتری موجود است ، در فهرست مقالات میکرو رایانه جستجو کنید). ریزپردازنده 8086/8088 در حین پذیرش وقفه خطوط AD0 الی AD15 و A16 الی A19 خود را به حالت شناور در می آورد.

البته در مورد وقفه NMI، به دلیل پوشش ناپذیر بودن آن (Non Maskable) لزومی به اعلام پذیرش نیست و لذا پایه INTA فقط پذیرش وقفه INTR را اعلام می دارد.


تاریخ ویرایش مقاله: 21/2/1386


Valid CSS2 Valid XHTML 1.0
طراحی سایت : میکرو رایانه