مباحث آموزشی ICDL در سایت

آشنایی با شگردها و روشهای رتبه بندی سایتها به وسیله موتورهای جستجو و طراحی سایت با در نظر گرفتن این روش ها باعث افزایش رتبه و رنکینگ سایت در موتورهای جستجو می شود. توضیحات بیشتر را در بخشهای ذیربط مطالعه فرمایید.

سایتها و حتی صفحات وب سایت ها یا وبلاگهایی که دارای رتبه و رنکینگ بالایی در موتور جستجوی گوگل هستند، در زمان سرچ کاربران جزء اولین پیشنهادهای گوگل ظاهر می شوند و بنابراین تعداد بازدیدکنندگان و مراجعان این سایتها بالاتر از مراجعات به وب سایتها یا وبلاگ هایی خواهد بود که رتبه و رنکینک سایت آنها کمتر و پایین تر است.

مقالات و مباحث برگزیده سایت:

تبلیغات

ساخت و طراحی سایت

تبلیغات در سایت

فهرست های مقالات

اکثریت بازدید کنندگان سایتها از طریق موتورهای جستجو به آنها دسترسی پیدا می کنند. به همین دلیل رتبه یک سایت در نزد موتورهای جستجوگر، اهمیت زیادی در دنیای وب و اینترنت دارد.

افزایش رتبه سایت

اگر کدهای یک سایت دارای خطا باشد از دید موتورهای جستجو در اولویت و اهمیت پایین تری نسبت به سایت های مشابه قرار می گیرد.

سایر مباحث سایت

تبلیغات

بورس کالا

سایت سهام و بورس

نقش و عملکرد پین BHE در ریزپردازنده 8086


نویسنده: محمدتقی زرین

پایه BHE (خط خروجی و سه حالته) ( فقط در 8086 )

این پایه یکی از موارد اختلاف بین ریزپردازنده 8086 و 8088 است. پایه BHE که به صورت فعال صفر است (active low) فقط مختص 8086 می باشد و در ریزپردازنده 8088 وجود چنین پایه و سیگنالی بی معنی است.

وقتی پایه BHE فعال باشد (صفر شود) بدین معنی است که داده بر روی هشت خط پرارزش گذرگاه داده ها (در ریزپردازنده 8086) قرار دارد. بدین ترتیب در حین نوشتن یا خواندن و نیز پذیرش وقفه؛ وقتی داده بر روی هشت خط پرارزش خطوط گذرگاه داده ها قرار گیرد؛ این خط صفر منطقی خواهد شد. همانطوری که قبلا نیز اشاره شد (در فهرست مقالات میکرو رایانه جستجو کنید) ریزپردازنده 8088 فقط دارای هشت خط داده است بنابراین تصور خطوط پرارزش و کم ارزش در آن بی معنی است. این پایه همانند خطوط آدرس عمل می کند و بنابراین باید توسط سیگنال ALE بر روی latch ها (همانند سیگنال های آدرس) ذخیره گردد.

در ریزپردازنده 8086 از سیگنال BHE به همراه خط A0 (اولین بیت کم ارزش آدرس) طبق جدول زیر برای انتخاب بانک های حافظه (تخصیص حافظه و حتی I/O) استفاده می گردد که بعدا کاربرد این جدول بررسی خواهد شد:

جدول کاربرد سیگنال BHE و A0

نکته قابل توجه این که در این جدول، منظور از BHE و A0 اطلاعات خود سیگنال ها می باشد و لازم است که برای استفاده از آنها قبلا اطلاعات این دو سیگنال از سایر سیگنالهای موجود بر روی این دو پایه تفکیک شده و ذخیره گردد.

پایه SS0 (خط خروجی و سه حالته) ( فقط در 8088)

همانطوری که اشاره شد در ریزپردازنده 8088 نیازی به سیگنال BHE نیست و در این ریزپردازنده به جای آن سیگنال SS0 در نظر گرفته شده و این سیگنال به همراه دو سیگنال دیگر در مود می نیمم، برای تعیین وضعیت ریزپردازنده 8088 به کار می رود که در آینده روی آن بحث خواهد شد. (در فهرست مقالات میکرو رایانه جستجو کنید) درمود ماکزیمم پایه SS0 همواره دارای ولتاژ یک منطقی است.

تاریخ ویرایش مقاله: 21/2/1386


Valid CSS2 Valid XHTML 1.0
طراحی سایت : میکرو رایانه