مباحث آموزشی ICDL در سایت

آشنایی با شگردها و روشهای رتبه بندی سایتها به وسیله موتورهای جستجو و طراحی سایت با در نظر گرفتن این روش ها باعث افزایش رتبه و رنکینگ سایت در موتورهای جستجو می شود. توضیحات بیشتر را در بخشهای ذیربط مطالعه فرمایید.

سایتها و حتی صفحات وب سایت ها یا وبلاگهایی که دارای رتبه و رنکینگ بالایی در موتور جستجوی گوگل هستند، در زمان سرچ کاربران جزء اولین پیشنهادهای گوگل ظاهر می شوند و بنابراین تعداد بازدیدکنندگان و مراجعان این سایتها بالاتر از مراجعات به وب سایتها یا وبلاگ هایی خواهد بود که رتبه و رنکینک سایت آنها کمتر و پایین تر است.

مقالات و مباحث برگزیده سایت:

تبلیغات

ساخت و طراحی سایت

تبلیغات در سایت

فهرست های مقالات

اکثریت بازدید کنندگان سایتها از طریق موتورهای جستجو به آنها دسترسی پیدا می کنند. به همین دلیل رتبه یک سایت در نزد موتورهای جستجوگر، اهمیت زیادی در دنیای وب و اینترنت دارد.

افزایش رتبه سایت

اگر کدهای یک سایت دارای خطا باشد از دید موتورهای جستجو در اولویت و اهمیت پایین تری نسبت به سایت های مشابه قرار می گیرد.

سایر مباحث سایت

تبلیغات

بورس کالا

سایت سهام و بورس

مود می نیمم در ریزپردازنده 8088-8086

نویسنده: محمدتقی زرین

مود می نیمم یا حداقل، به مودی گفته می شود که در آن مود، ریزپردازنده به تنهایی در سیستم کار می کند و به عبارت دیگر در سیستم هیچ ریزپردازنده دیگری برای کمک به آن و انجام عمل کنترل یا محاسبات و نظایر آن وجود ندارد. پس هرگاه در طراحی سیستمی، هدف قرار دادن فقط یک ریزپردازنده و ارجاع تمام کارها (برنامه) بدان باشد ، در این صورت ریزپردازنده باید در مود می نیمم طراحی شود.

با وصل کردن پایه شماره 33 ریزپردازنده (که به نام پایه MN-MX نامیده می شود) به ولتاژ یک منطقی (5 ولت) در این مود قرار می گیرد:

ریزپردازنده 8088-8086 در مود می نیمم

همانطوریکه اشاره شد در این مود ریزپردازنده به تنهایی در سیستم انجام وظیفه می نماید و مدار فقط از یک CPU که 8086 یا 8088 است، تشکیل یافته است. (در فهرست مقالات میکرو رایانه جستجو کنید) ریزپردازنده با تمام ظرفیت آدرس دهی می نماید و مستقیما سیگنال های گذرگاه را تولید کرده و آنها را بی واسطه کنترل می کند.

سیگنالهای کنترل که در این مود مستقیما به وسیله خود ریزپردازنده تولید می شوند عبارتند از: INTA , WR , RD , M/IO , ALE , DEN , DT/R. البته در این مود ریزپردازنده قادر به کار با کنترل کننده DMA نیز خواهد بود که با استفاده از سیگنال های HOLD و HLDA این کار را انجام می دهد و در جای خود بدان اشاره خواهد شد.


تاریخ ویرایش مقاله: 21/2/1386


Valid CSS2 Valid XHTML 1.0
طراحی سایت : میکرو رایانه